تنفیذ

به نام خدا

پس از پیروزی انقلاب و تصویب قانون اساسی جدید که بر اساس آن ولایت فقیه در راس حکومت قرار گرفته است عده ای با انتساب خود به آن ( چه در زمان امام و چه در زمان حال) ، سعی در بهره برداری سیاسی و مایه گذاشتن از آن برای اثبات خود نموده اند ولی در عمل چیز دیگری را دنبال کرده اند که نمونه های آن را در جریان انتخابات اخیرو وقایع پس از آن دیدیم.

پس از نامه مقام معظم رهبری و واکنش های ثانوی به آن حدس زده می شد که تنفیذ به همین سادگی و راحتی انجام نشود . قسمت هایی از سخنان رهبر را که شنیدم چنین برداشت کردم که ایشان نیز حمایت کامل و بی قید و شرط از ریاست جمهوری نکرده اند و حمایت مردم و تنفیذ را مشروط به پایبند بودن ریاست جمهور به اصول انقلاب نموده اند و در فرازهایی از کسانی که آبرویشان در این انتخابات خدشه دار شده صحبت به میان آمده است .

در این شرایط به نظر می رسد اگر طرفداران موسوی دست از تحرکات بر می داشتند و به قانون پایبند می ماندند چه بسا که شرایط تنفیذ نیز متفاوت بود یعنی در حقیقت طرفداران موسوی به نفع احمدی نژاد عمل کرده اند.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
گلناز

سلام اقای دکر.خانوم و اقا پسرا خوبن؟؟ راست میگین به خدا دیر به دیر میام اینجا..لینک کردم که زود به زود بیام...راستی ادرس بلاگ خانومتون رو میدین؟؟؟