سیل

به نام خدا

چند شب قبل در شهر ما و شهرهای مجاور به ویژه قم بارندگی شدیدی رخ داد و منجر به بروز سیل و واردآمدن خسارت مالی به هموطنان گردید . از آنجا که ناپایداری های جوّی هنوز ادامه دارد اخطاریه ای از سوی مدیر کل محترم بازسازی و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان جهت آگاهی ساکنان مناطقی که در معرض خطر سیل هستند صادر گردیده که جهت اطلاع خوانندگان پست می شود شاید از این طریق هموطنانی که اطلاعات خود را از طریق جستجو در اینترنت کسب می کنند آگاه شوند:

١- به اخبار محلی توجه کنند تا از سالم بودن آب آشامیدنی مطمئن شوند.

٢- از آب سیلاب دور شوند چون ممکن است با روغن ،‌گازوئیل یا فاضلاب آلوده شده و یا در تماس با خطوط نیروی برق باشد.

٣- اگر احتمال سیل ناگهانی وجود  دارد خیلی سریع به یک منطقه مرتفع بروند و منتظر پیام و دستور نمانند.

۴- کلید اصلی برق، شیر اصلی گاز و آب را ببندند و وسایل برقی را از پریز بیرون بکشند . اگر دستشان خیس است یا درون آب ایستاده اند به وسایل برقی دست نزنند.

۵- در صورت بالا آمدن سطح آب از توقف در منطقه آب گرفته به هر دلیل بپرهیزند و هر چند هوا بارانی نباشد رودخانه را ترک کنند.

/ 3 نظر / 7 بازدید
مهسا

سلام دکتر وبلاگ زیبایی داری! به نظرم آدم باحالی هم هستی[نیشخند] موفق باشی!

عموزاده

سلام این هشدارها فقط برای مردم است یامسئولین نیز باید توجه کنند مسیر رودخانه قم که باید از هرجهت آمادگی سیل را می داشت چطور تبدیل به پارکینگ اتومبیل ها شد وبه هشدارهایی هم که روز قبل از سیل برای تخلیه مسیر رودخانه ها داده شد هیچ توجهی نشد و...

http://medlog.blogfa.com

سال نو مبارک! نظری کن ای توانگر که به دیدنت فقیرم مدلاگ دانشجویان پزشکی و پزشکان ........................................ بماند سالها اين نظم و ترتيب ز ما هر ذره خاک افتاده جايي غرض نقشي است کز ما باز ماند که هستي را نمي بينم بقايي ........................................ http://medlog.blogfa.com medlogger@gmail.com