باسمه تعالی<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

عید و اربعین

صبح روز عید نوروز ، برای خرید نان به نانوایی بربری رفتم و در صف ایستادم. از آنجا که قصد خرید نان با کنجد داشتم آن فر نان نگرفتم و صبر کردم تا فر بعدی نان سفارشی همراه با کنجد بخرم. نان آماده شده بود و نزدیک بود که نان را بخرم ولی یک ماشین پژو نو آمد و وسط کوچه ایستاد ، یک نفر از ماشین پیاده شد و سلامی به نانوا کرد. نانوا وقتی نان را آورد به او داد و رفت. وقتی به نانوا اعتراض کردم گفت: صبر کن به شما هم می رسد. از خود پرسیدم : "علم بهتر است یا ثروت؟"

                          *******************

صبح به یکی از دوستان دوره دانشجویی برای تبریک سال نو زنگ زدم و گفتم: سال نو مبارک! او هم حال مرا گرفت و گفت: عزاداری های شما قبول!

                         *******************

 ساعت حدود 9 صبح بود که به مناسبت اربعین حسینی و سالگرد عملیات فتح المبین صحنه هایی از جنگ از تلویزیون پخش می شد . دلم حال و هوای بچه ها را کرد. خانمم نیز که فکر مرا خوانده بود گفت من هم می آیم. همراه با او به گلزار شهدای کاشان "دارالسلام" رفتم. وقتی نگاهم به عکس شهیدان بارفروش افتاد یاد لحظه های آخر عمر شهید جواد بارفروش افتادم که در حال انتقال به بیمارستان صحرایی مدام ذکر یازهرا می گفت تا شهید شد. شهید یونس داودی که شب عملیات بالای خاکریز ایستاده بود و به بچه ها می گفت : "یا زهرا یادتان نرود". شهید احمد ترسلی و زیارت عاشورای هر روز صبح گردان.   خیلی منقلب شدم ولی حیف که تنها نبودم..........

                       *********************

ظهر ناهار منزل مادرم بودیم. جای خواهرم خالی بود. پس از چند سال ، امسال موقع سال تحویل کنار خانواده بودم ولی باز همکاران زنگ می زدند و برای مسافرت شيفت ها را جابجا می کردند و ما که قصد مسافرت نداشتیم باید جور دیگران را هم می کشیدیم. ولی باز صد رحمت به امسال یا به قولی صد سال به این سالها. خدا پدر احمدی نژاد را بیامرزد. هر ساله ادارات و بانکها کلی سررسید چاپ می کردند و بین فامیل و دوستان خودشان تقسیم می کردند ،امسال کسی جرأت نکرد از این ریخت و پاش ها بکند. قیمت میوه و آجیل هم فرقی نکرده بود و از پارسال خیلی ارزان تر بود. پلیس هم خیابانها و جاده ها را زیر نظر دارد تا خلافی صورت نگیرد و تصادفات کمتر شود. سالهای قبل مسئولین اصلاح طلب به مسافرتهای (مأموریت های ) خارج می رفتند و ملت را به حال خود رها می کردند.(شاید منظورشان اصلاح صورت بوده است) .بگذاریم و بگذریم........

                 ********************

بالاخره شبکه بهداشت ما هم از دانشگاه اصفهان جدا شد و به دانشگاه کاشان پیوست. شبکه ای که در جهان ، بی نظیر است چون در هیچ جای جهان کسی که اصلا" سر کار نمی آید کارمند نمونه نمی شود. (علاوه بر اینکه پرونده اختلاس هم دارد.) سه سال قبل در اداره ما این کار شد.   

           

 

/ 0 نظر / 11 بازدید