روز پزشک

به نام خدا

     زادروز حکیم بوعلی سینا و روز پزشک را به تمامی مبارزان جبهه سلامت تبریک می گویم. ایثارگرانی که سالیان متمادی از بهترین ایام عمر را به تحصیل علم پرداخته اند و  در شرایطی که عوامل مختلف مانع خدمت رسانی بهینه آنان است با تحمل سختی ها و  فداکاری سعی در کاهش دردهای بشری دارند. مشکلات بیمه ، گرانی و گاهی نایاب بودن داروها ، شرایط نامساعد زندگی در روستاها و شهرهای کوچک ، طرح ها و برنامه های ناپخته مثل پزشک خانواده ، انتظارات و توقعات جامعه و ..... شرایطی پر از استرس را برایشان رقم زده است . تاکنون 2 تن از همکلاسانم به خاطر سرطان جان خود را از دست داده اند. در حال حاضر 2 تن از متخصصین شهرستان با سرطان دست و پنجه نرم می کنند که برایشان آرزوی سلامتی دارم. متاسفانه وقتی از پزشک یاد می شود مردم یاد درصد بسیار کمی از متخصصین می افتند که درآمد بالایی دارند و همه رابه یک چشم می بینند  در حالی که بسیاری از پزشکان جوان با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند. یادم هست روزی که فردی برای جمع آوری کمک به یک موسسه فرهنگی آمده بود وقتی گفتم : می خواهی درآمد امروزم را بدهم؟"

گفت: "شاید امروز درآمد نداشته باشی . این مشکل خودت است"

 

پی نوشت:

حماس متهم اول انفجار در مقر حزب الله

/ 4 نظر / 25 بازدید
عاعاد

با سلام و تبرك روز پزشك به شما وتما همراهان شما در عرصه سلامت مردم پاينده و پيروز بادا عمر تان و شادي همراه هميشگي زندگي تان

درکوچه های بیدگل

سلام روز پزشک را به شما و همکارانتان تبریک می گویم. امیدوارم در تمام مراحل شغل وزندگی یتان موفق باشید.

ن والقلم

سلام آقای دکتر، روزتون مبارک.

صدیقیان

سلام. روزتونا با تاخیر 2 هفته ای بهتون تبریک میگم. البته چندین ساله که من چنین روزی را به دوستان پزشکی که دارم با مسیج تبریک میگم،خوشحال میشم شماره موبایلتونو داشته باشم.