پزشکان جدید کلینیک

به نام خدا

     هر سال در مهر و آبان متخصصینی که در آن سال دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته اند بین شهرهای متقاضی توزیع می شوند. معمولا کسانی که قبل از شروع دوره ، کارمند دانشگاه بوده اند به همان دانشگاه بازمی گردند ولی کسانی که آزاد بوده اند بین دانشگاه ها و شهرهایی که از قبل اعلام نیاز کرده اند توزیع می گردند که برای اعلام نیاز عواملی مثل نیاز واقعی ، دست های پشت پرده و .... دخیل هستند.

      امسال به متخصصین کلینیک ویژه بوعلی نیز چند پزشک اضافه گردید و می توان گفت که در چندین رشته ( از جمله قلب و عروق ، زنان و زایمان ، طب فیزیکی و توانبخشی ، اعصاب و روان , بیماری های عفونی ) هر روز پزشک متخصص داریم. برای رشته های ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی مغز و اعصاب , کودکان نیز نیاز به حضور بیشتر متخصص هست که امید است با مساعدت مسئولین دانشگاه این نیاز نیز مرتفع گردد.

      متاسفانه بیماران دارای کمردرد و پادرد به جای مراجعه به پزشک توانبخشی به ارتوپد مراجعه می کنند . با این کار هم وقت بیماران دچار شکستگی گرفته می شود و هم خودشان به نتیجه دلخواه نمی رسند.

       مشکلی که امسال در مورد پزشکان متخصص وجود دارد تامین  محل اسکان متخصصین است. متاسفانه ساختمانی که جهت اسکان متخصصین ساخته شده توسط دانشجویان دانشکده پزشکی بین الملل اشغال شده ، دانشکده ای که فقط ضررش برای ماست و سودش برای دانشگاه  و این معضل باعث عدم رغبت متخصصین برای حضور در این شهر می شود.

/ 0 نظر / 39 بازدید