جاده امام رضا (ع)

به نام خدا

     برای برون رفت شهر آران و بیدگل از بن بست , قرار است جاده ای از ضلع شمالی این شهر تا چرمشهر احداث شود تا به اتوبان قم- گرمسار متصل شود. نمی دانم هزینه این جاده چقدر است و چه زمانی به بهره برداری خواهد رسید ولی فکر نمی کنم توجیه اقتصادی داشته باشد:

شهرهایی که شمالی تر از کاشان هستند از طریق قم - گرمسار خود را به مشهد خواهند رساند. شهرهای اردستان و نایین به پایین ( از جمله استانهای  یزد ، فارس ، کهکیلویه و بویر  احمد  ) هم از طریق انارک- جندق - گرمسار یا حتی از مسیر خور- طبس به سوی مشهد خواهند رفت. استان های چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاهان ، ایلام و خوزستان نیز از طریق اصفهان - قم - گرمسار به مشهد خواهند رفت. استان های کردستان و همدان نیز از طریق قم- گرمسار خواهند گذشت. استان های کرمان و هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز از طریق نهبندان به سمت شمال حرکت خواهند کرد. کاشانی ها به لحاظ برخی مسائل از این جاده عبور نخواهند کرد این جاده می ماند فقط برای آران و بیدگل ، بادرود و نطنز و  کامیون های شرکت فولاد. اگر مسافران شهر آران و بیدگل را با هلی کوپتر هم به مشهد ببرند صرفه اقتصادیش بیشتر از این جاده می باشد چون فقط هزینه ساخت جاده نیست بلکه هزینه نگهداری جاده ، امنیت جاده ، راهدارخانه ، پاسگاه پلیس راه و ..... را هم باید در نظر گرفت.

/ 2 نظر / 31 بازدید
محمد

با نظرت موافقم دكتر جان .

اكبر اقا

سلام دكتر جان. به قول خودت مي گي براي برون رفت اران و بيدگل از بن بست اين جاده زده مي شه نه براي نزديك شدن راه مشهد. در ضمن فكر كنم همه اين شهر هايي كه نام بردي از اين جاده براي مشهد استفاده كنند اما شما از اين جاده رفت وامد نكني.قبلا هم بهت گفتم اينقدر جوش نخور شيرت خشك خواهد شد.اينقدر غم وغصه داري براي خودت.ديگه جايز نيست خودتا اينقدر اذيت كني. راستي سي سال است بر اين مردم جفا مي شه ،اون روز تا حالا كجا بودي .وجدانا اين حرفات براي خداست يا خداي نكرده .......