13 خرداد

باسمه تعالی

در ابتدا لازم است از ابرمردی یاد کنیم که با همت والا و اتکا به خداوند، توانست قلوب مردم مستضعف را تسخیر نماید و با کمک آنان ، مسیر تاریخ و سرنوشت منطقه و جهان را تحت تأثیر قرار دهد.

و اما موضوعی که امروز مرا بر آن داشت که دست به قلم ببرم به کارگیری نیروی زن در واحدهاست. امری که به مذاق برخی مدیران زیاد خوشایند نیست و علت آن را چند مورد ذکر می کنند:

1- قبل از ازدواج ، اکثر اوقات با تلفن صحبت می کنند.

2- پس از ازدواج ، دل به کار نمی دهند.

3- 6 ماه مرخصی زایمان دارند .

4- پس از زایمان ، 2 سال پاس شیر دارند.

5- وقتی در محل کار هستند کنار هم جمع می شوند و پشت سر این و آن حرف می زنند.

ولی صاحبان صنایع ترجیح می دهند که دختران را به کار گمارند و چنین بیان می کنند که آنان نمی خواهند خرجی خانواده بدهند و با دستمزد اندک و با تاخیر نیز مایلند کار کنند البته در ابتدا شرط می کنند که به محض ازدواج، اخراج می شوند. دختری از فامیل را می شناسم که با حقوق ماهیانه 25000 تومان کار می کند و یک نفر دیگر در اداره با حقوق ماهیانه 30000 تومان از ساعت 8 صبح تا 14 بدون مرخصی کار می کند .

در این میان وضعیت مردان زیاد جالب نیست از یکطرف حاضر به انجام کارهای سخت نیستند (به طوریکه با اخراج افاغنه و نبود کارگر ایرانی ، قیمت آجر بالاتر رفت ) و از طرف دیگر فرصت شغلی مورد نظر آنان را زنان با دستمزدی به مراتب کمتر اشغال می کنند.

 

/ 8 نظر / 3 بازدید
پزشك78

نظر من شايد به نظر سنتي بياد، اما فكر مي كنم كار كردن خانمها نبايد به منظور اقتصادي باشه، يعني نبايد به قيمت پول بيشتر از كانون خانواده غافل بود(مگر موارد اضطرار)

laila

خيلی نقطه نظرهای مردانه و ..... را مطرح کرديد البته انتظار بيشتر هم نميرفت٬ يک کم با ديد بازتر وعادلانه تر قضاوت کنيد آقای دکتر!!!!!!!!!!!!! خوب البته از پزشکهای مرد آن هم در شهرهای سنتی انتظار بيشتری نميشه داشت٬ چرا امثال خانم دکتر فوقتخصص قلب اطفال دانشگاهتون رو نميبينيد و قشر کارگرتون رو ميبينيد٬ چه بهتر که از اون شهر و از اون جامعه و از اين ديدها راحت شدم!!!!!!!!!!!!!!!!مثلا نيست که وضعيت کار شما آقايون همگی با راندمان ۱۰۰ در ۱۰۰ هست؟؟؟؟ به طور مثال يکسری هميشه بدون اطلاع به دفتر باز آموزی دانشگهتون بزنيد ميفهميد چی ميگم!!!!! واقعا سر صبحييييييييييييييييييييی حالی به من يکی داديد ممنونم

خودم

به لیلا: من فقط نقطه نظرات دو طرف را بیان کردم و اصلا هم مدافع یا مخالف یک جنس نیستم. مردها هم کارشان 100% درست نیست ولی هر چه که هست آنها هستند که موظفند خرجی بدهند . در ضمن قرار نیست سر صبحی من به کسی حال بدهم.

جوابيه

توی همون مملکت همون بهتر که مردها خرج رو بدن و خانمها سروريشون رو انجام بدهند٬ Bye for ever

متوترکسات

در هر صورت نبايستی يک زن را به علت اينکه فيزيولوژی متمايزی از مرد دارد در موردش تبعيض قايل شد. در حرفه خودمان زنان زيادی را سراغ داريم که علاوه بر داشتن زندگی خوب خانوادگي؛ مدارج بالای دانشگاهی را هم دارند. (يکی از آنها همسايه ماست).

دوست

من يکی از انهايی هستم که با کار کردن زن مخالفم و دليل ان اين است که در حالی که بيکاری بيداد می کند چرا بايد زن در بانک کار کند با حقوق يکسان با اقايان و در محيط مردانه

همکار

به ان خانم کلاس بالا پيغام دهيد همون بهتر که امثال شما از شهرستانها برويد البته اگر از تهران اخراج نشويد

...

خوب بود باتشکر