مسجد گلستان

به نام خدا

            در پی شروع ساخت و ساز در شهرک گلستان ، به فکرم افتاد که کار ساخت مسجد شهرک را نیز شروع کنم. کار نقشه کشی و مهرهای نظارت و سازه و نظام مهندسی و ... را انجام دادم وقتی  برای دریافت پروانه ساخت به شهرداری مراجعه نمودم گفتند زمین متعلق به شهرداری است و باید ابتدا مالکیت خود را اثبات کنید.متولی مساجد اداره اوقاف است و باید برای تملک به اداره اوقاف مراجعه نمایید . کاربری زمین مذکور مذهبی – فرهنگی بود و در هنگام تغییر کاربری نیز مالک آن مشخص نشده بود.

       برای تملک به اداره اوقاف مراجعه نمودم. گفتند شما خود باید زمین را تملک کنید سپس وقف کنید و بعد ازانعقاد قرارداد اجاره با ما ، شروع به ساخت کنید و اجاره سالانه آن را نیز بپردازید. گفتم : خودمان پایمان را بلند کرده ایم که نعل کنید شما ناز می کنید ؟ ناراحت برگشتم و گفتم اصلا مسجد نمی خواهند.

   مدتی گذشت . از اداره اوقاف گفتند بخشنامه ای  آمده که طبق آن در هر شهرک جدیدالاحداثی باید زمینی مناسب جهت ساخت مسجد درنظرگرفته شود و در اختیار خیرین قرار گیرد. خوشحال بخشنامه را به شهرداری بردم که جواب شنیدم: " این بخشنامه برای ادارات دولتی لازم الاجراست. شهرداری که به خزانه وصل نیست و باید خودش هزینه هایش را تامین کند . شهرداری سازمانی غیردولتی است . قطعه زمینی وقفی در داخل بلوار معزالدین واقع شده و ما حاضریم با اداره اوقاف معاوضه کنیم"

    پیشنهاد را که به اوقاف بردم جواب دادند: نمی شود . پس از کلی بحث و رفت و برگشت مقرر شد زمین های فوق معاوضه شوند . وقتی برای پیگیری کسی را فرستادم متوجه شدم که رئیس اوقاف به سفر زیارتی مشرف شده اند. ......

                                                                                                                     

/ 8 نظر / 5 بازدید
Mamad M2

سلام خوبی؟ به تازگی یه چت روم زدیم که خوشحال میشم بیایی و با هم خوش باشیم یکم.همونطور که گفتم تازه شروع کردیم پس نیاز داریم یکم شلوغ بشه و واسه این کار دعوتت میکنم حتما سر بزنی.پیشاپیش میگم ممنون که اومدی.فدات

سعیدزاده.صهبا بیدگلی

سلام دکتر جان. قبول باشه هم تلاش شما هم زیارت اقای رئیس. در میخانه گشایید به رویم شب و روز که من از مسجد و از مدرسه بیزار شدم.............امام راحل.

.

باسلام و آرزوی موفقیت مطلب شما انتخاب و در قسمت «همشهری بلاگ» قرار داده شد [گل]

محمد

با سلام کار بسیار بزرگی است خدا یار و یاورتان باشد.

جندقیان

آقای دکتر سلام و نماز و طاعات قبول ؛ خسته هم نباشید بابت این پیگیری های سخت اداری و ساخت و ساز . آقا محمد قراربود نوشته ای را به طریقی به دست من برسانی . سوخت و سوز نداشته باشد ، دیر و زودش تا کمی قابل تامل است .

پری خاموش

به سوی ماه برو!حتی اگرخطا رفته باشی،درمیان ستاره هایی...

پری خاموش

شایدآن روزکه سهراب نوشت<تاشقایق هست زندگی بایدکرد> خبری ازدل پر درد گل یاس نداشت. بایداینجوری نوشت...هرگلی که باشد چه شقایق چه پیچک وچه یاس زندگی اجباریست...