اتباع خارجی

به نام خدا

     سال ها قبل که برای شروع تحصیلات دانشگاهی به تهران رفته بودم به علت نداشتن خوابگاه  از ناچاری مزاحم یکی از دانشجویان همشهری بودم که الحمدلله به علت مکنت مالی ، توانسته بود خانه ای اجاره کند. چند ماهی گذشت و هر چه برای دریافت خوابگاه به مسئول مربوطه مراجعه کردم به نتیجه نرسیدم. روزی همشهریم گفت:  تا موقعی که محلی برای اقامت داشته باشی نخواهی توانست خوابگاه بگیری. از فردا دیگر اینجا نیا.

     فردای آن روز نزد مسئول مربوطه رفتم و مجددا درخواست خوابگاه کردم و مانند قبل جواب سربالا شنیدم. پس از پایان ساعت کاری که همه کارمندان رفته بودند و مسئول مربوطه هم داشت می رفت مرا درب ساختمان دید و گفت: چرا نمی روی؟ گفتم : کجا بروم ؟ جایی ندارم.  همانجا برگه ای نوشت و مرا به یکی از خوابگاه ها معرفی کرد.

     ماجرای مهاجرین خارجی در ایران نیز اینچنین است تا وقتی مجبور نشوند هیچگاه به فکر آبادانی و امنیت کشور خود نخواهند بود. پس بهتر است اگر دلسوز آنها هستیم به کشورشان عودت دهیم. مهاجرین بدون کارت و غیرقانونی که جای خود دارد . یکی از کارمندان فرمانداری گفت: در صورت آگاهی از حضور مهاجرین بدون کارت ، به اطلاع امور اتباع خارجی فرمانداری رسانده شود تا با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به بازگرداندن آنان به کشورشان اقدام شود.

 

/ 3 نظر / 61 بازدید
دهی گو

سلام آقای دکتر اتباع غیر قانونی که رد مرز میشوند دوباره پس از مدتی همراه چندین تن از هموطنانشان باز می گردند با این مشکل چه کنیم آنها دیگر راه و چاه را خوب بلد شده اند کار باید اساسی سر بگیرد وگرنه آب در هاونگ کوفتن است

سید حسن سعیدزاده .صهبای بیدگلی

سلام دکتر جان تا حالا نگفته بودی.......... البته میدونم مثل خیلی چیزای دیگه دقت میکنی جمله دو پهلو شد بازم مثل خیلی چیزای دیگه ولی خودمانیم چه جمله قشنگیه از فردا دیگر اینجا نیا. کاش همیشه این گونه برخوردها منجر به اقدامی شایسته و بایسته شود نه اینکه فقط نقل مضمونی باشد برای عرض مطلبی یا علی