معارفه استاندار

به نام خدا

           در پی اطلاع از مراسم معارفه فرماندار جدید از طریق پورتال خبری و وبلاگ در حوالی کویر ، امروز ساعت 9 به سالن شهید عربیان رفتم. ساعت 9:34 استاندار محترم تشریف آوردند و سپس مراسم شروع شد.  

       پس از تلاوت قرآن توسط آقای عباسیان ( که انصافاَ زیبا و شبیه استاد عبدالباسط قرائت نمود) و پخش سرود ملی ، امام جمعه محترم سخنانی ایراد کرد و از همان ابتدا رفت سراغ حدیث امیرالمومنین که خطاب به مسئولین فرموده اند: "زیردستان تو یا مسلمانند که برادر دینی تو هستند و یا انسانند که در افرینش همانند تو هستند. " سپس نقاط قوت و پتانسیل های شهرستان را برشمرد در ادامه توضیح داد که شب گذشته از آقای معینی نژاد برنامه اش را خواسته و ایشان " همدلی و کار" را اهم اقداماتش عنوان نموده است.

     سپس نماینده مجلس پشت تریبون رفت و ابتدا از درخواست ها و نقائص گفت. او فکر می کرد که شهرستان یک بیمارستان دارد و هنوز خبر نداشت که شهرستان دو بیمارستان دارد نمی دانم کدام بیمارستان را به حساب نیاورده بود. از فضائل و برجستگی های استاندار گفت و گفت. دریغ از یک کلمه در مورد فرماندار جدید و نحوه انتخاب ایشان. از لزوم همدلی مورد اشاره امام جمعه گفت .

      سخنران بعدی هم سرپرست سابق فرمانداری آقای رضایی بود که سخنانش را صریح و بی پرده گفت. از اقداماتش نگفت چون مدت یک سال آن هم سرپرستی را  اندک دانست . در بین سخنانش نیز گفت: اگر اختیار با من بود آقای معینی نژاد را فرماندار اعلام نمی کردم.

      سپس استاندار محترم آقای زرگرپور سخنرانی نمودند :

       مردم در انتخابات 24 خرداد خواهان اعتدال بودند . می گفتند ما از هرگونه زیاده روی چه در حوزه سیاسی چه در  حوزه اقتصادی و چه در حوزه فرهنگی گریزان هستیم و افراط و تفریط را بعد از 35 سال عمر انقلاب نمی پذیریم. درخواست آنها اعتدال ، میانه روی ، خط مستقیم و صراط المستقیم بود. مردم با صدای بلند اعلام کردند که ما می خواهیم در تمام شئونات حکومتی عقلانیت حاکم باشد نه تصمیمات روزمره و تصمیمات غیرکارشناسانه ، تصمیماتی که تبعات و نتایج آنها را الان با گوشت و پوست خودمان احساس می کنیم. مردم با صدای بلند اعلام کردند که ما دنبال مردم سالاری دینی هستیم. مفهوم بسیار زیبایی که اولین بار توسط مقام معظم رهبری عنوان شد. مردم با صدای بلند اعلام کردند که مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی عرصه را بر آنها تنگ کرده است. می خواهیم که در این شرایط گشایشی حاصل شود و باز هم مردم با صدای بلند اعلام کردند ما انزوای سیاسی را در روابط بین الملل نمی پذیریم. ما نمی خواهیم فقط با دو کشور آمریکای لاتین ارتباط داشته باشیم. ما می خواهیم ارتباط عزتمند با همه کشور های  دنیا داشته باشیم بجز دو کشوری که به عنوان خط قرمز مطرح شده اند و همانطور که عرض کردم شعارهای دکتر روحانی به این درخواست های منطقی مردم نزدیک بود و باعث شد که انتخاب شود و الان بیش از یک سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد . آقای رئیس جمهور  در بام ایران ، شهرکرد اعلام کردند من به قول ها و شعارهایی که داده ام وفادار هستم "

در ادامه عملکرد دولت در تحقق برخی وعده ها را چنین برشمرد:

- ارتباط عزتمند با جهان به طوریکه در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته تعداد گردشگران خارجی 3 برابر شده است و استاندار میزبان 86 هیئت خارجی بوده است.

- مذاکرات ایران و 1+5 در قالب چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین نموده اند که انشالله با لطف الهی به نتیجه خواهد رسید.

- ثبات و آرامش و امنیت در داخل کشور با وجود خونریزی ها در کشورهای اطراف

- مهار تورم

- خروج از رکود و ورود به رونق اقتصادی

- اجرای طرح تحول نظام سلامت: در هر 24 ساعت 200 میلیون تومان از یارانه ها در تحول سلامت در استان اصفهان هزینه می شود 164 میلیارد تومان برای اجرای طرح تا پایان سال اختصاص یافته است. تمام بیمارستان ها از ساعت 14 تا 8 صبح فردا متخصص حضور دارد. اینها خدمت نیست؟ اینها تلاش شبانه روزی برای حل مشکل مردم نیست و بعضی ها چقدر بی ا نصاف هستند که بی محابا به این دولت می تازند!

         در مناطق محتلف مردم اتنظار دارند که تغییر مدیریت هایی اتفاق بیفتد و نسیم جدیدی از سیاسیت های دولت بر آن مناطق بوزد این دولت از ابتدا اعلام کرده که ملاک ما در  انتخاب مدیران صلاحیت ، اهلیت و اعتدال است ، نیروهای اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل همه نیروهای این نظام هستند و  همه بایستی در اداره امور مشارکت داشته با شند منتها باید این خصوصیت ها را داشته باشند. تمام مدیران پابرجا هستند مشروط بر اینکه 4 شرط داشته باشند: 1- اعتدال 2- تخصص 3- کارایی 4- تعامل چون در تضاد و درگیری و اختلاف کاری انجام نمی شود. سیاست های استانداری در راستای سیاست های دولت و شخص آقای روحانی است نه سیاست های این جناح و آن جناح  . چه در انتخاب فرماندار و چه در انتخاب مدیران کل.

        کارگرازان نظام در هر دولتی باید 1- اعتقاد به سیاست های آن دولت داشته باشند 2- مبشّر و مبلّغ سیاست های آن دولت باشند 3- آن سیاست ها را به دقت اجرا کنند. اگر کسی این ویژگی ها را نداشته باشد باید جایش را به کسی دیگر بدهد که دارای این شرایط باشد چون در غیراینصورت کار انجام نمی شود. اگر کارگزاری این شرایط را ندارد جایش روی سر من ولی جایش را باید به کسی بدهد که اعتقاد به این کارها داشته باشد .

        در  انتخاب فرمانداران هم سعی کرده ایم مَرّ سیاست های دولت حرکت کنیم که ممکن است  با سیاست های جناح ها زاویه داشته باشد چون این دولت نه دولت اصول گراست و نه دولت اصلاح طلب ، دولت اعتدالگراست.

          آران و بیدگل ، شهرستان کاملا ویژه و متمایزی است . لیستی از مشاهیر و علمای این شهرستان به من داده اند اینهمه علما و ادبا و این سابقه فرهنگی نشان می دهد که این شهرستان یک شهرستان فرهنگی است. از بلوغ فرهنگی و سیاسی بالایی برخوردار ا ست و این خیلی مهم است در انتخاب فرماندار این شهرستان ، جناب آقای امیر منصوری هم درجریان هستند به تاخیر کشیده شد . تاخیرش هم شک و دودلی بود که من داشتم . تمام کسانی که به من مشورت دادند گفتند :"فرماندار غیربومی انتخاب کن. تابحال این شهرستان یک فرماندار بومی نداشته است. و خودتان را راحت کنید". مگر می شود شهرستانی با این بلوغ فرهنگی ، سیاسی اجتماعی بیایم فرماندار غیربومی انتخاب کنم؟. اگر گفتند مگر ما خودمان نیرویی نداشتیم چه جوابی دهم؟ تنها فردی که اصرار می کرد فرماندار بومی باشد جناب آقای منصوری بود.تمام فرمانداران قبلی و خیلی از سیاسیون گفتند که غیربومی بگذارید ولی من  اعتماد کردم به بلوغ و ظرفیت بالای فرهنگی سیاسی مردم آران و بیدگل . گفتم اگر من غیربومی بگذارم مورد سوال قرار می گیرم . حتما باید بومی بگذارم. از اولین فرماندار بومی حمایت کنید و کار را جلو ببرید.یک مقدار با عرض پوزش از همه مردم آران و بیدگل که انتخاب فرماندار طول کشید مال این شک و دوراهی بود که من داشتم و امروز خیلی خوشحال هستم که فرماندار بومی گذاشته ام چون فرماندار بومی شهرستان و مردم را می شناسد. نیازها را درک می کند.

         آقای معینی نژاد هم از این آب و خاک است از گوشت و پوست این مردم است می خواهد این منطقه را آباد کند یک چیزی را بگویم: " با اختلاف و حذف همدیگر هیچ آبی برای این شهرستان گرم نمی شود بلکه با همدلی ، هم افزایی ، یکرنگی و وحدت بستر لازم برای پیشرفت و توسعه شهرستان مهیا می شود.  من هم معتقدم شأن این مردم با این شهدا و امامزادگان و..... بالاتر از شرایط فعلی است و امکاناتی که باید در اختیار مردم این شهر قرار گیرد بیش از این است ولی شرطش  وحدت و یکپارچگی و یکرنگی و هم افزایی است. به مجرد اینکه کوچکترین اختلافی پیش بیاید همه مسئولین می گویند : حالا بگذار اینها اختلافشان را حل کنند در فرصت های آینده......"

دو درخواست نیز از مسئولین شهر عنوان نمود:

1- اقامه نماز در ادارات : زیباترین محل اداره ، نمازخانه باشد. مسئول اداره اولین نفری باشد که در نماز جماعت شرکت می کند.

2- پخش اذان در میادین شهر: باید چهره شهر اسلامی شود . باید موقع نماز از گوشه گوشه شهر ، عطر اذان بلند شده باشد  .باید تمام میادین شهر ، سیستم پخش اذان داشته باشد و در آخر سال اجرای این دستور را بررسی خواهیم کرد.

     در ادامه حکم فرمانداری آقای مهندس معینی نژاد قرائت گردید و هدایایی از سوی شهرداران به آقای رضایی اهدا گردید. در حالی که حضار منتظر سخنان فرماندار جدید بودند مجری اعلام نمود که کلیپی دو دقیقه ای پخش می شود تا بعد از آن به سخنان فرماندار جدید گوش دهیم. حدود ده دقیقه از کلیپ گذشته بود که آن را قطع کردند ولی به علت نزدیک شدن به موقع نماز ظهر ، جمعیت متفرق شده بودند.

/ 3 نظر / 32 بازدید
چهل حصاران

خطاب من به جناب معيني نژاد مهندس عزیز! نه برای اینکه فقط بچه محل ما هستی دوستت داشته باشیم بلکه برای اینکه نجیب و بی ریا هستی و این نجابتت در كنار مديريت صحيح مطمئنن موجب محبوبیت شما در آران و بیدگل خواهد شد. جاوید باشی و سرافراز

علي

همانگونه كه استاندار هم اشاره كردند تنها فردي كه اصرار بر بومي بودن فرماندار داشته تيمسار منصوري بوده است.

اكبر اقا

سلام دكتر جان .خسته نباشيد .جالب بود.اما اقاي رضايي به چه دليل گفته كه نظرش اقاي معيني ن‍ژاد نيست.در ضمن نظر شخصي خود را نبايد در جمع بگه.ممنون