فال حافظ

به نام خدا

با دلی  خونین ، لبی خندان بیاور همچو جام

نِی گرَت زخمی رسد ، آیی چو چنگ اندر خروش

پس از مدت ها ننوشتن ، امروز فرصتی و حالی برای نوشتن پیدا شد. مدتی به این در و اون در زدم تا کارها پیش رود و در برخی زمینه ها موفق شدم.

توسعه مرکز شبانه روزی امام خمینی

پس گذشت ١٢ سال از اهدای چند واحد مسکونی مجاور مرکز و تقبل خیّر برای ساخت و نوسازی مرکز فوق، قرار شد دانشگاه ٢و نیم خانه را تملک کند و برای ساخت در اختیار خیّر قرار دهد چندین مصوبه و صورتجلسه و توافقنامه و ..... هم نوشته شد . یک خانه را به دستور معاون دانشگاه پس از کارشناسی توسط ٣ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری ( که توسط معاونت دانشگاه معرفی شده بودند ) قولنامه کردم و پول آن را از مردم وام گرفتم و خریدم ولی متاسفانه پس از خرید آن ،‌معاون دانشگاه اظهار می دارد که به آن نیازی نداریم . نباید می خریدی.

بیمارستان های جدید

هنوز بر سر تعداد و مکان بیمارستان جدید کش و قوس است. صورتجلسه ریاست دانشگاه،‌استاندار و نماینده مجلس از یکطرف ، مصوبه سفر دوم ریاست جمهوری از طرف دیگر، نظر مردم و مسئولین شهری هر کدام موضوع را به سمتی می کشد.

بیمارستان سیدالشهدا

اتاق ایزوله تنفسی راه اندازی شد ولی دیگر بیمار آنفلوآنزایی نیست تا بستری شود. پارکینگ بیمارستان در حال احداث می باشد.

بیمارستان شهید رجایی

کار آماده سازی بخش جدید انجام شد و بخش جراحی منتقل گردید تا بخش اورژانس راه اندازی گردد. در تدارک بخش N.I.C.U هستند. ریاست دانشگاه می گوید: افتتاح کن!‌ معاون درمان دانشگاه می گوید : افتتاح نکن!

شهرک گلستان

با آبرسانی به بخش هایی از شهرک ، ساخت و سازها بیشتر شده و قیمت زمین هم آنجا در حال افزایش است. مسکن مهر هم هر روز امروز و فردا می کند.

قرارداد انتقال آب قنات عالی آباد هم نهایی شد و کار لوله کشی به زودی آغاز می شود . قسمتی از هزینه را هیئت  امنای شهرک تقبل نموده است.

برای تهیه سند نیز پس از عقد قراردادهای گوناگون با شهرداری و افراد ، اداره ثبت بخشنامه جدیدی دریافت نموده است.

برای ثبت هیئت امنا و قانونی شدن آن ، بایستی به صورت سازمان مردم نهاد (سمن ) به ثبت رساند . اقدامات اولیه مثل تهیه اساسنامه و عدم سوء پیشینه و انگشت نگاری انجام شده است ولی کارشناس مربوطه در فرمانداری مخالفت می کند. اهداف و روش ها را عیناً طبق دستورالعمل نوشته ایم ولی باز نمی دانم چرا قبول نمی کنند.

کمبود پزشک

امسال 7 نفر پزشک عمومی پایان طرح گرفته اند و رفته اند ولی تا این لحظه هیچ پزشک طرحی نفرستاده اند. قرار بود 2 نفر نیروی طرحی بفرستند ولی هنوز فارغ التحصیل هم نشده اند.

با توجه به شرایط موجود و کمبود پزشک تصمیم گرفته بودم کار خود را تغییر دهم و در مراکز درمانی شیفت بدهم . دوستان و همسر نظر دیگری داشتند. مردد بودم تا اینکه امروز فال حافظ گرفتم و بیت بالایی را حافظ در جواب گفت:

با دلی خونین ، لبی خندان بیاور همچو جام

نی گرت زخمی رسد ،‌آیی چو چنگ اندر خروش

 

/ 0 نظر / 2 بازدید