نهمین همایش نوروزی

به نام خدا

پس از برگزاری همایش بین المللی صباحی بیدگلی و برخی کم لطفی های برخی وبلاگ نویسان بی نام و  نشان ( که البته بعدا شناسایی شدند ) که موجب حدودی رنجش برگزارکنندگان گردید و  به منظور پیشگیری از تکرار آن ، چندی قبل همراه چند نفر از وبلاگ نویسان به جلسه ای دعوت شدم تا در مورد همایش نوروزی نقطه نظرات را بیان کنیم. در آن جلسه معرفی وبلاگ نویس یا وبلاگ نویسان برتر شهر در سال 91 نیز پیشنهاد شد  ولی از آنجا که این امر متولی خاصی نداشت معلوم نشد که کی معرفی نماید.

نهمین هم اندیشی نیک اندیشان توسعه بیدگل در سوم فروردین 92 در سالن بهمن برگزار گردید  که انصافاً زحمت زیادی برای آن کشیده شده بود و همین جا از تمامی دست اندرکاران و برگزارکنندگان خسته نباشید عرض می کنم. این همایش نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر شده بود .

 مکان جای مناسب از نظر گنجایش و مسیر تردد و پارک وسیله نقلیه انتخاب شده بود.

زمان هم مناسب بود . هم کسانی که از شهرهای دیگر آمده بودند و قصد بازگشت داشتند امکان حضور در همایش را داشتند و هم کسانی که قصد سفر به شهرهای د یگر را داشتند امکان بازگشت و حضور در همایش برایشان فراهم بود.

دکوراسیون و چیدمان داخلی نیز خوب بود. لوگوها در قالب فرش (صنعت منطقه) نمایش داده شده بودند که کاری جالب بود. هر چند نقشه آن اشکال داشت و در تصویر مقبره سلیمان صباحی نوشته های مقبره حذف شده بود (مصرع " تازه گلهای مرا دیگر شکفتن نیست حیف" که پس از زلزله مهلکه 1192 ه ق و فوت شدن فرزندانش سروده است  یا مصرع " چون ناخنی که غمزده آلایدش به خون " که در رثای سیدالشهدا سروده است ) . چیدمان صندلی ها و نوع  پذیرایی نیز موجب شد تا برای پذیرایی وقت جلسه گرفته نشود یا در حین برنامه ، پذیرایی ایجاد خلل و خدشه ننماید. صندلی مهمانان ویژه نیز مشخص شده بود .

برنامه ها هم بهتر بود. سخنرانی کمتر و کوتاهتر  و کلیپ بیشتر .

خیرمقدم توسط حاج محمد اسلامی با کوله باری از تجربه .

 کلیپ رهروان وصال خیلی به جا و غیرمنتظره بود  و با یادی از شهدا و خانواده شهدا مجلس را به حال و هوای دیگری برد. یادی از کسانی که با سوختن خود ،‌ شمع محفل ما شدند.

سخنان حاج آقای موحدی نیز بد نبود ولی می توانست مختصر و مفید حرف هایش را بگوید. اشکال اصلی که به سخنان او وارد بود نگاه او به گذشته بود . اشکالی که بعد از ایشان ، ‌تیمسار تذکر داد.

سخنان نماینده پخته تر از سخنران قبل بود . با نگاه به آینده آمد ،‌ نیم نگاهی به شورای شهر داشت و افق ها را نشان داد. سعی کرد نیروها را همجهت کند برای رسیدن به هدفی برتر و والاتر. خواستار ایجاد اتاق های فکر برای حوزه های مختلف بود تا ایشان را همیاری نمایند . افق دید او خیلی بالاتر از اکثر حضّار بود. در مورد شورای شهر نیز گفت : اگر ترکیب شورا یکطرفه باشد ( همه آرانی یا همه بیدگلی) من خود را شکست خورده می دانم.

ارائه گزارش مالی آقای مظفری را من نشنیدم چون برای صحبت با آقای منصوری از جلسه خارج شدم. در خارج سالن در مورد اتاق فکر و کمیته بهداشتی – درمانی با ایشان صحبت کردم و مشکل تشکیل چنین کمیته ای را متذکر شدم.

سخنان آقای تمسکی در مورد اقتصاد نسبتا خوب بود ولی همانطور که آقای موحدی نیز گفته بود این همایش جای سخنرانی علمی نبود و بیشتر جای ارائه گزارش ها و پیشرفت ها ،‌بیان نقاط ضعف و نقاط قوت ،‌ نشان دادن راهکارها ، خدا قوت به تلاشگران و در کل تقدیر از تلاشگران و انگیزه به جوانان بود. با اینحال سخنان آقای تمسکی روی کسانی که باید تاثیر بگذارد گذاشت و مثالش را هم به چشم خود دیدم.

تقدیر از کسانی که به نوعی در ایجاد نشاط و شادمانی در جامعه شریک بوده اند نیز قابل تمجید بود ولی کامل نبود. متاسفانه کسانی که شکسته نفسی می کنند و از خود تعریف نمی کنند مورد تقدیر قرار نمی گیرند از جمله مدیر ناحیه 2 آقای مهندس توحیدی یا آقای عقیقی یا مهندس معینی نژاد.

همانطور که برخی دوستان نیز نوشته اند جای موسیقی خالی بود که فکر کنم خودسانسوری کرده بودند . می شد از برادر روشندل آقای شیروانی دعوت کرد تا کمی نشاط نیز به جلسه تزریق شود.

بسته هایی نیز که به افراد داده شد خوب بود و یکسری هدایا نیز در بیرون به مهمانان ویژه داده می شد. کتاب جام صهبا را که دنبالش بودم همانجا دریافت کردم.

 

/ 4 نظر / 5 بازدید
خاخا

دکترنامی عقیقی و معینی کسی است که تشکر بشه فقط برات دل شوره دارم متاسفانتم گند این همایش تو همه وبلاگ ها پیچیده دماقت کیفه برو حکیم

اصغر جانی پور وق وقانی

دکتری تعریف های شما در این گزارش در حد یک آدم بی سواد بوده که هنوز هیچ چیز در این دنیا ندیده است نه شما که دکتر مملکت هستی و همایش های زیادی شرکت کرده ای وغیره من نیامدم اما از افرادی که تشریف فرما شده بودند پرسیدم درست 70 درصد خلاف شما حرف می زدند خدا به شما کمکی بصیرت بدهد من با شما زمانی تو یک کلاس درس می خواندیم آن روزها فکرت بیشتر کار می کرد

مسعود تمسکی

سلام آقای دکتر پیگیری و نکته سنجی شما در مسایل مختلف قابل تقدیر است باید از کنار بعضی بی انصافیها عبور کرد برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم مستدام باشید