ما و سلفی ها (2)

به نام خدا

      در زمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ، پس از اقدام یک سلفی در بیرون آوردن قلب یک سرباز سوری و هشدار به شیعیان ، مطلبی با عنوان "ما و سلفی ها (1)" در رابطه با ارتباط با گروه های فلسطینی نوشتم که به مذاق عده ای خوش نیامد و در نهایت به انصراف اینجانب از کاندیداتوری شورای اسلامی شهر انجامید. پس از گذشت یک سال و تهاجم تکفیری ها به عراق و بسیج جهانیان در برابر جانیان ، خبر نحوه تشییع جنازه دو جوان فلسطینی مرا بر  آن داشت که مجددا قلمفرسایی کنم:

    در شرایط امروزی که دشمنی بین محور مقاومت و محور غربی وجود دارد گروه های تروریستی از موقعیت  استفاده کرده و در مقابل هر جبهه از کمک های جبهه دیگر برخوردار می گردند برای نمونه مجروحان داعش در کارزار سوریه در بیمارستان های اسرائیل درمان می شوند ولی جای یک سوال باقیست: آیا به صرف دشمنی با اسرائیل می توانیم به تروریست های داعش کمک کنیم یا از آنها حمایت کنیم؟ آیا آموزه های دینی ما چنین اجازه ای به ما می دهند که چون اسرائیل این کار را می کند ما هم چنین کنیم؟ پس فرق ما با آنها چیست؟ مگر در جنگ صفین پس از تصرف مجدد رودخانه توسط لشکریان حضرت علی (ع) ، امیرالمومنین اجازه بستن آب به روی لشکریان معاویه به تلافی اقدام آنان به لشکریان خود داد؟ مگر اخلاق نسبی است که برخورد با تروریست های وحشی منوط به طرف مقابل آنها باشد بدین معنی که اگر طرف مقابلشان اسرائیل یا آمریکا باشد پس باید حمایت کرد و اگر عراق و سوریه باشد باید محکوم کرد؟  کشتن غیرنظامیان ،  تجاوز به نوامیس مردم ، غارت اموال مردم ، نسل کشی و سایر جنایات ضد بشری در همه حال و از سوی هر کس باشد محکوم است .

/ 6 نظر / 32 بازدید
علی

با سلام ببخشید یک سیوالی از شما داشتم مدرک دکترای حرفه ای از نظر استخدامی چگونه ارزیابی می شود ؟

محمدمهدی

جوابم تایید نکردی دکتر ؟!!

عباس ایمانیان بیدگلی

سلام آقای دکتر ناظمی چنان که شما اشاره نموده اید ترور و خشونت به هر اسم و رسمی که یاشد مذموم است و گروه داعش به واسطه اعمال نفرت انگیز و غیرانسانی خود علیه بشریت غیرقابل بخشش هستند خواه فلسطینی باشند یا ایرانی یا عراقی و سوریه ای اما آرمان تشیع و روش سنجیده پیامبر عزیر ما و اهل بیت پاک در مواجهه با دشمنان حتی یهودیان تا آنحا که ضرری برای اسلام نداشته اند مدارا و مصالحه بوده است فراموش نمی کنیم عیادت پیامبرمان را از آن یهودی که خاکستر و خاکروبه بر سر و روی مبارکشان ریخته بود یا فرمایش مولای مظلوم مان را که مرگ به خاطر بیرون آوردن خلخال از پای یک زن یهودی را ملامت نکرده بود. اما دکتر ناظمی عزیز مسئله فلسطین امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم به مسئله ای سیاسی و فراملی تبدیل شده و جانبداری ما از آنان که شاید حتی گاهی یک طرفه باشد برای ایجاد سدی محکم مقابل این دشمن اسلام و انسانیت است حتی اگر این فلسطینی دشمن امیرالمومنین باشد یا داعشی باشد یعنی حمایت ما از شخص و گروه نیست از بلاد مسلمین و پس از آن اعتبار مسلمانان و نجات بقیه کشورها از تجاوز صهیونیست شوم است چون برای رهایی مسلمانان مظلوم از هر ملیت باید تلاش کرد.

عباس ایمانیان بیدگلی

سلام 1- اگر مطمئن باشیم کمک ما صرف توسعه تروریست خواهد شد خیر. 2- چرا کمک به مسلمانان سایر کشورها هم واجب و بر همه لازم است اما شاید در شرایط فعلی با توجه به موقعیت جغرافیایی فلسطین و سوریه دفاع از آنان در اولویت یاشد. 3- بنده نیز با تقابل این گروه های نظامی یعنی حماس و حزب الله مشکل و سوال دارم و هواداری همزمان از این دو گروه که شاید در کنار هم نیستند به نوعی عجیب و غیرعادی است و این ها همه به خاطر عدم اعتقاد فلسطینیان به باورهای ناب شیعی و دفاع بدون مرز از اسلام و مسلمین است. 4- درست اما متاسفانه ما در این میدان تنهاییم و به نظر می رسد که کاسه داغ تر از آش باشیم و این هم از دیگر گرفتاری ها و مشکل واقعی ماست که کسانی که باید در صف اول حمایت باشند و دغدغه بیشتری داشته باشند خوابند و ما باید با زحمت کوتاهی آنها را جبران کنیم و شاید فایده چندانی هم نداشته باشد. 5- داعشی ها که قطعا وحشی ترند و اگر دستشان رسید که قطعا ما را هم می کشند اما در شرایط فعلی چنان که گفتیم شاید حمایت از فلسطینیان واجب تر باشد[گل]

محمد

سلام یعنی به نظر شما از فلسطین حمایت نکنیم؟ (همونطور که میدونید فلسطین که برداشته بشه کم کم نوبت ایران می شه) پس چه کنیم؟ ضمنا شما که داعش و فلسطین رو یکی می دونید، پس چرا توی این جنگ داعش به فلسطینی ها کمک نمی کنه؟