میلاد دو نور

به نام خدا

میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام صادق (ع) و هفته ی وحدت مبارک باد. چند روز قبل از اخبار شنیدم که در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته ی وحدت مراسم برگزار شده و امام جمعه اهل تسنن و تشیع نیز در مورد وحدت و لزوم آن  سخنرانی کرده اند . یاد این لطیفه افتادم که هنگام مشاجره یک زوج ،‌ مرد کتاب حقوق زن را که نزدیکش بوده برداشته و  آن را بر سر همسرش کوبیده است. اگر بنا به وحدت است دو امام جمعه چرا؟ بگذریم.

شبکه بهداشت و درمان

کارهای عمرانی- توسعه شبکه :

  • تکمیل مرکز بهداشتی درمانی ( درمانگاه) فاطمیه رو به اتمام است و انشالله تا هفته ی سلامت افتتاح شود.
  • پایگاه فوریت های پزشکی جاده ای جوادالائمه که طبق مصوبه باید در سال ٨٨ افتتاح شود در نظر است تا در  تاریخ ١/٢/٨٨ افتتاح شود. آمبولانس آن تحویل گرفته شده ولی به علت کمبود نیروی پرستار مرد فعلاً امکان راه اندازی آن نیست.
  • برای خرید خانه مجاور مرکز امام نیز اقداماتی صورت گرفت ولی معاونت پشتیبانی دانشگاه پشتیبانی نکرد . در حال حاضر قرار است کار نقشه برداری از مرکز امام انجام شود و سپس در مورد آن تصمیم گیری شود. متاسفانه مالک یکی از خانه های مجاور مبلغ بسیار هنگفتی درخواست می کند که برای دانشگاه قابل قبول نیست.
  • کار نصب آسانسور در بیمارستان شهید رجایی نیز پیگیری می شود . قرارداد ساخت آن منعقد گردیده و انشالله تعطیلات عید کارهای ساختمانی آن نیز انجام می شود.
  • برای احداث سالن اجتماعات در زمین ستاد شبکه ،‌کار خاکبرداری شروع شده و نقشه نیز از قبل آماده بود . نگرانی هایی بابت خیّر وجود دارد چون همان کسی است که قرار است برای احداث بیمارستان جدید شهید رجایی نیز بانی شود.
  • کار واگذاری برخی واحدها به بخش خصوصی  از جمله آزمایشگاه ها ، به دلیل ضعف در برخی از لایه های مدیریتی دانشگاه مسکوت مانده است .

تجهیزات پزشکی:

پس از کش و قوس های فراوان و با قاطعیت  ریاست دانشگاه و سماجت ریاست بیمارستان شهید رجایی بالاخره تصمیم به خرید دستگاه لاپاراسکوپی گرفته شد ولی به دلیل ورود بازیگران جدید از جمله کمیته ارزی ، شرکت وارد کننده برخی تعهدات قبلی مانند اعزام یک نفر به آلمان برای گذراندن دوره ی آموزشی را ملغی کرده و قیمت ها را تغییر داده است . اگر چنین باشد سال آینده خرید تجهیزات پزشکی را خودمان بر عهده می گیریم تا تصمیم گیرنده و مجری خودمان باشیم.

نیروی انسانی:

 پس از  افزایش مدت مرخصی زایمان از ۴ ماه به ۶ ماه ،‌شش نفر از پرستاران به مرخصی زایمان رفتند و شبکه را با مشکل کمبود نیرو مواجه کردند. برای کمبود پرستار مرد نیز  جلسات زیادی برگزار گردید و در نهایت با انعقاد قرارداد با دو نفر که در آزمون استخدامی پذیرفته نشوند موافقت گردید. متاسفانه ۴ نفر در آزمون شرکت کرده بودند که ٣ نفر استخدام گردیدند و نفر جهارم نیز حاضر نشد از کاشان پا را فراتر نهد و حدود ۵ کیلومتر آنطرفتر مشغول به کار شود.

متخصص بیهوشی نیز به علت برخی مشکلات از جمله عدم همکاری جراحان برای ویزیت بیماران کاندید عمل جراحی در روز قبل از عمل ،‌تهدید به قطع همکاری با شبکه و فسخ قرارداد نموده که تلاش شده این مشکل رفع شود.

برای نیروهای شرکتی نیز هر سال تصمیمی گرفته می شود و هیچکس نمی داند مشکلات آنها را چگونه حل کند. فکر می کنم در نهایت همه آنها را استخدام کنند و از این وضعیت بلاتکلیفی خلاص شوند.

شهرک گلستان

شهرداری متقاعد گردیده که آبرسانی به منطقه مسکونی گلستان وظیفه اوست و قرار است طی روزهای آینده گفتگوها برای انعقاد قرارداد به نتیجه برسد. تعدادی از دامداری های باقیمانده تخریب گردید.

  

/ 10 نظر / 4 بازدید
عموزاده

خبر های شبکه بیشتر نگران کننده است تاامیدوارکننده عملیات احداث بیمارستان جدید جنب بیمارستان سیدالشهدا هم که به مبارکی شروع شده است

شیر سارا

سال نو مبارک اقای دکتر[نیشخند][گل]

پزشک78

سلام سال نو مبارک و سرشار از خوشی با شروع سال جدید وبلاگ «پزشک78» هم به آدرس جدید در وردپرس منتقل شد: http://78med.wordpress.com