شهر بازی= اتلاف سرمايه ملی

باسمه تعالی

امروز به پیشنهاد برادر  همراه خانواده به روستای جاسب ( ۲۵ کیلومتری دلیجان) و واران و وسفویقان ( اگر درست نوشته باشم) رفتیم . چیزی که خیلی برایم سوال برانگیز بود دانشگاه آزاد اسلامی جاسب بود. مسیری که من دیدم تعجب می کنم چگونه در فصل زمستان دانشجویان رفت و آمد می کنند؟ اصلا چرا جاسب باید دانشگاه آزاد داشته باشد ؟ چون رئیس دانشگاه آزاد جاسبی است؟

سال قبل هم از دکتر ......... ( نماینده مردم نطنز و بادرود که نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است ) پرسیدم : چرا بادرود باید بیمارستان داشته باشد؟

محض اطلاع باید عرض کنم که در شهر نطنز بیمارستان خاتم الانبیا است که به قول معاون بهداشتی سابق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اگر بیماران مراحعه کننده به این بیمارستان را با بالگرد (هلی کوپتر) برای درمان به اصفهان ببرند و دوباره برگردانند به صرفه تر است . با این شرایط باز احداث بیمارستان در بادرود در ۲۰ کیلومتری نطنز و بدون بیمار تصویب شده است .

از دکتر پرسیدم : چرا شبکه بهداشت و درمان نطنز باید ۶ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر داشته باشد ولی دیگر شهرها نداشته باشند؟ در شهرهای استان های محروم نیز فاصله بیمارستان ها  اینگونه است؟

تا آنجا که من میدانم قرار بود کشوری فکر شود و منطقه ای عمل شود ولی انگار هر کس هیزم  در اجاق خودش می ریزد و این کار نتیجه ای جز اتلاف سرمایه مملکت و بیت المال ندارد.

کو گوش شنوا؟

پی نوشت۱:

مسئولین هم به درخواست مردم این کار را می کنند پس هم مردم باید از خواسته های غیرضروری اجتناب کنند و هم مسئولین به اینگونه توقعات توجهی نکنند و بیشتر به فکر بیت المال و مصالح مملکت باشند تا شهر و حوزه خودشان.

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پزشك78

دكتر جان با اجازه شما را لينكيدم

متوترکسات

متاسفانه اکثر مسولين ما آينده نگر نيستند و بر مبنای نياز کنونی جامعه و احساساتی تصميم گيری می‌کنند. می گويند در کشور انگلستان تا يک قرن آينده برنامه‌ريزی شده و دولتها بر مبنای آن برنامه‌ريزی حرکت می‌کنند. ولی در مورد تحصيلات دانشگاهی نظر ديگری دارم و آن اينکه دانشگاه آزاد يک تشکل غيردولتی است و از کشور بودجه ای دريافت نمی‌کند. پس چه بهتر که در اقصا نقاط کشور شعبه داشته باشد تا جوانان با استعداد بتوانند به مدارج دانشگاهی برسند و ميزان بی‌سوادی و کم‌سوادی کاهش يابد.

امیر

حق با شماست

پزشك78

البته اين شايعات كه در مورد بلاد دور هست (منظور فرموده دوست عزيزم mtx ه) خيلي مبالغه شده توشون اما خب ما هم تو بي برنامگي ديگه داريم شورش رو در مياريم

مازيار

اين جا هم همينطوری دو سه تا روستا ميشناسم مرکز بهداشتتشون يه تخت درست وحسابی اما هرکدوم دو سه تا ماشين رونيز دارند

سينا

جناب اقای دکتر مگه اصلآ ُ فکر کردن تو جامعه مون جايگاهی داره ؛اونم در سطح کشوری!!!

پزشك78

ممنون...اگه نظرات انتقاديت رو هم بگي خيلي خوشحال ميشم (در مورد فوتوبلاگ)

پزشك78

سلام، تيتر نوشته «باز هم خفتي ديگر؟» بود...خفت، نه خفن! و اشاره به واكنش سريع افرادي بود كه دنبال اين هستند كه بگويند باز هم دچار يك خفت ديگر شديم

دوست

خسته نباشيد