انتخابات نظام پزشکی

به نام خدا

در تاریخ 04/12/91  انتخابات نظام پزشکی در شهرهایی که  بیش از 50 نفر واجد شرایط  داشت از جمله شهر ما برگزار گردید . در این دوره من رئیس هیئت نظارت بر انتخابات در شهرمان بودم.

چند روزی است که سخنانی در رابطه با دخالت سپاه در این انتخابات شنیده می شود و امروز هم یکی از اقوام در این مورد سوال کرد که در اینجا جهت تنویر افکار عمومی ماوقع را بازگو می کنم و قضاوت را به خوانندگان واگذار می کنم:

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی را نمی دانم چه کسی انتخاب کرده ولی از آن هیئت در آخرین فرصت ها   5نفر در هر شهر  به عنوان ناظر معرفی گردیدند تا اگر 2 نفر از آنان قصد کاندیداتوری داشته باشند و از نظر قانونی حق عضویت در هیئت نظارت را نداشته باشند کمینه (حداقل) 3 نفر برای ماندن در هیئت نظارت بافی بمانند. و از بین خود یک نفر را به عنوان رئیس انتخاب کنند. در شهر ما نیز دو نفر انصراف دادند

جدول زمان بندی برگزاری انتخابات همراه با قوانین مربوطه به هیئت اجرایی و هیئت نظارت ارسال گردید که در آن آمده است:

ماده 10- هیات نظارت شهرستان می باید بلافاصله در خصوص صلاحیت داوطلبان از مراجع قانونی (وزارت اطلاعات، دادگستری، سازمان نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ذیربط) در چارچوب مفاد ماده 23 قانون استعلام به عمل آورد و این مراجع موظفند حداکثر ظرف مدت 14 روز بررسی های لازم را پیرامون صلاحیت عضویت داوطلبین ثبت نام نموده به عمل آورده و نظر خود (تائید یا رد صلاحیت آنها) را به صورت کتبی و رسمی به اطلاع هیئت های نظارت بر انتخابات شهرستان ذیربط برسانند. در صورت عدم پاسخ هر یک از مراجع قانونی در موعد مقرر مطابق نظر سایر مراجع عمل خواهد شد.

در جلسه هماهنگی که در شهر ..... تشکیل گردید از ناظران خواسته شد که علاوه بر 4 مرجع ذکر شده از سپاه و نیروی انتظامی نیز استعلام شود تا از نظر عملکردشان در فتنه 88  و جرائم نیز بررسی شوند.
در جلسه ای که در شبکه تشکیل گردید مقرر گردید  فصل الخطاب قانون باشد و طبق قانون عمل شود. هر چند از مراجع قانونی نیز فقط سازمان نظام پزشکی جواب داد و تمامی کاندیدها تایید صلاحیت گردیدند.


/ 2 نظر / 3 بازدید
حمیدفرجامی

سلام با یک مطلب دیگر بروزم خوشحال میشم بیای و نظر انتقاد و پیشنهاد بدی ممنون یا علی

م

سلام آیا دیدگاه مردم آران وبیدگل این است؟ یا نه http://javanekavir.blogfa.com/post/2369