انتخابات شوراها

به نام خدا

با توجه به برگزاری انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه 92 جلسات و نشست های هم اندیشی و همفکری نیز شروع شده است. در شهر ما با توجه به بافت اجتماعی شهر با شهرهای دیگر اندکی تفاوت دارد. در اینجا علاوه بر موضوعاتی منطقی مثل صلاحیت - داشتن برنامه و ..... مسائل منطقه ای نیز دخالت دارند.

 تاکنون چندین جلسه تشکیل گردیده که من نیز در دو جلسه دعوت شده و نظراتم را بیان داشته ام .در حضور آقای روحانی نیز نکاتی بدین شرح بیان کردم:

1- تصمیم گیری چند نفر ( 7 نفر یا 12 نفر یا 24 نفر) به جای همه هر چند خبره و زبده هم باشند اشتباه است.

2- با پرهیز از دخالت در مرحله ثبت نام ، افرادی که خود را واجد صلاحیت بدانند ثبت نام نمایند و از کسی خواسته نشود که ثبت نام کند یا ثبت نام نکند.

3- پس از ثبت نام ، از کاندیدها خواسته شود که برنامه های خود را اعلام نمایند

4- تشکل ها و انجمن ها از جمله شورای مساجد یا هیئات مذهبی یا ... برنامه های کاندیدها را بررسی نمایند و نقطه نظراتشان را حضوری بیان نمایند. سپس کاندیدهای منتخب خود را به صورت لیست به مردم معرفی نمایند.

5- مردم حق انتخاب داشته باشند و مختار باشند که به کاندیدهای معرفی شده از سوی فلان تشکل یا موسسه رای دهند یا به کاندیدهای مستقل رای دهند.

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
محسن معتمدی ( ناگفته ها)

[گل]

سید حسن سعیدزاده بیدگلی..صهبا بیدگلی

سلام دکتر جان ممنون از راهنمایی های شما راستی کدام روحانی؟ امیدوارم هر کس وظیفه اش را بی ریا انجام دهد بی ریا بگوید بی ریا بنویسد بی ریا بخواند و اگر هم ریا میکد بی ریا ریا کند البته این را هم میدانم غذا هم ریا میخواهد غذای بی ریا نمک ندارد گرچه آن هم برای سلامتی بهتر است ببخشید دکتر جان فضولی کردم راستی کجایی؟ میسر نمیشود؟ مردیم کاری بکن همیشه سالم باشید و مان و پویا

بیدگلی

گل ورچین هکر حکر پکر شد

سید حسن سعیدزاده بیدگلی..صهبا بیدگلی

سلام دکتر جان دیدی بد قضاوت کردی؟ در مورد کامنت قبلی چرا منظورم این بود که واضح تر بنویس همه که مثل من او را نمیشناسند یا مثل شما آخر جوابیه قبلی نوشته ای خدا بد نده چی شده؟ میرفتم بنویسم دکتری؟ بعد د یدم بله دکتری دیگه دکتر جان حقیقت من هم مرض ریا گرفته ام ولی البته کاری دستم نیست ریای من هیچ نفع و ضرری یا هیچ سود و زیانی ندارد فقط برای خودم آش نخورده و دهان سوخته میماند یکی از موارد ریا را خدمتتان عرض میکنم هر چند ممکن است بخندید که یقینا خواهید خندید ریا مراتبی دارد یکی از آنها در مورد سوالاتی که در کامنت قبلی از شما پرسیدم سکوت کردید در بعضی مواقع سکوت هم ریاست فکر نکن همیشه سکوت طلاست البته جمله فوق ایهام دارد به هر حال غشغرغ صامت حقیر همیشه عاهت عقل و آفت وقت بوده است لاجرم از هزیل جز هزال برنمی آید شما مستور عیوب باشید و ماجور اعمالی که آمال عالیه حضرتعالی است ما را به ساحت و سماحت منیعتان راهی نیست جز اینکه دستگیر و بنده نواز باشید حق یارتان

هزار نکته

امیدوارم روزی این خواسته ها تحقق پیدا کنه من که خیلی خوشبینم [گل]

sajjadi

اگر بگذارند ..........

صدیقیان

سلام. امید به انسان انگیزه میده،پس امیدوار باش.