عید فطر

به نام خدا

           عید فطر امسال هم مانند سال های گذشته به امامزاده و قبرستان رفتم ولی با این افکار که چرا در تمام شرایط ،‌چه غم و چه شادی ، عید و عزا  به قبرستان می رویم؟ چرا اینقدر به قبرستان رفته ایم که از بُعد عبرت آموزی قبرستان چیزی باقی نمانده است؟ چرا قبرستان های ما از منازل بسیاری از مردم آبادتر است؟ چرا برای نوسازی و تعمیر امامزاده حاضرند صدها میلیون بلکه میلیاردها تومان خرج کنند ولی برای احداث بیمارستان حاضر نیستند خرج کنند؟ چرا به جای درمان بیماران باید صبر کنیم از دنیا بروند و سپس برایشان میلیون ها تومان هزینه کفن و دفن و مراسم باشکوه بدهیم ؟ چرا مرده ها عزیزتر از زنده ها هستند؟ چرا قبرستانِ ما ، داخل شهر است ؟ چرا در یک شهر کوچک ٢۵٠٠٠ نفری ۶ قبرستان داریم؟

الهیکم التکاثر حتی زرتم المقابر

       زیاد در قبرستان نماندم از دوستان خداحافظی کردم و همراه همسرم به خانه پدرم رفتم در‌ آنجا وصیت کردم که جنازه ام را پس از اهدای عضو در محلی خارج شهر دفن کنند تا مزاحم مردم نباشم. مراسم هم اگر نگیرند زیاد مهم نیست اگر قرار است فراموش شوم ٢ روز کم و زیاد فرقی نمی کند انسان با اعمالش جاودانه یا فراموش می شود نه با مراسم . هزینه ای که باید برای مراسم یادبود خرج شود اگر به  احداث مرکز عام المنفعه کمک شود خیلی بهتر است.

   

/ 6 نظر / 3 بازدید
dr.k

سلام حرف خیلی جالبی بود یکی از فامیلای ما مرد تا یک سال مادربزرگم نذاشت اب خوش از گلوی ما پایین بره هرچی میشد میگفت ما که عزاداریم اینجا نمییایم و ... خودم با گوشای خودم شنیدم موقعی که طرف زنده بود چه بدیایی که پشتش نمیگفت.

شیر سارا

سلام . اتفاقا مطلب شما منو یاد بابام انداخت که مطلبی مشابه همین توی روزنامه چاپ کرده بود . میگم شما که رئیس مرکزین .[نیشخند]رئیس مرکزا خیلی با پزشکای طرحی جدید بد هستند !؟ما استرس داریم باید بریم طرح . [خجالت]

بیدگلی

سلام دکتر ما حالا حالا با شما کار داریم کجا می خواهی بروی[هورا]

شیر سارا

بازم سلام . من از بچگی املام بد بوده . بابت سفیهی می گم !!![نیشخند] بابا کجا تو شهر می اندازن . گفتن چون مجردین بدبختین بیچاره این بالاتر از سه پنجم نمی اندازیم. تازشم ما رو کجا طرفای شما خوش اب و هوا می اندازن . ما داریم می ریم تو دل اشرار !!![شیطان]

آران وبیدگل؟شاید

آقای دکتر کو گوش شنوا