تورم

به نام خدا

        به منظور راه اندازی کلینیک چشم پزشکی در شهر ، سال ها قبل دستگاهی مستعمل از کاشان آورده شده که کار با این دستگاه به علت فرسوده بودن خیلی سخت و طاقت فرسا می باشد و اعتراض متخصصین چشم پزشکی را به همراه داشته و از چند سال قبل تصمیم به خرید این دستگاه بوده است.

      دو سال قبل که خیرین سلامت قصد خرید دستگاه لاپاراسکوپ برای بیمارستان سیدالشهدا را داشتند به آنها پیشنهاد گردید که به جای آن ، تجهیزات چشم پزشکی خریداری گردد تا هم بیماران بیشتری از آن بهره مند گردند و هم با این مبلغ بتوان دستگاه های دیگری هم تهیه نمود که به دلایلی مورد موافقت آنان قرار نگرفت.

    سال گذشته پیش فاکتور خرید آن از شرکت فروشنده به قیمت حدود 13 میلیون تومان گرفته شد که به علت عدم موافقت و تامین اعتبار قادر به خرید دستگاه نبودیم این در حالی بود که چندین برابر آن صرف کارهای غیرضروری می گردید. اواخر سال گذشته مبلغ 16 میلیون تومان برای خرید آن اختصاص یافت ولی به علت عدم وجود نقدینگی خریداری نگردید. قیمت دستگاه افزایش یافته بود و فقط یک شرکت ، یک عدد از آن را داشت که قصد داشت نقد بفروشد به قیمت 22 میلیون تومان. در آن زمان من نوشتم که این تخصیص " نوشدارو پس از مرگ سهراب است" که این جمله به مذاق مسئولین دانشگاه خوش نیامد.

      در حال حاضر متخصصین حاضر به کار کردن با دستگاه فرسوده نیستند ،‌ آخرین قیمت آن 26 میلیون تومان بوده است که شرکت فروشنده نصف قیمت آن را نقد دریافت می کند تا دستگاه را از خارج سفارش بدهد و سه ماه دیگر پس از تسویه حساب ، دستگاه را تحویل دهد.

      از طرف دیگر ، دانشگاه قصد دارد مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان جهت تکمیل ساختمان غیرضروری....... هزینه کند.

.

/ 4 نظر / 4 بازدید
یه همشهری

سلام دکتر شیخ روحانی بزرگ بجای گیر دادن به روضه و جوانان و ال محمد وفتوا دادن به نفع افراد در انتخابات و دخمه مارمولک ساختن بخاطر خدا یه فتوا برای این امر میداد هرچند چیزی به جیبش نمیرفت

سید حسن سعیدزاده بیدگلی.صهبا

سلام دکتر جان شما که اینجوری نبودی حالا این دستگاه کی میاد؟ امشب نوبت چشم پزشکی دارم برم یا نرم؟ البته جوری نوشتم که متوجه بشی یه کم بی نمک شد قربون نمک

یه همشهری

سلام دکتر قبول دارم خیلی چیزا به اینا مربوط نمیشه ولی این جماعت خودشونو نخود همه اشی میکنند حا لاهم اگر بخوان میتونند . مردم برا ی جماعت دنیا پرست فقط وسیله است برای رسیدن به قدرت و ریاست نه وسیله ایبرای خدمت تا گوشه ای عبادت کرده باشند .

ن والقلم

سلام..اگر امی دانشگاه باشید قیمت دستگاه ازپنجاه میلیون هم فراتر خواهد رفت.باید از طریق فرمانداری اقدام کنید ومکرر با دکتر اعرابی صحبت کنید تا شاید،انشااله فایده داشته باشد.