نخبه کشی سیاسی

به نام خدا

      برای زندگی در دنیای امروزی نمی توان مردم را از تکنولوژی محروم کرد و گفت : "مانند 1400 پیش زندگی کنید". برای استفاده از تکنولوژی هم یا باید مانند کره و مالزی و تایوان و .... از کشورهای پیشرفته گرفت یا باید روی پای خود ایستاد و از نیروهای بومی استفاده کرد. برای استفاده از نیروهای بومی کشور نیز دو راه وجود دارد یا باید از حوزه های علمیه کمک خواست یا از دانشگاه . اگر قرار است دانشگاه نیروی علمی کشور را تامین کند باید شرایطش را فراهم کرد که اولین شرط می تواند عدالت در پذیرش ، جذب و تربیت نیروی  انسانی  باشد. اگر با اِعمال تنگ نظری ، مغزها جذب نشوند و به جای انها افرادی در سطح پایین تر ( مانند بورسیه های غیرقانونی) جذب شوند با مشکل فرار مغزها مواجه می شویم و هزینه کشور صرف تربیت نخبه برای کشورهای دیگر شده است.

     استیضاح چند روز قبل وزیر علوم هم ناشی از برخورد دو دیدگاه بود: دیدگاهی که می گفت اساتید و دانشجویان دانشگاه نباید از دانشجویان مغایر با تفکر ما باشد و ستاره دارها باید اخراج شوند و دیدگاهی که معتقد بود نباید نخبه ها را با اقدامات تنگ نظرانه مانند ظلم در اعطای بورسیه مجبور به کوچ به  کشورهای دیگر  کرد که متاسفانه دیدگاه اول غالب شد و در حقیقت نقض غرض شد. اگر خواسته استیضاح کنندگان ، استقلال کشور بود باید به نیروهای خودی اعتماد می کردند ولی با این کار آب به آسیاب دشمن ریختند.

 

/ 3 نظر / 21 بازدید

برای ترجمه آنلاین سفارش خودتان به وبسایت ما مراجعه نمایید آنلاین ترجمه میکنیم و برای شما آنلاین فرستاده می شود البته تمامی مراحل ترجمه آنلاین از طریق وبسایت ما انجام می پذیرد برای مشاهده لیست قیمت و سفارش آنلاین ترجمه از وبسایت موسسه دیدن فرمائید ترجمه آنلاین هنگام ثبت نام برای گرفتن تخفیف از کد معرف 16599 استفاده نمایید www.irantypist.com 09199170040 ساعات غیر اداری 02147624763 ساعات اداری هنگام ثبت نام برای گرفتن تخفیف از کد معرف 16599 استفاده نمایید هم اکنون آنلاین هستیم،پشتیبانی24 ساعته ، گارانتی 72 ساعته،5000 مترجم وتایپیست متخصص در تمامی رشته ها برای تنجام ترجمه آنلاین و تخصصی به وبسایت ما مراجعه نمایید ترجمه آنلاین را با ما تجربه نماید علاوه بر ترجمه به صورت آنلاین شما می توانید از راهنمایی - تهیه و تنظیم مقالات - مشاوره حقوقی ووو بسیاری از امکانات دیگر بهره ببرید .

رحیمی

سلام متن زیبا ومنطقی بود.