کربلا

باسمه تعالی

از زمانی که امام حسین (ع) پرچم آزادگی را  به اهتزاز درآورد نام کربلا یادآور هیهات من الذله و ظلم ستیزی بوده است. نام کربلا با عاشورا و والاترین درجه اخلاص و بیرحمانه ترین شقاوت عجین شده است.کربلا شاهد تیرزدن به گلوی طفل ۶ ماهه و مثله کردن و پایمال سم ستوران کردن اجساد قربانیانی بوده است که چیزی جز اسلام نخواسته اند . وقتی ندای هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) در کربلا بلند شد یا وقتی کاروان اسرا را به دنبال سرهای بر سر نیزه رفته و از میان اجساد قطعه قطعه شده عزیزانشان عبور می دادند کسی تصور هم نمی کرد که اینها پیروز میدان باشند.  آنان به هدف خود که بازگشت مسلمانان به اسلام بود رسیدند و جاودانه شدند و راه درست زندگی کردن را به نسل های بعد از خود آموختند.

و امروزه کربلا  آرمانشهر رزمندگانی شد که به عشق امام حسین (ع) و با هدف آزاد سازی کربلا راهی جبهه های نبرد شدند و در این راه به سرور آزادگان اقتدا کردند. سرودها و نوحه های بازمانده از دوران دفاع مقدس بازگو کننده بسیاری از حقایق است:

- هر کس که پیمان بلا دارد بیاید      هر کس هوای کربلا دارد بیاید.

- هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله

- با نوای کاروان   بار بندید همرهان   این قافله عزم کرب و بلا دارد.

- کربلا کربلا! ما داریم می آییم.

- صلا صلا حسینیان !‌ برای فتح کربلا روان به جبهه ها شوید.

- سپه حق روانه به سوی کربلا شد

از روزی که هنرمند شهید محمد خالوئیان روی دیوار حسینیه هاشمیه زیارت کربلا را نقاشی کرد و در زیر آن نوشت: کربلا منتظر گام های استوار قبیله عشق است؛ آرزویم بود که به آنجا مشرف شوم . در جبهه هم آرزوی تمامی بچه ها زیارت کربلا بود ولی در طی جنگ نصیبشان نشد (البته به جز اسرایی که قبل از آزادی به زیارت قبر امام حسین رفتند.) پس از جنگ در زمان صدام نیز نصیب کسانی شد که بضاعت مالی داشتند خانواده شهدا نیز از سوی بنیاد شهید به زیارت فرستاده شدند . پس از سقوط صدام عده ای از کسانی که بضاعت مالی نداشتند به صورت قاچاق به زیارت رفتند تا امروز که نصیب ما نیز شد و فردا همراه همسر و مادر عازم زیارت عتبات عالیات نجف و کربلا هستیم . هر چند از نظر امنیتی و رفاهی اصلا مطلوب نیست ولی بیم آن می رود که با خروج نیروهای آمریکایی ؛ وضع از این هم بدتر شود پس دل را به دریا زدیم و راهی شدیم . لازم است در همین جا از همه عزیزان خداحافظی کرده و حلالیت بطلبم.

/ 6 نظر / 4 بازدید
عموزاده

زيارت قبول به سلامتی برای ماهم دعا کنيد

چله نشين

انشاالله به سلامت.زيارت قبول و التماس دعا

پزشك78

انشالله سالم بريد و سالم و با زيارت مقبول برگرديد

متوترکسات

تو اين وضعيت عراق دکتر جان شما ديگه چرا؟