پاسخ اکبرآقا

به نام خدا

نظر اکبرآقا:

سلام دکتر جان. به قول خودت می گی برای برون رفت اران و بیدگل از بن بست این جاده زده می شه نه برای نزدیک شدن راه مشهد. در ضمن فکر کنم همه این شهر هایی که نام بردی از این جاده برای مشهد استفاده کنند اما شما از این جاده رفت وامد نکنی.قبلا هم بهت گفتم اینقدر جوش نخور شیرت خشک خواهد شد.اینقدر غم وغصه داری برای خودت.دیگه جایز نیست خودتا اینقدر اذیت کنی. راستی سی سال است بر این مردم جفا می شه ،اون روز تا حالا کجا بودی .وجدانا این حرفات برای خداست یا خدای نکرده .......

--------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ:

سلام  آقایی که می خواهی ناشناس باشی و با اسامی مستعار نظر می دهی .

1- "به قول خودت می گی برای برون رفت اران و بیدگل از بن بست این جاده زده می شه نه برای نزدیک شدن راه مشهد"

وقتی برای برون رفت از بن بست جاده احداث می شود آیا باید رهگذری هم داشته باشد یا نه؟ اگر رهگذر نداشته باشد که بود و نبود جاده فرقی ندارد. رهگذران احتمالی  این جاده را برمی شمردم. اگر قرار باشد فقط مردم آران و بیدگل و نطنز و بادرود از اینجا عبور کنند که چندان از بن بست خارج نشده است. خب مردم این شهرها بیشتر به چه منظوری از این جاده استفاده می کنند.؟ غیز از سفر به مشهد مقدس است؟ سالی ، چند سالی یک بار یک نفر فامیل در سمنان یا خراسان داشته باشد یا بخواهد برای وضول طلب هایش به افغانستان سفر کند و از این جاده گذر کند ولی بقیه سفرهای احتمالی این جاده به مقصد مشهد مقدس خواهد بود.

2- "در ضمن فکر کنم همه این شهر هایی که نام بردی از این جاده برای مشهد استفاده کنند اما شما از این جاده رفت وامد نکنی"

جاده قم- گرمسار سالها پیش احداث شده و مسیر پرترددتری هم هست ولی به علت اشکالات فنی و تصادفات زیاد ، بسته است. جاده ای که علائم راهنمایی نداشته باشد ، خطوط سفید جداکننده لاین ها را نداشته باشد و به قبرستان ختم شود چه سودی می تواند داشته باشد؟ بله همین جا اعلام می کنم جاده ایمن با مسافت کمی طولانی تر را به جاده غیرایمن ولی کمی کوتاهتر ترجیح می دهم. همانطور که هم اکنون نیز برای سفر به نطنز از اتوبان عبور می کنم  و عوارض نیز می پردازم ولی از جاده قدیم نطنز که مسافت کمتری دارد نمی گذرم.

3- "قبلا هم بهت گفتم اینقدر جوش نخور شیرت خشک خواهد شد.اینقدر غم وغصه داری برای خودت.دیگه جایز نیست خودتا اینقدر اذیت کنی"

حالا چی شده که اینقدر نگران من شده ای؟ غم و غصه زیاد دارم بخصوص که منزلم روبروی موسسه ابریشمچی است و هر روز شاهد هستم که مردم برای تسکین مشکلاتشان به این موسسه مراجعه می کنند. اخیرا هم شنیده ام که خانواده ای از روی فقر به فحشا کشیده شده اند در حالی که هر روز از اختلاس های چند هزار میلیاردی خبر می رسد . سه هزار میلیاردی و هفت هزار میلیاردی و چند میلیارد دلاری و .... آدم باید خیلی پوست کلفت باشد که این وقایع را ببیند و ککش نگزد و به دست اندرکارانش لعنت نفرستد.

4- "راستی سی سال است بر این مردم جفا می شه ،اون روز تا حالا کجا بودی"

سی سال پیش که دانش آموز مدرسه راهنمایی بودم. بعد هم تا خودم را شناختم در جبهه بودم  که خودت هم شاهدی. بعد به دانشگاه رفتم و از زمان فارغ التحصیلی تاکنون نیز چنین غم هایی داشته ام.

5- "وجدانا این حرفات برای خداست یا خدای نکرده ......."

وجداناَ این حرفام برای خدا و استفاده بهتر از بیت المال است .اگر این جاده از جلو منزلم نیز عبور داده شود همین را می گویم. (تعداد دوستان آرانی ام اگر بیشتر از دوستان بیدگلی ام نباشند کمتر نیست)  به نظر شما اگر این هزینه صرف ایجاد اشتغال مثل استحصال منیزیم از دریاچه نمک شود و به تولید کشور افزوده شود بهتر نیست؟ به نظر شما اگر چند خودرو از این شهر بگذرند بهتر است یا چند خانواده از فقر نجات یابند؟ جاده خوب است ولی جاده ایمن خوب است نه جاده بدون امکانات.یک جاده ایمن بهتر از 10 جاده ناایمن است. سالانه کم تلفات تصادفات جاده ای داریم.؟

       در حال حاضر یک پایگاه مصوب فوریت های پزشکی برای جاده ارتباطی آران و بیدگل به کاشان هست ولی به علت راه اندازی پایگاه نوش آباد اجازه راه اندازی این پایگاه مصوب را هم نمی دهند . کنارگذر آران و بیدگل که قبلا شروع شده و قسمتی ا ز آن اسفالت هم شده است بلااستفاده مانده است و هنوز تریلی های فولاد از جاده های دیگر استفاده می کنند چرا؟ اخیرا هم صحبت از الحاق آران و بیدگل به استان قم می شود که شوخی بیمزه ای است. بسیاری از بیماران ما در کاشان درمان می شوند در حقیقت مسیر ارجاع بیماران ما به سمت کاشان است. بیمارستان معین بیمارستان سیدالشهدا ، بیمارستان شهید بهشتی کاشان است نیمی از بیمارانی که توسط آمبولانس های 115 جابجا می شوند مستقیم به بیمارستان شهید بهشتی منتقل می شوند. اگر قرار باشد این شهر توسعه یابد به نظر من راهی جز کنار آمدن با کاشان ندارد و فکر رقابت با کاشان را باید از سر بیرون کنند. اینکه عده ای ناآگاه در وبسایت یا وبلاگ، قصد تحریک کاشانی ها را داشته باشند یا توسط عده ای به بازی گرفته شوند به ضرر شهر فعالیت می کنند.  

/ 2 نظر / 25 بازدید
ارادتمد.شما محمد

با سلام .اقاي ناظمي با همه حرفات موافقم.گل گفتي.اما اينكه بايد با كاشان كنار بياييم يه مقدار سنگينه.چون چند ساله با كاشان بوديم گلي به سر ما نريخته.در ضمن بيماران ديگر استانها هم مثل اراك به كاشان مي ايند.اين دليل نمي شه كه ما بايد با كاشان كنار بياييم.هنوز بعد از سي وپنج سال به ديد ارباب رعيتي به ما نگاه مي كند.موفق باشيد.

د

سلام مسیله فقط دانشگاه نیست .. آب اران وبیدگل زیز نظر کاشان است . حج و زیارت و حتی پادگان ارتش و... حتی تمام بانک های اران وبیدگل و اتق بازرگانی .... اصلا طرح الحاق به قم مسخره است و لی خود منصوری پیشنهاد داده است و دیروز در شورای قم مطرح شده است . البته کاشان زیر قم نمی دور.