مردم قضاوت کنند

به نام خدا

     در مطلبی که در روزنامه نسل فردا با عنوان " مردم قضاوت کنند " منتشر شده مواردی مطرح گردیده تا مردم قضاوت کنند . من هم به عنوان یکی از مردم نقطه نظراتم را عنوان می کنم :

1- شورا رئیس و سخنگو دارد و پاسخ های شورا توسط آنان داده می شود و اگر عضوی مطلبی عنوان کند نشان می دهد که  نظر اکثریت شورا نیست . وقتی اکثر اعضای شورا صلاح نمی دانند چرا به جامعه استرس وارد می شود؟

2- اگر در رسانه ای مطلبی درج شود که نیاز به پاسخ داشته باشد ، پاسخ به همان رسانه باید ارسال شود و در صورت عدم درج در همان رسانه ، پاسخ از طرق دیگر داده می شود در حالی که پاسخ فعلی این روند را طی نکرده است .

3- فکر نمی کنم روند برگزاری انتخابات شورا مانند انصراف اجباری کاندیدها ، دو مرحله ای کردن انتخابات با تشکیل سقیفه،  کاندید شدن ساکنین شهر کاشان در شورای شهر آران و بیدگل قانونی باشد . کار غیرقانونی را نمی توان با کار غیرقانونی دیگر جبران کرد و دم از قانون و قانونگرایی زد و قانون را فصل الخطاب خواند.

4- اگر جانشین عضو مستعفی  شورای سوم  معرفی نگردیده تقصیر بیدگلی ها نیست. نه  رئیس شورا بیدگلی بوده و نه  فرماندار.  چرا مردم آران و بیدگل  در مقابل هم قرار داده می شوند؟ در انتخابات ماهی لازم گرفته شد دیگر چرا آب گل آلود می شود؟

5- یک بار برای همیشه عملکرد مالی شوراها شفاف سازی و اعلام شود . آیا شورای قبلی فقط بدهی داشت و هیچ بستانکاری نداشت ؟

6- هزینه های عمرانی شهرداری در سال 92 ذکر شده که نمی توان روی آن حساب کرد چون اولاً چرا یک سال بیان شده از سال های قبل هم باید بیان شود . ثانیاً حدود نواحی کجاست؟ آیا حدود نواحی در هنگام محاسبه هزینه کرد و هنگام دریافت عوارض و .... یکسان است؟

7- معما چو حل گشت آسان شود. اگر کسی احتیاج به پول داشته باشد دارایی خود را به قیمت کمتر هم می فروشد .

با توجه به موارد پیشگفت  و بدون داشتن مستندات و شنیدن سخنان طرفین ، قضاوت ناممکن است.

در پایان سخنی با مردم آران و بیدگل:

     ما که خود را شیعه امام علی(ع) می نامیم باید در عمل هم به روش ایشان عمل کنیم. در تاریخ آمده است که خلیفه دوم بارها گفته است:" لولا علی لهلک عمر" یعنی اگر علی نبود عمر هلاک شده بود. هر چه هم بحق و صاحب حق باشیم از امیرالمومنین بیشتر بحق نیستیم پس همانگونه که آن حضرت در مواقع بحرانی به خلیفه کمک کرده است و مانع ایجاد تفرقه و شکاف در امت اسلامی شده است بر ما نیز لازم است در هنگام لزوم به شورای چهارم کمک کنیم.

 

/ 1 نظر / 43 بازدید
علی ناصریان-طلبه

سلام خسته نباشید بسیار مطالب جالب و خوبی بود