انتخاب شورای شهر

به نام خدا

همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای اسلامی شهر نیز انجام خواهد گرفت که در این شهر جنجالی تر از انتخابات ریاست جمهوری است. طی سه دوره انتخابات گذشته ، سه نوع انتخابات متفاوت برگزار شده است:

- دوره اول: هفت کاندید آرانی در برابر هفت کاندید بیدگلی که از محلات مختلف کاندید شده بودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند

- دوره دوم : کاندیداهای متعدد آرانی برابر معدود کاندیداهای بیدگلی که معتقد به تحریم انتخابات نبودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند.

- دوره سوم: انتخاب اعضا از میان کاندیدهای منتخب و ائتلاف شده: در این دوره که قرار بود ائتلافی متشکل از 5 نفر آرانی و 2 نفر بیدگلی برای روز انتخابات بمانند  4 نفر بیدگلی و 3 نفر آرانی انتخاب شدند . در عمل نیز چنانچه پیشنهادی مربوط به آران به شورا می آمد اعضای آرانی تصمیم می گرفتند و بالعکس . در این حالت شهر دو تکه فرض می شد که هر کس خود را متعهد به یک قسمت می دانست و کاری به بقیه شهر نداشت .درست مانند اینکه از دو گروه بخواهند دو قسمت از تصویر یک انسان را نقاشی کنند و بعد به هم بچسبانند تا یک تصویر واحد ایجاد شود که نتیجه از قبل مشخص است.

در این دوره به نظر می رسد مردم آران عزم خود را جزم کرده اند تا 9 نفر آرانی را به شورا بفرستند. به نظر من مهم نیست که عضو شورا آرانی باشد یا بیدگلی ، کما اینکه بسیاری از مردم در دو طرف شهر فامیل و دوست و آشنا دارند و اشتراکات فراوانی دارند مهم این است که یکسو نگر و متعصب نباشد و همه ی شهر را در نظر بگیرد نه فقط محله خودش را، اگر هر 9 نفر عضو هم بیدگلی باشند که فقط به بیدگل فکر کنند از نظر من شکست برای شهر آران و بیدگل است و اگر هر 9 نفر آرانی هم باشند که چنین باشد باز به همین صورت است ولی اگر افرادی باشند که منافع کل شهر را در نظر بگیرند و خواستار تشکیل شمال شهر و جنوب شهر نباشند (مانند آقای .....  که در شهرداری منصبی دارد و چنین اعتقادی دارد و هر از چند گاهی آتش اختلاف را شعله ور می کند) فرقی ندارد که آرانی باشد یا بیدگلی .

 

 

/ 7 نظر / 3 بازدید

واقعا اگر 9نفر ارانی انتخاب بشوند به فکر بیدگل هم خواهند بود!

محسن معتمدی

با سلام یه خورده موافقم البته اگر ارمانی فکر کنیم صد دردصد موافقم یا علی

حجت حجت

آخرین خبر انتخاباتی در بیدگل به نقل از خبر نگار دا گوجی بیدگل پس از حر کات مر موزانه در بیدگل 4 نفر برای ائتلاف مشخص شده اند قرار است این نو چشمان روز آخر برای ثبت نام اقدام کنند 1- اقای امیدی معلم باز نشسته 2- آقای مظفری معلم باز نشسته 3- آقای روحانی معلم بازنشسته 4- آقای اسلامی معلم باز نشسته دکتر ها و مهندس ها وکارمندان و معلم های شاغل و مدرک داران بیکار باید به نفع این آقایان کناره گیری کنند این آقایان گفته اند که در صورت انتخاب اداره اموزش . پرورش را منحل و خودشان با سی سال تجربه مدارس شهر را اداره خواهند کرد شنیده شده که برای گمراه کردن تنویر افکار عمومی تا به حال گروه فشار شیخ احمد برای ثبت نام در شورا به اکثر افراد لیست قبل مراجعه کرده اند اما اکثرا دست رد به سینه بین گروه زده اند دو گروه در بیدگل به دنبال لیسانسه ها می گردند تا بروند اول ثبت نام و بعد انصراف دهند تا به حال به 4 نفر خانم لیسانسه برای ثبت نام در خواست داده شده است

دلسوز بيدگل

تا فردی مثل شيخ احمد توی بيدگل حکومت کند، به هيچ جايي نميرسيم. مطمئن باشيد از بيدگل افرادی برای ائتلاف انتخاب خواهند شد که اصلا به درد شورا نميخورند. ولی يک حسن خواهند داشت. اينکه بله قربان گوی شيخ احمد خواهند بود.

آگاه

توی وبلاگ بنویس برای تحول در شهر به جوانان اعتماد کنید

یه همشهری

سلام دکتر غصه نخور این روزها بزرگان طریقت در جبه عبادت مشغول دمخت کلاه هستند . به زودی دوخت روحانی جماعت و اخوند طایفه به زعامت پیر معرکه (شیخ احمد ) نظرات دور از زیاست و دنیا مندی را به رخ جماعت ساده دل بیدگلی میکشند . این از دروس فلسه خونه شعوری است

میلاد کاظمی

با سلام و درود فراوان خدمت شما پزشک عزیز که برای همه شهر باعث افتخارید. بنده به عنوان یک کاندیدا آرانی ، با تفکرات مدیریتی شما کاملا موافقم. به اعتقاد بنده مدیریت موفق فقط از طریق خلاقیت و یکپارچگی امکان پذیر میباشد. تشتت آرا به خودی خود سبب بر هم زدن اتحاد در جامعه نیست و صد البته گهگاه به سبب عقاید متفاوت، امکان بهره گیری از نقاط مثبت وجود دارد. ولی در شهر باستانی ما تفکرات غلط و ناشیانه سبب بر هم زدن و از بین رفتن اصول حاکم و به انحطاط کشیدن اخلاقیات میشود. اگر جریان پان آرانیسم و پان بیدگلیسم در شهر ادامه یابد تا چهار سال آینده شهر عزیز تر از جانمان از قافله توسعه عقب مانده و شاهد ترک ساکنان و مهاجرت آنان به شهرهایی با امکانات بهتر خواهیم بود. پس بیاییم تعامل را به جای تقابل حاکم سازیم و از تفکرات ناشیانه و و بدون معنا و تو خالی دوری نماییم تا گرفتار مکتب نیهلیسم (پوچ گرایی) نشویم. بیایید همه با هم؛ آران وبیدگل را جهانی سازیم. با تشکر.