فرماندار سابق

به نام خدا

         دوستی تعریف می کرد که طلبه ای از فرط تنگدستی تصمیم می گیرد از راه اقامه نماز و روزه قضایی برای اموات ، درآمدی کسب کند. نزد استاد رفته و مطلب را عرض می کند و اجیر می شود تا نماز و روزه قضای یک ماه را  برای خانمی به جا آورد. پس از یک ماه که اعمال را به جا آورده بود در عالم خواب ، زنی را می بیند پریشان که به وی می گوید:" خاک بر سر تو  با نماز و روزه ای که به جا آوردی و خاک بر سر من با نماز و روزه ای که برایم به جا آوردی." روز بعد به محضر استاد می رود و پول را پس می دهد و از این کار دست می کشد.

         یادداشت فرماندار سابق آران و بیدگل و دبیر فعلی کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس را که خواندم یاد حکایت طلبه فوق الذکر و ماشین فرمانداری افتادم که با خود برد و ماه ها بعد در جلو منزلش آتش گرفت. خاک بر سر ما که او دبیر کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلسمان هست و خاک بر سر.......

       نمی دانم چرا اینقدر از پدرش مایه می گذارد مگر نشنیده است :

گیرم پدر تو بود فاضل      از فضل پدر تو را چه حاصل؟

هنوز زمان فرمانداری ایشان را از خاطر نبرده ایم . طرز برخورد ناصوابش. روزهایی متمادی که در شهرستان حضور نداشت و نامه ها را معاون وی امضا می کرد و به  ادارات می فرستاد. روزهای آخر حضورش در شهرستان وقتی خبر قبولی تافلش را دریافت کرد در  فرمانداری شیرینی پخش کرد چون حالا دیگر می توانست عضو هیئت علمی دانشگاه تهران شود. نمی دانم بدون مدرک تافل چگونه برای دوره دکترا ثبت نام کرده بود!!!!آیا او هم از بورسیه های غیرقانونی بوده که حالا قصد دارد دِینش را ادا کند؟

/ 2 نظر / 2 بازدید
منتقد

سلام جناب دکتر از نظر من شما هم اشتباه میکنی که داری اتهاماتی به اقای سلگی میزنید شاید رفتار او با شما صحیح نبوده ولی نوشتار این مطالب شما هم دست کم از رفتار او ندارد و شاید هم بدتر باشد چون او در روبروی شما رفتار ناشایست انجام داده اما شما در پشت سر او حرف میزنید مشکل همه ما این است که خود را در مقام قاضی میدانیم و در برابر تخلفات در مقابل اقازاده ها کوتاه میایم شما اتهاماتی به جناب سلگی زدید که اگه ثابت نشود محکومید جناب دکتر بهتر است بجای حب وبغض از روی منطق صحبت کنیم من هیچگونه رابطه ای با سلگی نداشته ام و فکر میکنم نباید قسمت خالی لیوان را دید باید در برابر ضعفها ,قوتها را دید بعد قضاوت کرد ایشان نسبت به فرمانداران دیگر کمی بهتر کار کرد و در اخر مادر حد ان نیستیم که مدینه فاضله درست کنیم همه اشتباه داریم بهتر از تخریب یکدیگر دیت برداریم رزمنده قدیم.

همشهری

سلام با مطلب فوق کاملا موافقم 1)آقای سلگی باید نخست موضوع ماشین فرمانداری را توضیح دهد. 2)باید جوابگوی همه کسانی باشد که به نحوی به آنها توهین شده 3)آیاسلگی شان و کرامت روسای ادارات را حفظ می کرد؟ 4)هدر رفت بیت المال برای امور شخصی؟