بیدگلی ها بخوانند

باسمه تعالی

در گردهمایی دانشجویان و فارغ التحصیلان شهر ، پس از استماع سخنان مجری و دیگر عزیزان، دنبال فرصتی بودم تا نکاتی را یادآور شوم ولی با ورود دکتر شریفی و همراهان ایشان، مجال پیدا نشد پس از خواندن وبلاگ چند تن دیگر از همشهریان ، بر آن شدم که حرفهایم را در اینجا بگویم:

1- در ابتدا از دوستان می خواهم که توجهشان به آینده باشد ، نه گذشته. درست است که سایت تاریخی ویگل شناسایی شده است ، درست است که تاریخ چند هزار ساله داریم ولی اینها به درد امروز نمی خورد . دیروز گذشت امروز را دریابید. قبلاً هم گفته ام که دیدگاه ها گذشته نگر ، حال نگر ، آینده نگر و آینده ساز هستند . بیایید دید آینده ساز داشته باشیم.

2- تمام توجهات در یک زمینه معطوف نشود. در آن جلسه چند ساعت برای آثار باستانی در نظر گرفته شد ولی به نماینده شهرک صنعتی به علت نبود وقت، فرصتی داده نشد.

3- دیدمان نسبت به آران باید اصلاح شود. به نظر من در آران دو طیف ، دو نگرش ، دو طرز فکر وجود دارد :

الف- دید انحصارطلب و تنگ نظر که متاسفانه طی 8 سال گذشته ( تا آنجا که من به خاطر دارم ) در راس قدرت و حاکمیت محلی بوده و به اختلافات دامن زده است.این گروه به پان آرانیست معروف هستند.

ب – دید واقع گرا که اکثریت توده مردم آران را شامل می شود .آنها با مردم بیدگل مشکلی ندارند و از سوی گروه اول نیز مورد بی مهری واقع می شوند.

با این اوصاف اگر ما به طبل یکسو نگری بکوبیم در حقیقت به گروه اول کمک کرده ایم. ما باید در مجالس ، تشکلها ، نشست ها و ... از گروه دوم واقع گرا نیز دعوت کنیم و در صحبتها نیز همیشه از کلمه آران و بیدگل استفاده کنیم ، نه بیدگل .

یادمان باشد چه بخواهند و چه نخواهند، چه بخواهیم و چه نخواهیم این دو شهر مانند دو درخت مجاور هم هستند که شاخه هایش در هم تنیده شده است. اگر به اختلافات دامن زده شود دودش به چشم همه و سودش به جیب دیگران خواهد رفت. هستند کسانی در دو طرف که به خاطر قلوه ، گوسفند را به زمین بزنند.

 

 

/ 3 نظر / 28 بازدید
ستاری

سلام آقای دکتر - شرمنده شدم که در اين جلسه شما را نشناختم تا سلامی عرض کنم .امروزه همه ی ملتها و کشورها به دنبال شناساندن هويت خود هستند و تمدن کهن خويش را به رخ ساير ملل ميکشند و سعی در محکم نمودن پايگاه خويش روی کره ای هستند که دارای منابع محدودی است و کشورهای قوی دائما کشورهای ضعيف را تهديد مينمايند.آران و بيدگل و امثال آنها هم همينطور . به ويژه به دليل ظلمها ، محروميتها ، تحقيرها و تبعيضها ی گذشته اين اثبات هويت در اين خطه و در ساير نقاط محروم کشور قوی تر رخ مينمايد.پيروز باشيد.

امير

ا ميدوارم همه ی بيدگلی ها مانند شما باشنداگاه و جدی

ع.ع

پسندیدمو خیلی عالی بود.........................