اندر احوال ما

به نام خدا

بخش اول: شبکه بهداشت و درمان

در شبکه برخلاف میل باطنی بسیاری که مشتاق دیدن جرّ و بحث هستند آرامش برقرار است . هرچند رئیس بیمارستان هنوز معرفی نشده و افراد زیادی سعی در تحریک برای انتخاب ایشان و ایجاد آشوب در شبکه دارند ولی من خاموش و بیصدا منتظر حرکت طرف مقابل هستم.مسائل مربوط به بیمارستان را نیز به سرپرست شبکه ارجاع می دهم تا خود جوابگو باشد.

جابجایی یکی از نیروهای آزمایشگاه نیز با سر و صدای زیادی همراه بود ولی به هر صورت انجام شد. جابجایی یکی از نیروهای شرکتی نیز که سالها قصد تغییر محل خدمت را داشت ولی هر دفعه به دلیل مخالفت یا لجاجت مدیر و مسئول واحد انجام نمی شد سرانجام نتیجه داد و با چند تغییر در سطح اورژانس و درمانگاه ها همراه بود.

راه اندازی بخش ارتوپدی نیز در حال پیگیری است. با همکاری متخصص مربوطه لیست تجهیزات مورد نیاز برای افتتاح بخش تهیه گردید و با پیش فاکتور برای ریاست دانشگاه ارسال شد تا خریداری شود. برای تامین فضای فیزیکی بخش نیز با چند تغییر محل مناسب در نظر گرفته شد که ابتدا باید تعمیراتی در آن صورت گیرد تا آماده بهره برداری باشد. آن مکان برای آزمایشگاه در نظر گرفته شده بود ولی مقرر گردید آزمایشگاه به مکان دیگری منتقل شود و آن فضا برای بخش ارتوپدی ،‌تعمیر شود.

برای راه اندازی بخش چشم نیز تصمیم گرفتم از بخشی غیر فعال که برای حوادث غیرمترقبه در نظر گرفته شده ولی مناسب آن نیست برای این کار استفاده شود ولی قبل از آن باید آسانسور نصب گردد. شرکت نصب آن تعیین گردیده و کارشناس آن نیز از محل مورد نظر بازدید داشته است . برای تامین اعتبار نیز لازم است از محل مشارکتهای مردمی (۴٠% طرح) استفاده شود.

برای مدیریت بهتر قسمت های مختلف تابعه ،‌تصمیم گرفتم واحدهای مجاور را در هم ادغام کنم و تحت مدیریت واحد درآورم. آزمایشگاه مرکزی شهر و فوریت های پزشکی که جنب بیمارستان شهید رجایی هستند جزء آن بیمارستان باشند و برای درخواست یا انجام امور اداری به ریاست بیمارستان مراجعه نمایند.

برای فوریت های پزشکی آمبولانس برای کد دوم درخواست گردیده و نامه ای هم از طرف ریاست دانشگاه به وزارت ارسال گردیده و قصد دارم هفته ی آینده برای پیگیری آن به تهران بروم. اگر آمبولانس دیگر برای ۱۱۵ تحویل گرفته شود می توان بیماران غیراورژانسی زمینگیر که نمی توان با خودروی دیگر به بیمارستان یا از بیمارستان به منزل انتقال داد منتقل نمود. در حال حاضر با یک آمبولانس نمی توان چنین کاری کرد چون هر لحظه احتمال نیاز اورژانسی به آمبولانس وجود دارد.

نقاط حادثه خیز شهر نیز با بررسی محل ماموریت های انجام شده ۱۱۵ مشخص گردیده و طی نامه ای از شهرداری خواسته شد تا به اصلاح آنها اقدام نماید. در این نقاط که بیشتر سه راهی هستند می توان با نصب چراغ راهنما و سرعت گیر از میزان تلفات آنها کاست.

بخش دوم: شهرک گلستان

سرانجام پس از جلسات زیاد ،‌شهرداری متقاعد گردید که آبرسانی به شهرک گلستان وظیفه اوست ولی متاسفانه شهردار ، استعفا داده و اعضای شورا نیز از مسئولیت شانه خالی می کنند. سازمان آب نیز قصد دارد علاوه بر پولی که بابت انشعاب از مردم می گیرد بابت شبکه آبرسانی نیز مبلغ هنگفتی دریافت کند هر چه هم گفتیم طبق کدام قانون ، جواب درستی نمی دهند.

یکی از اعضای تعاونی مسکن مهر نیز قول داد که علیرغم مخالفت برخی سر گروه ها ،‌مسکن مهر در شهرک گلستان نیز احداث شود. چند سال قبل مردم برای رونق منطقه تعداد ١٠٠ قطعه زمین به سازمان مسکن و شهرسازی به صورت رایگان واگذار نمودند ولی متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای احداث منازل ارزان قیمت صورت نگرفته است و پس از مطرح شدن طرح مسکن مهر ،‌تصمیم گرفتند آن را به اعضای تعاونی های مسکن مهر بفروشند.

حوزه بسیج امام سجاد نیز قصد دارد در زمینی که در اختیارش قرار گرفته است سالن ورزشی احداث نماید کار گودبرداری از هفته ی گذشته شروع گردید. این کار علاوه بر جذب جوانان می تواند در پیشگیری از اعتیاد نوجوانان نیز کمک کننده باشد. کسانی که به این حوزه مراجعه می کنند بیشتر از مناطقی هستند که اعتیاد بیداد می کند.

امروز نیز یک فرد خیّر زمینی را در جنب بلوار گلستان پسندید تا در آن زمین فوتبال با چمن مصنوعی و استخر شنا احداث نماید.  

قطعه زمینی که در کنار میدان دانش برای احداث بیمارستان در نظر گرفته شده بود تقریبا آزاد سازی شده است و یک نفر مانده است که راضی نمی شود . امروز با چند نفر نزد او رفتیم و با او صحبت کردیم تا رضایت او را جلب کنیم. با صحبت های انجام شده جای امیدواری هست که رضایتش جلب شود.

کار سند شهرک نیز پیگیری می شود . با چند تن از مالکین عمده صحبت شده ولی رئیس اداره ثبت اسناد اصرار دارد که به مقدار لازم سهم مشاعی در اختیار یک نفر قرار گیرد ( به صورت وکالتی یا قطعی) تا او پیگیر امور ثبتی باشد. با توجه به شرایط موجود و از انجا که اعتماد چندانی به شهرداری نیست خودم باید این کار را پیگیری نمایم.

پیگیری خدمات رفاهی مثل آب و برق به عهده ی شهرداری است ولی از انجا که در زمان شورای قبلی زمین های سهم شهرداری در شهرک گلستان به افراد واگذار گردیده است شهرداری و شورای فعلی چندان توجهی به شهرک ندارند و شهرداری به جای نهاد خدمات رسانی به بنگاه اقتصادی تبدیل شده است. هر جا که برایش سود داشته باشد اقدام می کند و کار به بقیه جاها ندارد. وقتی موضوع را به چند تن از اعضای شورا در میان گذاشتم جواب سر بالا دادند . اگر این روند ادامه باشد مجبوریم از مردم کمک بگیریم.   

به امید فردایی بهتر برای فرزندانمان ( از ما که گذشتنیشخند)

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
MEDLOGGER

بیایید بیایید که مدلاگ دمیده‌ست بیایید بیایید که دلدار رسیده‌ست بیارید به یک بار همه جان و جهان را به خورشید سپارید که خوش تیغ کشیده‌ست بیایید بیایید به مدلاگ بگردیم بر این نقطه اقبال چو پرگار بگردیم بیایید که امروز به اقبال و به پیروز چو عشاق نوآموز بر آن یار بگردیم مدلاگ اینجا مدلاگ اونجا مدلاگ همه جا http://medlog.persianblog.ir http://medlog.blogsky.com http://medlog.blogfa.com MEDLOGGER medlogger@gmail.com

دکتر پرتقالی

امیدوارم که همیشه آدمهایی مثل شما وجود داشته باشن که اینقدر پیگیر باشن

الناز

سلام [لبخند][گل][خداحافظ] می دونی زیباترین خط منحنی دنیا چیه؟ لبخندی که بی ارادهرو لبهای یک دوست نقش مب بنده وقتی می فهمه که به یادشی

نویسنده: مدلاگر ( فعلآ )

دعوت مدلاگی‌ها به جشن شب یلدای پرشین‌بلاگ سلام بر مدلاگی‌های عزیز... عید قربان بر همگی مبارک...امیدوارم که همه شما زنده مانده باشید...! در روز سی‌ام آذر ،مطابق هر سال جشن شب یلدای پرشین‌بلاگ برگزار می‌گردد...از دوستانی که مایل هستند در این جشن شرکت کنند،خواهش می‌کنم که به من ]پدر[ اطلاع دهند تا برایشان دعوتنامه بگیرم... راستی در این جشن برنامه‌های زیادی اجرا می‌شود و یکی از آنها جشنواره تک‌نگاره‌‌نویسی شب یلدا می‌باشد که اینجانب ]دکترکوچولو http://drkoochoolooo.persianblog.ir [دبیری آن را به عهده دارم...بد نیست جهت اطلاعات بیشتر به این وبلاگhttp://taknegare.persianblog.ir مراجعه کنید... منتظرتان هستم... اما مسابقه...هر کدام از شما،یک تک‌ نگاره در مورد و پیرامون شب یلدا بنویسید و به این آدرس dr_h_rajaee@yahoo.com بفرستید...مهلت ارسال آثار تا شب بیست‌ و هفتم آذر می‌باشد... نوشته شده توسط : پدر سه‌شنبه ۱٩ آذر ،۱۳۸٧ http://medlog.persianblog.ir http://father78.persianblog.ir faather_78@yahoo.com نویسنده: مدلاگر ( فعلآ ) ایمیل نویسنده: medlogger@gmail.com http://www.medlog.blogfa.com

الناز

سلام ايمان داشته باش كه كوچكترين محبت ها از ضعيف ترين حافظه ها پاك نمي شود.[گل][خداحافظ]

دن کیشوت

سلام دکتر جان[گل] واقعا شرمنده می کنی منو با گذاشتن ژیام برای هر پست[لبخند] زنده باشی[چشمک]