توضیح

باسمه تعالی
در مورد پست قبل و جمله " اگر جنگ بود........." منظور جنگ 8 ساله بین ایران و عراق بود چون ویژگی این جنگ این بود که ما از قبل تدارک این جنگ را ندیده بودیم و فرماندهان مجبور بودند برای کمبود تجهیزات و ادوات جنگی ( به علت خالی شدن انبارها ، تحریم تسلیحاتی و .....) از نیرو مایه بگذارند و مردم را به صحنه نبرد بکشانند در حالی که در جاهای دیگر دنیا ، جنگ بین نیروهای نظامی است ، نه شبه نظامی.
برای آینده هم ما نه از نظر شرعی و نه از نظر عقلی و نه از هر نظر دیگر مجوزی برای شروع جنگ نداریم ولی برای دفاع باید آماده باشیم. از نظر شرعی ، جهاد با فرمان امام معصوم انجام می شود . از نظر اقتصادی هم در شرایطی نیستیم که شروع کننده باشیم . آلمان نازی هم وقتی از نظر صنعتی پیشرفت کرد برای پیدا کردن بازار فروش جنگ جهانی را شروع کرد که صد البته ما چنین شرایطی را نیز نداریم.
اگر احیاناً ، خدای ناکرده جنگی بر علیه ما شروع شود و ما مجبور به دفاع شویم نبرد کوتاه مدت و با تکیه بر تسلیحات خواهد بود ، نه نفرات. جنگی که با تکیه بر نفرات باشد خرج کردن از آینده است. در دفاع مقدس هم ، ما از آینده خرج کردیم و کشور در وضعیت کاشکسی بود. وضعیتی که هنوز هم تاوان آن را پس می دهیم و اَقساطش را می پردازیم و تا 15-10 سال دیگر هم باید بپردازیم.
بعد از جنگ هم کسانی که در جنگ شرکت داشتند سطح توقعات بالاتری نسبت به بقیه داشتند یک عده جوان که نه کار داشت و نه تحصیلات بالا. نتیجه آن شد که دیدیم.
به علت جنگ و برخی توصیه ها ، رشد جمعیت نرخ بالایی داشت و پس از جنگ جامعه ای جوان و بکر داشتیم که نتیجه اش درصد بالای اعتیاد در جامعه ما شد به طوریکه اعتیاد در جامعه ما بومی شده است و دیگر اپیدمی نیست بلکه اندمیک است.
بگذاریم و بگذریم . از کجا به کجا رسیدیم!!!!
به امید روزی که همه بفهمیم برای چه آمده ایم و چه کار باید بکنیم.
به امید جامعه ای بدون جنگ ، پر از صلح و صفا و صمیمیت.
باز هم جمعه شد و انتظار ، اما نه انتظاری که هیچ اقدامی نکنیم و منتظر باشیم امام زمان بیاید و جامعه را اصلاح کند بلکه انتظاری که خود شروع به اصلاح امور کنیم و زمینه را برای ظهور آقا امام زمان (عج) فراهم کنیم.
الهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان .

/ 0 نظر / 5 بازدید