سرماخوردگی بعد از حج

به نام خدا

       نزاع انسان و سایر موجودات زنده برای بقا همیشه بوده و هست و خواهد بود ولی با توجه به ساختار و اندازه ویروس ها ، نزاع انسان و ویروس پیچیده تر و مشکل تر از سایرین است  که می توانند طیف وسیعی از بیماری ها از یک سرماخوردگی ساده تا آنفلوآنزا و سارس و .... را به وجود آورند و حتی  دانشمندان را نیز به چالش بکشند.

       با توجه به مشکلات درمان ابتلا به ویروس ها ، پیشگیری جایگاه خاصی در مبارزه با  این موجودات دارد. از آنجا که راه انتقال اکثر ویروس ها از راه تنفس است و بیشتر در موارد شلوغی جمعیت و بسته بودن فضا به دیگران سرایت می کنند پرهیز از مواجهه با مبتلایان احتمالی امری مهم است .  کسانی که علائم سرماخوردگی دارند باید خود مراقب باشند تا با نرفتن به مجامع عمومی، پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه ،  (پرهیز از روبوسی و دست دادن ) و استراحت در منزل ، بیماری را به دیگران منتقل نکنند.

    در مراسم حج که جمعیت زیاد از مکان های متفاوت شرکت می کنند احتمال ابتلا زیاد است و زیاد شاهد بوده ایم که افرادی که از حج یا عتبات یا حتی مشهد برگشته اند دچار علائم سرماخوردگی و انفلوآنزا شده اند و مدت ها نیز درگیر آن بوده اند . با توجه به افزایش ابتلا به کروناویروس در عربستان و به منظور پیشگیری از ابتلا سایرین، باید از روبوسی پرهیز کرد.( حتی اگر علائم نیز وجود نداشته باشد)

/ 4 نظر / 28 بازدید
حمید دادخواه

با عرض سلام و خسته نباشید چندی است در فیس بوک صفحه ای با نام "آران و بیدگل" ایجاد شده است که بنده هم یکی از نویسندگان آن هستم. از این به بعد تصمیم بر آن گرفته ایم که بعضی از مطالب این صفحه را در وبلاگی که به همین منظور راه اندازی شده است هم باز نشر کنیم. باعث خوشحالی ماست اگر شما هر از چندگاهی به ما سر بزنید و مطالبمان را بخوانید و نظرات خود را بیان نمایید. منتظر حضور پر مهرتان هستیم...

درباره آران و بیدگل

با سلام به نظر شما محبوبترین معلم های آران و بیدگل چه کسانی هستند؟! این رای گیری انجام شد! نتایج آن را در وبلاگ ما ببینید.

م.س.ب

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) جشن باشکوهی همراه با ورزش زیبای باستانی در زورخانه حضرت ابوالفضل (ع) بیدگل برگزار می شود. زمان:یکشنبه 11/3/93 ساعت21:30الی 23 (رسمی) ازتمامی دوستداران ورزش و فرهنگیان دعوت می شود دراین مراسم باعظمت شرکت فرمایند. www.zoorkhaneh-abalfazl.blogfa.com کمیته فرهنگی مجموعه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای پهلوان کربلا حضرت ابوالفضل بیدگل

همنورد

سلام کوهستان عرصه بی کران هنرنمایی خالق بی همتاست. از آن بیاموز پاکی، صداقت، گذشت، افتادگی، مهربانی، شجاعت و هر آنچه را که نشان از او دارد.