موج آنفلوآنزا

به نام خدا

به دنبال همه گیر شدن سرماخوردگی ویروسی ، نظرات متفاوتی در مورد تعطیلی مدارس وجود داشت . عده ای عقیده داشتند که مدارس باید تعطیل شود تا سیکل انتقال بیماری شکسته شود و در مقابل برخی معتقد بودند که لازم نیست مدارس تعطیل شود .

تعداد مراجعان به مراکز درمانی از حدود ٢ هفته قبل رو به افزایش گذاشت و اوج آن اول آبان ماه بود . دانش آموزان مبتلا نیز در هر کلاس زیاد شد به طوریکه از روز دوشنبه مدارس ابتدایی و راهنمایی شهرهای کاشان و آران و بیدگل برای مدت ١٠ روز تعطیل شد .

امروز آمارها به آمارهای ٢ هفته قبل رسید و بدین ترتیب موج آنفلوآنزا در این مرحله تمام شده تلقی می شود که به نظر می رسد تعطیلی مدارس اقدامی به جا بوده است.

مطلبی که برایم جالب بود برخورد برخی افراد با تعطیلی مدارس بود. چند روز قبل یکی می گفت: ........ ها مدارس را به خاطر مسائل سیاسی تعطیل کردند. تعطیل کردند تا دانش آموزان مسافرت باشند و در راهپیمایی ١٣ آبان شرکت نکنند. پرسیدم : در شهرهای دیگر هم تعطیل است؟ جواب داد: آره مدارس همه ی شهرها را تعطیل کرده اند.( بعداً شنیدم که فقط مدارس این شهرها تعطیل شده )

عده ای دیگر هم در سایر شهرها می گفتند که تعطیل نکردن مدارس سیاسی است. تعطیل نمی کنند تا دانش آموزان مبتلا شوند و نتوانند در راهپیمایی شرکت کنند. 

/ 2 نظر / 3 بازدید
مسافر-سارا

محمد جان ... مطلبی که نوشتی خیلی بامزه و جالب بود. این ملت پشت سر خدا هم شایعه درست میکنن.موفق باشی