چهل حصاران

به نام خدا

             منطقه چهل حصاران شامل کاشان و نواحی اطراف در طول زمان تحت پوشش ولایت ها و استان های مختلف بوده و با افزایش جمعیت ، برخی قسمت ها به شهر تبدیل شده و از این مجموعه جدا شده اند. برای رسیدن به هدف استان شدن کاشان لازم است این مجموعه با مرکزیت کاشان بزرگ مجدداً در کنار هم قرار گیرند .

            با گذشت زمان و افزایش جمعیت ، دو قریه  مجاور هم ( آران و بیدگل ) به هم چسبیدند و تشکیل یک شهر را دادند .   قبل از انقلاب هیچ یک از ساکنین این دو قریه  به فکرش هم نمی رسید که روزی با هم یک شهر شوند.  خواسته و ناخواسته به مرور زمان و افزایش ساخت وسازها ، شهرهای کاشان و آران و بیدگل نیز به هم خواهند چسبید ( مانند تهران و شهر ری ) حالا اگر مانعی و مرزی بین آنها باشد دو شهر و اگر مرز و مانعی نباشد به صورت یک شهر خواهند بود .

            در حال حاضر مرز بین دو شهرستان ریل راه آهن می باشد و انقدر به کاشان نزدیک است که برخی مراکز متعلق به شهر کاشان از جمله جنگل بانی ، مخابرات و .... در شهرستان آران و بیدگل واقع گردیده و برخی واحدهای مسکونی مثل یحیی  آباد ، دشت علیجانزاده و مزرعه نو که حاشیه نشین های کاشان محسوب می شوند و خواهان خدمات رسانی هستند در اراضی شهرستان آران و بیدگل قرار گرفته اند.

            با توجه به موارد پیشگفت اگر کمربندی کاشان در اراضی بین دو شهر احداث شود به عنوان مرز دو شهرستان شناخته خواهد شد و هیچوقت دو شهر با یکدیگر الحاق نخواهند شد ولی اگر مسئولین کاشان مقداری دوراندیشی کنند و اجازه دهند جاده کنارگذر آران و بیدگل احداث شود مجموعه کاشان و آران وبیدگل در منطقه ای قرار می گیرند که یک طرفش اتوبان و طرف دیگرش جاده ترانزیت قرار خواهد داشت .

/ 10 نظر / 16 بازدید
محمد

با سلام این طرح مخالفان زیادی دارد زیرا بوی الحاق به کاشان را می دهد

سیدعابدین طاهری

[لبخند]فکر خوبی است ولی کاش همه درست فکر کنند.به نظر من باید یه فکر اساسی برای این مسئله شهر بشود.هنوز هم مسئله نام آران وبیدگل حل نشده.به ظاهر درست شده ولی در درون شعله اختلافات و بدبینی ها روشنه.باید یه فکر اساسی بشود.

محسن معتمدی

[گل]

خبرهای موثقی از الحاق آران وبیدگل به قم شنیده می شود که تیمسار در حضور لاریجانی مطرح کرده است !!! که البته کاشان با مخالفت کرده است !!پس استان شدن دیگه مفهومی ندارد !!

حمیدفرجامی

سلام علیکم ممنون چشم تمام سعی خودمو می کنم ببخشید شما تا حالا قاین اومدین؟

دخترهابیل

حالا این پست واقعا کارشناسی شده است یا یک فانتزیه

دخترهابیل

یعنی آران وبیدگل چی میشه ؟؟ نیاد روزی که ما مستعمره یه شهر واستان دیگه باشیم؟؟ بی هویت!!بی نشون!!

گل ورچین

ین اطلاعیه را امروز شنبه 1391/11/7در تابلو های فلزی نصب شده توسط شهر داری برای نصب اعلانات در خیابان امام خمینی ره بیدگل روبروی بانک رفاه مشاهده کردم به خود تاسف خوردم چرا فردی که با غرض چه بی غرض باید در این شهر مسلمان شیعه زخم های کهنه را دست کاری کند نام شهرستان آران وبیدگل است از مسئولین مر بوطه تقاضا می شود در استانه شروع دهه فجر- 22 بهمن - انتخابات شورا ها - انتخابات ریاست جمهوری از ایجاد التهاب توسط افراد ساده لوح یا مغرض جلو گیری کنند /