ناظمی چنین نوشت:


استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

داعش

به نام خدا

     یکی از مسائلی که پس از ظهور داعش زیاد کاربرد پیدا کرده است مسئله امنیت است  که اهمیت سربازان گمنام و همچنین اعزام نیرو به سوریه را چند برابر کرده است . نگاهی به عملکرد نیروهای تکفیری سوریه اعم از داعش و النصره و .... نشان می دهد که چند مرحله را طی می کنند:

1- انجام عملیات انتحاری با هدف ایجاد ترس و وحشت

2- انجام حملات نامنظم به منظور گرفتن تلفات از طرف مقابل با دادن کمترین تلفات از خود ، فرار نیروهای مقابل و  خالی کردن شهرها، انجام کشتار فجیع و بیرحمانه

3- انجام عملیات منظم و گرفتن شهرها ، استفاده از نیروهای اسیر به عنوان مبارز ، برده ، تامین مالی ، سپر انسانی و ....

4- در صورت شکست و عقب نشینی با به جای گذاشتن سرزمین سوخته و تله گذاری سعی در گرفتن بیشترین تلفات از طرف مقابل را دارد

          با وجود پیشروی ها و موفقیت هایی که نیروهای  تکفیری داشته اند ولی در جاهایی نیز ناموفق بوده اند. پیشروی آنان بیشتر در مناطق ناراضی از حکومت مرکزی بوده است . در  شهرهای غیر عرب زبان مثل آمرلی و  کوبانی نیز موفق نشده اند و در شهرک های شیعه مثل الزهرا و نبل نتوانسته اند وارد شهر شوند.

با  توجه به موارد ذکر شده ، مناطق مستعد حضور داعش در ایران را می توان پیش بینی کرد و لازم است تدابیر لازم برای جلب رضایت بیشتر مردم اتخاذ شود. در صورت نفوذ داعش در ایران ، افراد ناراضی، معتادان و مهاجرین بیشترین کمک را می توانند به داعش داشته باشند. چون هم از مناطق حساس شهرها آگاه هستند و هم زبان محلی را بلد هستند و هم وضعیت اجتماعی - اقتصادی مناسبی ندارند.

   + mohammad - ٥:٢٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٥