ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

اتباع خارجی

به نام خدا

     سال ها قبل که برای شروع تحصیلات دانشگاهی به تهران رفته بودم به علت نداشتن خوابگاه  از ناچاری مزاحم یکی از دانشجویان همشهری بودم که الحمدلله به علت مکنت مالی ، توانسته بود خانه ای اجاره کند. چند ماهی گذشت و هر چه برای دریافت خوابگاه به مسئول مربوطه مراجعه کردم به نتیجه نرسیدم. روزی همشهریم گفت:  تا موقعی که محلی برای اقامت داشته باشی نخواهی توانست خوابگاه بگیری. از فردا دیگر اینجا نیا.

     فردای آن روز نزد مسئول مربوطه رفتم و مجددا درخواست خوابگاه کردم و مانند قبل جواب سربالا شنیدم. پس از پایان ساعت کاری که همه کارمندان رفته بودند و مسئول مربوطه هم داشت می رفت مرا درب ساختمان دید و گفت: چرا نمی روی؟ گفتم : کجا بروم ؟ جایی ندارم.  همانجا برگه ای نوشت و مرا به یکی از خوابگاه ها معرفی کرد.

     ماجرای مهاجرین خارجی در ایران نیز اینچنین است تا وقتی مجبور نشوند هیچگاه به فکر آبادانی و امنیت کشور خود نخواهند بود. پس بهتر است اگر دلسوز آنها هستیم به کشورشان عودت دهیم. مهاجرین بدون کارت و غیرقانونی که جای خود دارد . یکی از کارمندان فرمانداری گفت: در صورت آگاهی از حضور مهاجرین بدون کارت ، به اطلاع امور اتباع خارجی فرمانداری رسانده شود تا با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به بازگرداندن آنان به کشورشان اقدام شود.

 

+ mohammad ; ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٤
comment نظرات ()