ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

اینجا برره است (1)

به نام خدا

    وقتی به حوادث و جریانات شهر می نگرم اسمی برازنده تر از " برره" نمی یابم. شهری که خیلی از خصائص برره را دارد حتی درمانش نیز برره ای است:

   اگر  پزشک بالابرره ای باشد حتی اگر بیمار بسیجی مخلصش با تشخیص آپاندیس از دنیا برود مشکلی پیش نمی آید ، اگر بیمارش با مشکل شکم حاد جراحی هم مراجعه کند شب بر بالینش حاضر نمی شود و فردا پیکر نیمه جانش را به شهر همجوار می فرستند تا محل مرگش برره نباشد. اگر بیمار با پارگی رگ و خونریزی فعال مراجعه کند بر بالینش حاضر نمی شود تا بیمار با رضایت شخصی خود را برهاند و به بیمارستان دیگر برساند. حتی برای اعزام بیمار نیز مشکل دارند چون پزشکان آنجا معتقدند ابتدا پزشکی که حق الزحمه آنکالی دریافت می کند باید بر بالین بیمار حاضر شود و بیمار را معاینه کند و در صورت عدم توانایی درمان به آنجا اعزام کند . صدای سونوگرافیست هم درآمده چون معتقد است ابتدا باید متخصص بیمار را ویزیت کند بعد درخواست سونوگرافی نماید ولی چه می شود کرد بالابرره ای است و کسی کاری به کارش ندارد.

     ولی اگر پزشک پایین برره ای باشد حتی اگر بیمار به علت سکته قلبی از دنیا برود انگ قمه زنی به بیمار می زنند تا پزشک را زیر سوال ببرند.

+ mohammad ; ٩:٢٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()