ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

مدرسه

به نام خدا

        نوشته اخیر صادق زیبا کلام و اعلام آمار و ارقام ، بدجوری مرا بهم ریخت. هنگام رانندگی داشتم خاطراتم را مرور می کردم.

-          از سال ها قبل عضو انجمن اولیا و مربیان مدارس گوناگون بوده ام و شاهد بوده ام که حتی برای پرداخت قبض آب و برق مدرسه هم مشکل داشتند و از مردم کمک می گرفتند . در یکی از جلسات پیشنهاد دادم که از محل وجوهات شرعیه این قبوض پرداخت شود که با مخالفت شدید یکی از اعضا مواجه شدم که موارد مصرف وجوهات مشخص است و نمی توان برای این کار استفاده کرد. گفتم اگر منظور ترویج اسلام است که در حیطه آموزش و پرورش با اینهمه دانش آموز تاثیر خیلی بیشتری می تواند داشته باشد تا اینکه بخواهیم با هزینه کسانی را تربیت کنیم تا چند سال بعد که  این دانش آموزان بزرگ شده و شخصیتشان شکل گرفته است بخواهد درس دین بدهد .

-          برای ساخت بیمارستان پیشنهاد دادم که از محل وجوهات مبلغی (غیر از سهم سادات) به این کار اختصاص یابد که در جواب شنیدم: ساخت بیمارستان وظیفه دولت است و وجوهات را نمی توان در این راه هزینه نمود.

حال این سوال مرا به خود مشغول کرده است که اگر وجوهات را نمی شود در امور دولتی هزینه نمود چرا دولت به جای کمک به مدارس اینگونه هزینه می نماید؟ اگر این اعتبارات به آموزش و پرورش و آموزش عالی (که زمینه ساز توسعه کشور هستند) اختصاص یابد و حتی نصف آن صرف امور فرهنگی  شود تاثیر آن به مراتب بیش از آنچیزی خواهد بود که در حال حاضر شاهدیم.

 

+ mohammad ; ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٦ خرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()