ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

I.C.U

به نام خدا

       در بیمارستان های عمومی  یکی از بخش های ضروری بخش مراقبت های ویژه (I.C.U.) می باشد تا بیمارانی که به هر دلیل ، کاهش سطح هوشیاری طول کشیده دارند و خطر قطع تنفس آنها را تهدید می کند بستری و مداوا گردند . متاسفانه بخش های I.C.U. به موازات گسترش سایر بخش های بیمارستانی ، توسعه نیافته اند که این امر منجر به بروز برخی مشکلات برای بیمارستان ها می گردد وموجب می شود تا پزشکان معالج هنگام بستری بیماران در سایر بخش ها مثل جراحی عمومی ، جراحی مغز و اعصاب ، داخلی و .... حتی احتمال احتیاج به بخش I.C.U. هم بدهند بیمار را به بیمارستانی دیگر اعزام نمایند تا مشکلاتی برای بیمار ، پزشک و بیمارستان ایجاد نگردد.

        در شهر آران و بیدگل به دلیل فقدان بخش I.C.U. ، برخی بیماران به کاشان اعزام می شوند که اگر این امر را در کنار سایر مشکلات بخش جراحی ( مثل جذب جراح این بیمارستان به کاشان ،‌بیماری یکی از جراحان ) قرار دهیم متوجه می شویم که چه خطری بیمارستان را تهدید می کند : "کاهش درآمدها "

       برای احداث و راه اندازی بخش I.C.U. علاوه بر ساخت فضای فیزیکی (که توسط خیّر محترم آقای سحابی ساخته شده است ) ،نیروی انسانی ، تجهیزات پزشکی و متخصصین مربوطه نیز مورد نیاز است که در حال حاضر به دلیل گران بودن تجهیزات پزشکی ( هر تخت حدود 60 میلیون تومان تجهیزات لازم دارد ) و اولویت بندی غلط دانشگاه (که در پست های قبلی بیان کرده ام )، امکان راه اندازی این بخش (حتی با 5 تخت ) در شرایط فعلی وجود ندارد . امید است با ورود خیرین سلامت در این عرصه ، در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی این بخش و امکان خدمات رسانی بیشتر  به مردم  در بیمارستان سیدالشهدا باشیم

+ mohammad ; ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()