ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

تورم

به نام خدا

        به منظور راه اندازی کلینیک چشم پزشکی در شهر ، سال ها قبل دستگاهی مستعمل از کاشان آورده شده که کار با این دستگاه به علت فرسوده بودن خیلی سخت و طاقت فرسا می باشد و اعتراض متخصصین چشم پزشکی را به همراه داشته و از چند سال قبل تصمیم به خرید این دستگاه بوده است.

      دو سال قبل که خیرین سلامت قصد خرید دستگاه لاپاراسکوپ برای بیمارستان سیدالشهدا را داشتند به آنها پیشنهاد گردید که به جای آن ، تجهیزات چشم پزشکی خریداری گردد تا هم بیماران بیشتری از آن بهره مند گردند و هم با این مبلغ بتوان دستگاه های دیگری هم تهیه نمود که به دلایلی مورد موافقت آنان قرار نگرفت.

    سال گذشته پیش فاکتور خرید آن از شرکت فروشنده به قیمت حدود 13 میلیون تومان گرفته شد که به علت عدم موافقت و تامین اعتبار قادر به خرید دستگاه نبودیم این در حالی بود که چندین برابر آن صرف کارهای غیرضروری می گردید. اواخر سال گذشته مبلغ 16 میلیون تومان برای خرید آن اختصاص یافت ولی به علت عدم وجود نقدینگی خریداری نگردید. قیمت دستگاه افزایش یافته بود و فقط یک شرکت ، یک عدد از آن را داشت که قصد داشت نقد بفروشد به قیمت 22 میلیون تومان. در آن زمان من نوشتم که این تخصیص " نوشدارو پس از مرگ سهراب است" که این جمله به مذاق مسئولین دانشگاه خوش نیامد.

      در حال حاضر متخصصین حاضر به کار کردن با دستگاه فرسوده نیستند ،‌ آخرین قیمت آن 26 میلیون تومان بوده است که شرکت فروشنده نصف قیمت آن را نقد دریافت می کند تا دستگاه را از خارج سفارش بدهد و سه ماه دیگر پس از تسویه حساب ، دستگاه را تحویل دهد.

      از طرف دیگر ، دانشگاه قصد دارد مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان جهت تکمیل ساختمان غیرضروری....... هزینه کند.

.

+ mohammad ; ٩:٥٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()