ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

انتخاب شورای شهر

به نام خدا

همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای اسلامی شهر نیز انجام خواهد گرفت که در این شهر جنجالی تر از انتخابات ریاست جمهوری است. طی سه دوره انتخابات گذشته ، سه نوع انتخابات متفاوت برگزار شده است:

- دوره اول: هفت کاندید آرانی در برابر هفت کاندید بیدگلی که از محلات مختلف کاندید شده بودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند

- دوره دوم : کاندیداهای متعدد آرانی برابر معدود کاندیداهای بیدگلی که معتقد به تحریم انتخابات نبودند: هفت کاندید آرانی رای آوردند.

- دوره سوم: انتخاب اعضا از میان کاندیدهای منتخب و ائتلاف شده: در این دوره که قرار بود ائتلافی متشکل از 5 نفر آرانی و 2 نفر بیدگلی برای روز انتخابات بمانند  4 نفر بیدگلی و 3 نفر آرانی انتخاب شدند . در عمل نیز چنانچه پیشنهادی مربوط به آران به شورا می آمد اعضای آرانی تصمیم می گرفتند و بالعکس . در این حالت شهر دو تکه فرض می شد که هر کس خود را متعهد به یک قسمت می دانست و کاری به بقیه شهر نداشت .درست مانند اینکه از دو گروه بخواهند دو قسمت از تصویر یک انسان را نقاشی کنند و بعد به هم بچسبانند تا یک تصویر واحد ایجاد شود که نتیجه از قبل مشخص است.

در این دوره به نظر می رسد مردم آران عزم خود را جزم کرده اند تا 9 نفر آرانی را به شورا بفرستند. به نظر من مهم نیست که عضو شورا آرانی باشد یا بیدگلی ، کما اینکه بسیاری از مردم در دو طرف شهر فامیل و دوست و آشنا دارند و اشتراکات فراوانی دارند مهم این است که یکسو نگر و متعصب نباشد و همه ی شهر را در نظر بگیرد نه فقط محله خودش را، اگر هر 9 نفر عضو هم بیدگلی باشند که فقط به بیدگل فکر کنند از نظر من شکست برای شهر آران و بیدگل است و اگر هر 9 نفر آرانی هم باشند که چنین باشد باز به همین صورت است ولی اگر افرادی باشند که منافع کل شهر را در نظر بگیرند و خواستار تشکیل شمال شهر و جنوب شهر نباشند (مانند آقای .....  که در شهرداری منصبی دارد و چنین اعتقادی دارد و هر از چند گاهی آتش اختلاف را شعله ور می کند) فرقی ندارد که آرانی باشد یا بیدگلی .

 

 

+ mohammad ; ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; جمعه ٢۳ فروردین ۱۳٩٢
comment نظرات ()