ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

آزمایشگاه مرکزی

به نام خدا

      در حالی که به علت اوضاع اقتصادی فعلی ، آزمایشگاه های دولتی با مشکل تهیه کیت های آزمایشگاهی روبرو هستند و همچنین از نظر نیرو نیز اوضاع مساعدی ندارند و مسئولین دانشگاه نیز به صورت کتبی متذکر شده اند که در شرایط فعلی از میزان ارائه خدمات به مردم کاسته نشود ، مدیر شبکه بهداشت و درمان قصد دارد شیفت شب آزمایشگاه بیمارستان شهید رجایی (آزمایشگاه مرکزی ) را تعطیل کند و نیروهایش را به آزمایشگاه بیمارستان سیدالشهدا انتقال دهد. این در حالی است که در همین امسال چندین بخشنامه و دستورالعمل در اهمیت مراقبت از مادر و نوزاد و کاهش میزان مرگ و میر مادران از سوی وزارت بهداشت صادر گردیده  و بر لزوم تجهیز بیشتر بخش های زنان و زایمان تاکید داشته اند ولی متاسفانه در اینجا نه تنها به بخشنامه ها وقعی نهاده نمی شود بلکه برعکس آن عمل می شود.

         دیروز نیز جلسه ای به همین منظور ترتیب داد و علیرغم مخالفت من و چند نفر دیگر در جلسه ،‌ بر تصمیم خود پافشاری کرد و مانند جلسات قبلی امضایی از کسی نگرفت . با توجه به اهمیت حفظ جان مادران باردار و نوزادان ، احتمال می رود برای فعال نگهداشتن شیفت شب ، پذیرش مراجعین سرپایی در شیفت صبح از سوی مسئولین بیمارستان  حذف شود که در این صورت مردم برای آزمایشات باید به بیمارستان سیدالشهدا یا آزمایشگاه های بخش خصوصی مراجعه نمایند.

          در حالی که بخش اورژانس بیمارستان شهید رجایی دستگاه الکتروشوک ندارد  ، به علت خرابی دستگاه ، نمرات عینک تجویز شده چندان قابل اعتماد نیست ، مدیر شبکه درحال احداث آسانسور برای یک طبقه است که با پول آن می شد چندین مشکل از این نوع را برطرف کرد.

 

+ mohammad ; ۳:۱٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۳ اسفند ۱۳٩۱
comment نظرات ()