ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

چهل حصاران

به نام خدا

             منطقه چهل حصاران شامل کاشان و نواحی اطراف در طول زمان تحت پوشش ولایت ها و استان های مختلف بوده و با افزایش جمعیت ، برخی قسمت ها به شهر تبدیل شده و از این مجموعه جدا شده اند. برای رسیدن به هدف استان شدن کاشان لازم است این مجموعه با مرکزیت کاشان بزرگ مجدداً در کنار هم قرار گیرند .

            با گذشت زمان و افزایش جمعیت ، دو قریه  مجاور هم ( آران و بیدگل ) به هم چسبیدند و تشکیل یک شهر را دادند .   قبل از انقلاب هیچ یک از ساکنین این دو قریه  به فکرش هم نمی رسید که روزی با هم یک شهر شوند.  خواسته و ناخواسته به مرور زمان و افزایش ساخت وسازها ، شهرهای کاشان و آران و بیدگل نیز به هم خواهند چسبید ( مانند تهران و شهر ری ) حالا اگر مانعی و مرزی بین آنها باشد دو شهر و اگر مرز و مانعی نباشد به صورت یک شهر خواهند بود .

            در حال حاضر مرز بین دو شهرستان ریل راه آهن می باشد و انقدر به کاشان نزدیک است که برخی مراکز متعلق به شهر کاشان از جمله جنگل بانی ، مخابرات و .... در شهرستان آران و بیدگل واقع گردیده و برخی واحدهای مسکونی مثل یحیی  آباد ، دشت علیجانزاده و مزرعه نو که حاشیه نشین های کاشان محسوب می شوند و خواهان خدمات رسانی هستند در اراضی شهرستان آران و بیدگل قرار گرفته اند.

            با توجه به موارد پیشگفت اگر کمربندی کاشان در اراضی بین دو شهر احداث شود به عنوان مرز دو شهرستان شناخته خواهد شد و هیچوقت دو شهر با یکدیگر الحاق نخواهند شد ولی اگر مسئولین کاشان مقداری دوراندیشی کنند و اجازه دهند جاده کنارگذر آران و بیدگل احداث شود مجموعه کاشان و آران وبیدگل در منطقه ای قرار می گیرند که یک طرفش اتوبان و طرف دیگرش جاده ترانزیت قرار خواهد داشت .

+ mohammad ; ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۳ دی ۱۳٩۱
comment نظرات ()