ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

مسجد گلستان

به نام خدا

            در پی شروع ساخت و ساز در شهرک گلستان ، به فکرم افتاد که کار ساخت مسجد شهرک را نیز شروع کنم. کار نقشه کشی و مهرهای نظارت و سازه و نظام مهندسی و ... را انجام دادم وقتی  برای دریافت پروانه ساخت به شهرداری مراجعه نمودم گفتند زمین متعلق به شهرداری است و باید ابتدا مالکیت خود را اثبات کنید.متولی مساجد اداره اوقاف است و باید برای تملک به اداره اوقاف مراجعه نمایید . کاربری زمین مذکور مذهبی – فرهنگی بود و در هنگام تغییر کاربری نیز مالک آن مشخص نشده بود.

       برای تملک به اداره اوقاف مراجعه نمودم. گفتند شما خود باید زمین را تملک کنید سپس وقف کنید و بعد ازانعقاد قرارداد اجاره با ما ، شروع به ساخت کنید و اجاره سالانه آن را نیز بپردازید. گفتم : خودمان پایمان را بلند کرده ایم که نعل کنید شما ناز می کنید ؟ ناراحت برگشتم و گفتم اصلا مسجد نمی خواهند.

   مدتی گذشت . از اداره اوقاف گفتند بخشنامه ای  آمده که طبق آن در هر شهرک جدیدالاحداثی باید زمینی مناسب جهت ساخت مسجد درنظرگرفته شود و در اختیار خیرین قرار گیرد. خوشحال بخشنامه را به شهرداری بردم که جواب شنیدم: " این بخشنامه برای ادارات دولتی لازم الاجراست. شهرداری که به خزانه وصل نیست و باید خودش هزینه هایش را تامین کند . شهرداری سازمانی غیردولتی است . قطعه زمینی وقفی در داخل بلوار معزالدین واقع شده و ما حاضریم با اداره اوقاف معاوضه کنیم"

    پیشنهاد را که به اوقاف بردم جواب دادند: نمی شود . پس از کلی بحث و رفت و برگشت مقرر شد زمین های فوق معاوضه شوند . وقتی برای پیگیری کسی را فرستادم متوجه شدم که رئیس اوقاف به سفر زیارتی مشرف شده اند. ......

                                                                                                                     

+ mohammad ; ۸:٥۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱
comment نظرات ()