ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

انجمن اولیا و مربیان

به نام خدا

              امسال نیز همانند سال گذشته  در هر دو مدرسه ای که فرزندانم تحصیل می کنند به عنوان رئیس انجمن اولیا و مربیان انتخاب شدم . در مدرسه شهید رزاق زاده بیشتر دعوت شدم و انجمن فعالیت بیشتری داشت. ترکیب اعضای انجمن نیز در مدرسه ابتدایی از اقشار مختلف بود: پزشک ، مدیر عامل شرکت ، صنف آزاد ، خانه دار  و هنرمند.

        برنامه ها دسته بندی شد و هر کسی مسئول کاری شد. اهداف و برنامه های مورد نظر تقسیم شد :

-          ارتقای سطح علمی و آموزش بهتر به دانش آموزان

-          استعداد یابی و پرورش استعداد ها و مهارت های دانش آموزان

-          ارتقای سطح سلامت دانش آموزان به منظور تحویل افرادی سالم به جامعه

-          حضور بیشتر در مسابقات ورزشی

-          بهبود وضعیت مدرسه

مهمترین اقدامات انجام شده در راستای اهداف مورد نظر:

-          اندازه گیری قد و وزن دانش آموزان و آنالیز ان  : با توجه به داده های به دست آمده ، تنها 4 نفر زیر صدک 3 بودند که  اقداماتی برای بهبود وضعیت آنان انجام شده است. قد اکثر آنان مطلوب بود ولی وزن آنها چندان رضایت بخش نبود.

-          برگزاری کلاس های مهارت های زندگی برای دانش آموزن کلاس پنجم ( حل مسئله ، مقابله با استرس و مهارت قاطعیت ) . از آنجا که تعدادی از دانش آموزان پس از اتمام دوره ابتدایی ترک تحصیل می کنند برای آنان در نظر گرفته شد.

-          تشکیل گروه نمایش : ازعضو هنرمند انجمن درخواست شد که با حضور در کلاس ها دانش آموزان دارای هنر نمایشی را بیابد و گروه نمایش تشکیل دهد که ماحصل آن حضور 4 نفر از آنان در فیلم پیشواز بود .

-          حضور در مسابقات ورزشی در سطح شهرستان که ماحصل آن کسب مقام دومی شطرنج و سومی هندبال بود. روزهای پنجشنبه به همت پدر یکی از دانش آموزان ، ورزش باستانی در مدرسه انجام می شود.

               در مدرسه راهنمایی نیز چند روز قبل صحبت از مسابقه علمی و عدم استقبال دانش آموزان بود. اعلام کردم هر دانش آموزی که به مرحله دوم راه یابد مبلغ بیست هزار تومان جایزه دارد و در صورت راهیابی به مرحله سوم مبلغ بیشتری جایزه خواهد گرفت.

+ mohammad ; ۸:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩٠
comment نظرات ()