ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

کمیسیون پرشکی نظام وظیفه

به نام خدا

                  یکی از موارد قانونی در مورد آقایان نظام وظیفه و قوانین و مقررات مربوط به آن از جمله معافیت پزشکی است. برای اثبات وجود موارد مذکور در قانون ، در هر شهری کمیسیون پزشکی متشکل از چند نفر از پزشکان همان شهر انتخاب می شوند که در شهر ما این کمیسیون سه نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی البدل ( جایگزین ) دارد که من عضو علی البدل می باشم و تاکنون چند نوبت دراین کمیسیون حضور داشته ام.

                  یک صفحه از دفترچه آماده به خدمت افراد مربوط به معاینات پزشکی است و در صورت وجود بیماری در فرد  یا تکفل خانواده معاف از خدمت یا معاف از رزم ( در مورد بیماری های خفیف تر) یا تعویق خدمت تا اتمام دوره درمان ( حداکثر یک سال ) می شود که در آیین نامه مربوطه موارد آن به تفکیک و بر اساس دستگاه های مختلف بدن ذکر شده است. در مواردی که سه عضو کمیسیون در مورد مسئله ای به اتفاق نظر نرسند جهت اثبات بیماری به بیمارستان ارتش ارجاع می شود تا توسط متخصص مربوطه معاینه شود و در صورتی که باز هم به نظریه واحد نرسند به شهرستان همجوار فرستاده می شوند تا آنها نیز اعلام نظر کنند.

            دفعه قبل که به کمیسیون رفته بودم دوست داشتم راهی پیدا کنم و مراجعین معاف شوند یکی از اعضا گفت : "امروز می خواهی همه را معاف کنی "  گفتم: "دوست دارم از اسراف وقت جوانان جلوگیری شود." جوانان در بهترین ایام عمر که قصد شروع کسب و کار یا ازدواج دارند باید به دوره ای بروند که دیگر لزومی ندارد. در زمانی که جنگ افزار حرف اول را می زند سرباز کاربردی ندارد. گذشته از این که اکنون پادگان ها یکی از مراکز گسترش اعتیاد شده است. به راستی چرا  ما نباید ارتش حرفه ای داشته باشیم؟

+ mohammad ; ٥:٢٤ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩٠
comment نظرات ()