ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

سخنگو

به نام خدا

      در موارد متعددی برای پیگیری امور یا رسیدگی به شکایت یا اعتراض و ..... به سخنگوی شورای شهر که مراجعه نموده ام مرا به شهرداری ناحیه پاس داده اند . نمی دانم آیا در مورد شهروندان نواحی دیگر هم همین برخورد را دارند؟ آیا شورا تعهد و مسئولیتی  در مورد رسیدگی به شکایات دارد یا خیر؟

   + mohammad - ٤:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

دادرسی

به نام خدا

      از ملزومات اداره هر جامعه وجود نهادی برای دادرسی و برخورد با گردنکشان است که در جامعه امروز ما قوه قضائیه عهده دار این مهم می باشد. نمی دانم آیا واحدی برای بررسی و نظر سنجی مراجعه کنندگان به دادگستری هست یا نه ؟ اگر نارضایتی هست علت چیست؟ کمبود نیرو ؟ اشکال  قوانین؟ عدم صداقت مراجه کنندگان در پیش قاضی؟ نواقص آموزشی کارمندان و قضات؟ جذب افراد ناکارامد ؟ ........ علت هر چه باشد نارضایتی از این نهاد زیاد است . روزی ساعت 13:25 به دادگستری مراجعه کردم از ورودم جلوگیری کردند که ساعت کار تمام شده است.

        تازه این موارد مربوط به خود دادگستری است و مسائل مربوط به نیروی انتظامی امری است جداگانه . نمی دانم با همه اینجور برخورد می شود یا برای ما اینطور است؟ موضوع دزدی را می گویند : از خودتان است . موضوع ورود دزد از دیوار و تهدید و چاقوکشی  و قصد تجاوز را می گویند که با هماهنگی زن خانواده بوده و از درب منزل وارد شده است. در حالی که خود دزد اعتراف کرده  و امضا نموده  و اقرار کرده که از بالای دیوار به داخل خانه رفته است .

     

 

   + mohammad - ۱:٤٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

نسخه فارسی

به نام خدا

 دوستی پرسید : چرا پزشکان نسخه را فارسی نمی نویسند ؟

پاسخ دادم : به همان علت که نماز را فارسی نمی خوانیم.

   + mohammad - ۳:٢٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

دشمن و معیشت

به نام خدا

      این روزها از  " معیشت مردم " زیاد صحبت می شود و تازه به فکر افتاده شده که مردمی هم هستند و معیشتی هم دارند ولی باید به خاطر داشت که بین " دشمن" و " معیشت مردم" رابطه معکوس برقرار است .هر چه بر دشمن و دشمن تراشی بیشتر تاکید شود از معیشت مردم بیشتر کاسته می شود که دلایل متعددی هم می تواند داشته باشد

    از یک سو با افزایش دشمن ، بودجه نظامی بیشتری مورد نیاز است که با توجه به محدودیت منابع ، از اعتبارات سایر قسمت ها کاسته شده و بر اعتبارات نظامی افزوده می شود و با عنایت به تامین منابع از مالیات ، وضعیت معیشت اسفناک می شود.

    از سوی دیگر با افزایش دشمن ، تحریم های بیشتر ،  مراوده کمتر با دنیا ، محرومیت بیشتر از تکنولوژی ، سرمایه گذاری خارجی کمتر و .... وضعیت اشتغال و تولید داخلی بدتر شده و معیشت مردم بیشتر رو به قهقرا می رود .

پس اگر بناست وضعیت معاش مردم بهتر شود لازم است مقداری نگاه به داخل شود و از پرداختن به خارج کاسته شود تا  "گفتار و رفتار" همخوانی داشته باشند.

   + mohammad - ۳:۱٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

دولت های چندگانه

به نام خدا

      اوضاع کنونی بیشتر به حکومت ملوک الطوایفی شبیه است تا دولت قدرتمند مرکزی . در حال حاضر به نظر می رسد چند دولت موجود است:

1- دولت رسمی که رئیس آن رئیس جمهور است و با رای مردم انتخاب می شود . اختیاراتش محدود است و مسئولیت هایش بسیار . قوای مسلح از کسی دیگر فرمان می گیرند و رئیس جمهور فقط امور اداری و مالی آنها را بر عهده دارد همچنانکه امور اداری و مالی پرسنل قوه قضاییه را در وزارت دادگستری بر عهده دارد.  چند وزیر از جمله وزیر امور خارجه T وزیر دفاع و وزیر اطلاعات با نظر رهبر تعیین می شوند. وزارتخانه ها در کار یکدیگر وارد می شوند و نظمی حاکم نیست مثلا وزارت آموزش و پرورش درمانگاه تاسیس می کند و ....

2- حکومت بعدی حکومت سپاه است . برای قسمت های مختلف و وزارتخانه های مختلف مسئول دارد مثلا برای بهداشت و درمان ، اطلاعات و .... کارهای مختلفی هم انجام می دهد که در شرح وظایفش نیست مثل ساختن سد ، احداث مراکز درمانی و .... که بودجه اش را نمی دانم از کجا تامین می کند آیا اسکله جداگانه دارد یا نه نمی دانم.

3- دولت سوم ، باقیمانده های دولت قبل هستند که در ظاهر شعار پیروی از رهبر می دهند ولی در  عمل کار خودشان را می کنند. با برجام مخالفت می کنند ، از دیوار سفارت بالا می روند ، مجالس سخنرانی را به هم می زنند و نیروهای خودسر از این طیف هستند. تریبون های نماز جمعه را هم در اختیار دارند . چون بودجه ندارند کار سازندگی انجام نمی دهند ولی تخریبچی های ماهری هستند حتی به حوزه علمیه هم رحم نمی کنند دانشگاه که جای خود دارد.

   + mohammad - ٤:٠٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

داعش

به نام خدا

     یکی از مسائلی که پس از ظهور داعش زیاد کاربرد پیدا کرده است مسئله امنیت است  که اهمیت سربازان گمنام و همچنین اعزام نیرو به سوریه را چند برابر کرده است . نگاهی به عملکرد نیروهای تکفیری سوریه اعم از داعش و النصره و .... نشان می دهد که چند مرحله را طی می کنند:

1- انجام عملیات انتحاری با هدف ایجاد ترس و وحشت

2- انجام حملات نامنظم به منظور گرفتن تلفات از طرف مقابل با دادن کمترین تلفات از خود ، فرار نیروهای مقابل و  خالی کردن شهرها، انجام کشتار فجیع و بیرحمانه

3- انجام عملیات منظم و گرفتن شهرها ، استفاده از نیروهای اسیر به عنوان مبارز ، برده ، تامین مالی ، سپر انسانی و ....

4- در صورت شکست و عقب نشینی با به جای گذاشتن سرزمین سوخته و تله گذاری سعی در گرفتن بیشترین تلفات از طرف مقابل را دارد

          با وجود پیشروی ها و موفقیت هایی که نیروهای  تکفیری داشته اند ولی در جاهایی نیز ناموفق بوده اند. پیشروی آنان بیشتر در مناطق ناراضی از حکومت مرکزی بوده است . در  شهرهای غیر عرب زبان مثل آمرلی و  کوبانی نیز موفق نشده اند و در شهرک های شیعه مثل الزهرا و نبل نتوانسته اند وارد شهر شوند.

با  توجه به موارد ذکر شده ، مناطق مستعد حضور داعش در ایران را می توان پیش بینی کرد و لازم است تدابیر لازم برای جلب رضایت بیشتر مردم اتخاذ شود. در صورت نفوذ داعش در ایران ، افراد ناراضی، معتادان و مهاجرین بیشترین کمک را می توانند به داعش داشته باشند. چون هم از مناطق حساس شهرها آگاه هستند و هم زبان محلی را بلد هستند و هم وضعیت اجتماعی - اقتصادی مناسبی ندارند.

   + mohammad - ٥:٢٢ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

کودتا

به نام خدا

    امروز خبرها را که مرور می کردم به کودتا برخوردم. همیشه فکر می کردم که اگر گروه کوچک نظامی با اعمال خشونت حکومت را در اختیار بگیرد و رئیس قانونی را سرنگون کند کودتا رخ داده است ولی امروز تعریف جدیدی از کودتا را هم شاهد هستیم. اگر اکثریت جمعیت یک یا چند شهر ( درست یا اشتباه ) به کاندیدهای یک جناح رای ندهند کودتا کرده اند. این جمله مرا به یاد سخن معاویه می اندازد که به حضرت امیرالمومنین (ع) نامه نوشت که با لشکری به جنگ خواهم آمد که فرق شتر نر و ماده را هم تشخیص نمی دهند.

   + mohammad - ٧:۱۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()

انتظار ظهور

به نام خدا

       امروز که مصادف با تولد امام دوازدهم شیعیان است روز مستضعفین نامیده شده و مردم ایران را به یاد حضور و گواه بودن امام زمان بر اعمالشان و انتظار ظهور می اندازد . انتظاری که بدون اصلاح شدن افراد و دارا بودن لیاقت زمامداری عادل ، دور از ذهن به نظر می رسد. آیا کسی که دورغ می گوید؛ سر دیگران کلاه می گذارد ؛ مال دیگران را مال خود می داند ؛ آنچه برای خود می خواهد برای دیگران نمی خواهد می تواند چشم به راه کسی باشد که قرار است در حکومتش چنین نباشد؟!!!!! پس بهتر است اول خود را واجد شرایط زندگی در حکومت عدل کنیم سپس از انتظار دم بزنیم.

   + mohammad - ٤:٠٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۳ خرداد ۱۳٩٥
comment نظرات ()