ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

فتنه جدید

به نام خدا

       امروز را در حالی شروع کردیم که تابلوهای بلوار گلستان و بلوار بهشت به علت تغییر نام کنده شد و باعث خشم و تکاپوی ساکنین این بلوارها گردید. گویا قرار است اسامی به اسامی شهدا مزیّن گردد ولی چند نکته وجود دارد:

1- نام هایی که قبلا به هر علت توسط شورای اسلامی شهر تعیین و تایید گردیده و بین مردم جا افتاده است نباید تغییر داده شود چون در جاهای مختلف به همین نام ثبت گردیده است و مردم برای آدرس دهی از این نام ها استفاده می کنند مثلا برای آژانس یا 110 ، 115 ، 125 و ....

2- تعیین نام شهدا برای خیابان هایی که اسم قبلی دارد به علت انجام کارهای نامطلوب توسط عده ای ، باعث هتک حرمت شهید می شود بنابراین برای استفاده از نام شهدا برای نامگذاری معابر ، معابر فاقد نام انتخاب شوند.

3- انتخاب دو اسم مشابه ( شهیدان حاجی زادگان و شهیدان حاجی زاده) برای دو خیابان اصلی و نزدیک به هم ، باعث سردرگمی افزونتر مردم می شود.

 

3-

   + mohammad - ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

فاتحه

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٥:٤٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۱ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

جمل و ابل

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٧:۱٥ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

فصل الخطاب

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٩:۳٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٤ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

پزشکان جدید کلینیک

به نام خدا

     هر سال در مهر و آبان متخصصینی که در آن سال دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته اند بین شهرهای متقاضی توزیع می شوند. معمولا کسانی که قبل از شروع دوره ، کارمند دانشگاه بوده اند به همان دانشگاه بازمی گردند ولی کسانی که آزاد بوده اند بین دانشگاه ها و شهرهایی که از قبل اعلام نیاز کرده اند توزیع می گردند که برای اعلام نیاز عواملی مثل نیاز واقعی ، دست های پشت پرده و .... دخیل هستند.

      امسال به متخصصین کلینیک ویژه بوعلی نیز چند پزشک اضافه گردید و می توان گفت که در چندین رشته ( از جمله قلب و عروق ، زنان و زایمان ، طب فیزیکی و توانبخشی ، اعصاب و روان , بیماری های عفونی ) هر روز پزشک متخصص داریم. برای رشته های ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی مغز و اعصاب , کودکان نیز نیاز به حضور بیشتر متخصص هست که امید است با مساعدت مسئولین دانشگاه این نیاز نیز مرتفع گردد.

      متاسفانه بیماران دارای کمردرد و پادرد به جای مراجعه به پزشک توانبخشی به ارتوپد مراجعه می کنند . با این کار هم وقت بیماران دچار شکستگی گرفته می شود و هم خودشان به نتیجه دلخواه نمی رسند.

       مشکلی که امسال در مورد پزشکان متخصص وجود دارد تامین  محل اسکان متخصصین است. متاسفانه ساختمانی که جهت اسکان متخصصین ساخته شده توسط دانشجویان دانشکده پزشکی بین الملل اشغال شده ، دانشکده ای که فقط ضررش برای ماست و سودش برای دانشگاه  و این معضل باعث عدم رغبت متخصصین برای حضور در این شهر می شود.

   + mohammad - ٧:٤۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

مردم قضاوت کنند

به نام خدا

     در مطلبی که در روزنامه نسل فردا با عنوان " مردم قضاوت کنند " منتشر شده مواردی مطرح گردیده تا مردم قضاوت کنند . من هم به عنوان یکی از مردم نقطه نظراتم را عنوان می کنم :

1- شورا رئیس و سخنگو دارد و پاسخ های شورا توسط آنان داده می شود و اگر عضوی مطلبی عنوان کند نشان می دهد که  نظر اکثریت شورا نیست . وقتی اکثر اعضای شورا صلاح نمی دانند چرا به جامعه استرس وارد می شود؟

2- اگر در رسانه ای مطلبی درج شود که نیاز به پاسخ داشته باشد ، پاسخ به همان رسانه باید ارسال شود و در صورت عدم درج در همان رسانه ، پاسخ از طرق دیگر داده می شود در حالی که پاسخ فعلی این روند را طی نکرده است .

3- فکر نمی کنم روند برگزاری انتخابات شورا مانند انصراف اجباری کاندیدها ، دو مرحله ای کردن انتخابات با تشکیل سقیفه،  کاندید شدن ساکنین شهر کاشان در شورای شهر آران و بیدگل قانونی باشد . کار غیرقانونی را نمی توان با کار غیرقانونی دیگر جبران کرد و دم از قانون و قانونگرایی زد و قانون را فصل الخطاب خواند.

4- اگر جانشین عضو مستعفی  شورای سوم  معرفی نگردیده تقصیر بیدگلی ها نیست. نه  رئیس شورا بیدگلی بوده و نه  فرماندار.  چرا مردم آران و بیدگل  در مقابل هم قرار داده می شوند؟ در انتخابات ماهی لازم گرفته شد دیگر چرا آب گل آلود می شود؟

5- یک بار برای همیشه عملکرد مالی شوراها شفاف سازی و اعلام شود . آیا شورای قبلی فقط بدهی داشت و هیچ بستانکاری نداشت ؟

6- هزینه های عمرانی شهرداری در سال 92 ذکر شده که نمی توان روی آن حساب کرد چون اولاً چرا یک سال بیان شده از سال های قبل هم باید بیان شود . ثانیاً حدود نواحی کجاست؟ آیا حدود نواحی در هنگام محاسبه هزینه کرد و هنگام دریافت عوارض و .... یکسان است؟

7- معما چو حل گشت آسان شود. اگر کسی احتیاج به پول داشته باشد دارایی خود را به قیمت کمتر هم می فروشد .

با توجه به موارد پیشگفت  و بدون داشتن مستندات و شنیدن سخنان طرفین ، قضاوت ناممکن است.

در پایان سخنی با مردم آران و بیدگل:

     ما که خود را شیعه امام علی(ع) می نامیم باید در عمل هم به روش ایشان عمل کنیم. در تاریخ آمده است که خلیفه دوم بارها گفته است:" لولا علی لهلک عمر" یعنی اگر علی نبود عمر هلاک شده بود. هر چه هم بحق و صاحب حق باشیم از امیرالمومنین بیشتر بحق نیستیم پس همانگونه که آن حضرت در مواقع بحرانی به خلیفه کمک کرده است و مانع ایجاد تفرقه و شکاف در امت اسلامی شده است بر ما نیز لازم است در هنگام لزوم به شورای چهارم کمک کنیم.

 

   + mohammad - ٩:٠٠ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳
comment نظرات ()