ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

جذب متخصص

به نام خدا

           به منظور استفاده از خدمات متخصصین در ساعات غیراداری و جبران زحمات آنان به ازای دریافت تعرفه دولتی ، کلینیک های ویژه با پرداخت حق الزحمه بیشتر برای متخصصین راه اندازی گردیده و در دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز علاوه بر کلینیک ویژه نقوی ، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بوعلی سینا واقع در آران و بیدگل ، روبروی شهرداری مرکزی نیز به عنوان کلینیک ویژه تصویب و معرفی گردیده است . در این کلینیک ها به متخصصین به ازای هر ویزیت مبلغی علاوه بر حق ویزیت از سوی دانشگاه پرداخت می گردد .

از سال ها قبل یکی از مشکلات و دغدغه های مسئولین شبکه ، جذب متخصص برای تامین رشته های اصلی در تمامی روزهای هفته بوده است ولی متاسفانه به دلایلی موفقیت چندانی در این زمینه کسب نشده است که به چند مورد اشاره می شود:

1- مقاومت متخصصین شاغل در دانشگاه در مقابل جذب متخصص جدید:

  به کرات دیده شده که با وجود مشکل و نیاز به خدمات متخصصین جدید ، گروه های درمانی یا برخی متخصصین شاغل در این شهر مانع جذب متخصص شده اند که از اعلام اسامی معذورم .

2- عدم معرفی متخصصین جدید به شبکه آران و بیدگل ( علیرغم وفور نعمت در کاشان ) برای مثال به متخصص ارتوپدی آقای دکتر حاجی تقی فقط 2 روز در هفته اجازه داده اند تا به آران و بیدگل بیاید .

3- عدم همکاری برخی متخصصین شاغل در بیمارستان های این شهر در ارائه خدمت در کلینیک ویژه بوعلی

4- عدم استقبال مردمی مورد انتظار از کلینیک ویژه بوعلی که می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در صورتی که متخصصین حاضر در این کلینیک با استقبال زیادی مواجه شوند دیگر متخصصین نیز ابراز تمایل می کنند و بالعکس. چندی پیش آقای دکتر باقرزاده صبا ، جراح عمومی و فلوشیپ کولورکتال به کاشان آمد و دو روز در هفته در این شهر نیز مشغول شد و بنرهای حضور ایشان نیز در چند جا نصب گردید ولی به عللی از این شهرها رفت . اگر استقبال خوبی شده بود حتی در صورت عدم تمایل برخی به  حضور ایشان در کاشان ، می توانست در این شهر بماند که چنین نشد.

5- عدم حمایت خیّرین سلامت از کلینیک بوعلی

    برنامه حضور متخصصین در کلینیک ویژه  بوعلی

   + mohammad - ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

هزینه درمان

به نام خدا

      با روی کار آمدن دولت آقای روحانی ، بحث هزینه درمان و کاهش آن در اولویت قرار گرفت تا طبق فرموده مقام معظم رهبری ، بیمار جز رنج بیماری ، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد. طرح تحول نظام سلامت نیز اجرا شد که تفاوت هایی با دیگر طرح های سلامت محور داشت:

1- نگاه این طرح ، درمانگرا بود برخلاف طرح های قبلی که بهداشت گرا بودند.

2- قبل از اجرای طرح ،هزینه اجرای طرح به حساب دانشگاه ها واریز شد برخلاف طرح هایی مثل پزشک خانواده که ابتدا اجرا شد و سپس به فکر بنیه مالی طرح بودند.

        نکته ای که جای تامل دارد اصرار دولت بر معرفی غیرواقعی هزینه های درمان در دولت سابق است. در دولت قبل 70% تعرفه را سازمان های بیمه گر پایه ( مثل سازمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی که بعدا به خدمات سلامت تغییر نام یافت ) پرداخت می شد ، 20% هم توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شد و حدود 10% از جیب مردم پرداخت می شد ( فرانشیز ) به عنوان مثال یکی از اقوام نزدیکم برای عمل جراحی در بیمارستان خصوصی آتیه تهران که ده میلیون تومان هزینه بیمارستانش بود و بیمه تکمیلی هم بود یک میلیون تومان پرداخت و با پانصدهزار تومان زیرمیزی یک و نیم میلیون تومان پرداخت کرد ولی الان چنین گفته می شود که در دولت قبل 80% هزینه درمان را مردم می پرداختند و بیمه ها حداکثر 20% می پرداختند.

    در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت تعرفه های خدمات سلامت ، حتی در صورت  حذف زیرمیزی ، به نظر می رسد همان 10% سهم بیمار خیلی کمتر از 30% سهم بیمار در گذشته نباشد. درست است که سهم سازمان های بیمه گر پایه 20% اضافه شده است ولی با افزایش تعرفه مردم میهمان جیب خودشان هستند .در این میان دردسر متخصصین برای دریافت زیرمیزی کمتر شده است و واسطه های تجهیزات پزشکی نیز فقط با بیمارستان طرف حساب هستند . 

   + mohammad - ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

فرماندار سابق

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٧:٤٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

معارفه استاندار

به نام خدا

           در پی اطلاع از مراسم معارفه فرماندار جدید از طریق پورتال خبری و وبلاگ در حوالی کویر ، امروز ساعت 9 به سالن شهید عربیان رفتم. ساعت 9:34 استاندار محترم تشریف آوردند و سپس مراسم شروع شد.  

       پس از تلاوت قرآن توسط آقای عباسیان ( که انصافاَ زیبا و شبیه استاد عبدالباسط قرائت نمود) و پخش سرود ملی ، امام جمعه محترم سخنانی ایراد کرد و از همان ابتدا رفت سراغ حدیث امیرالمومنین که خطاب به مسئولین فرموده اند: "زیردستان تو یا مسلمانند که برادر دینی تو هستند و یا انسانند که در افرینش همانند تو هستند. " سپس نقاط قوت و پتانسیل های شهرستان را برشمرد در ادامه توضیح داد که شب گذشته از آقای معینی نژاد برنامه اش را خواسته و ایشان " همدلی و کار" را اهم اقداماتش عنوان نموده است.

     سپس نماینده مجلس پشت تریبون رفت و ابتدا از درخواست ها و نقائص گفت. او فکر می کرد که شهرستان یک بیمارستان دارد و هنوز خبر نداشت که شهرستان دو بیمارستان دارد نمی دانم کدام بیمارستان را به حساب نیاورده بود. از فضائل و برجستگی های استاندار گفت و گفت. دریغ از یک کلمه در مورد فرماندار جدید و نحوه انتخاب ایشان. از لزوم همدلی مورد اشاره امام جمعه گفت .

      سخنران بعدی هم سرپرست سابق فرمانداری آقای رضایی بود که سخنانش را صریح و بی پرده گفت. از اقداماتش نگفت چون مدت یک سال آن هم سرپرستی را  اندک دانست . در بین سخنانش نیز گفت: اگر اختیار با من بود آقای معینی نژاد را فرماندار اعلام نمی کردم.

      سپس استاندار محترم آقای زرگرپور سخنرانی نمودند :

       مردم در انتخابات 24 خرداد خواهان اعتدال بودند . می گفتند ما از هرگونه زیاده روی چه در حوزه سیاسی چه در  حوزه اقتصادی و چه در حوزه فرهنگی گریزان هستیم و افراط و تفریط را بعد از 35 سال عمر انقلاب نمی پذیریم. درخواست آنها اعتدال ، میانه روی ، خط مستقیم و صراط المستقیم بود. مردم با صدای بلند اعلام کردند که ما می خواهیم در تمام شئونات حکومتی عقلانیت حاکم باشد نه تصمیمات روزمره و تصمیمات غیرکارشناسانه ، تصمیماتی که تبعات و نتایج آنها را الان با گوشت و پوست خودمان احساس می کنیم. مردم با صدای بلند اعلام کردند که ما دنبال مردم سالاری دینی هستیم. مفهوم بسیار زیبایی که اولین بار توسط مقام معظم رهبری عنوان شد. مردم با صدای بلند اعلام کردند که مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی عرصه را بر آنها تنگ کرده است. می خواهیم که در این شرایط گشایشی حاصل شود و باز هم مردم با صدای بلند اعلام کردند ما انزوای سیاسی را در روابط بین الملل نمی پذیریم. ما نمی خواهیم فقط با دو کشور آمریکای لاتین ارتباط داشته باشیم. ما می خواهیم ارتباط عزتمند با همه کشور های  دنیا داشته باشیم بجز دو کشوری که به عنوان خط قرمز مطرح شده اند و همانطور که عرض کردم شعارهای دکتر روحانی به این درخواست های منطقی مردم نزدیک بود و باعث شد که انتخاب شود و الان بیش از یک سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد . آقای رئیس جمهور  در بام ایران ، شهرکرد اعلام کردند من به قول ها و شعارهایی که داده ام وفادار هستم "

در ادامه عملکرد دولت در تحقق برخی وعده ها را چنین برشمرد:

- ارتباط عزتمند با جهان به طوریکه در 6 ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته تعداد گردشگران خارجی 3 برابر شده است و استاندار میزبان 86 هیئت خارجی بوده است.

- مذاکرات ایران و 1+5 در قالب چارچوبی که مقام معظم رهبری تعیین نموده اند که انشالله با لطف الهی به نتیجه خواهد رسید.

- ثبات و آرامش و امنیت در داخل کشور با وجود خونریزی ها در کشورهای اطراف

- مهار تورم

- خروج از رکود و ورود به رونق اقتصادی

- اجرای طرح تحول نظام سلامت: در هر 24 ساعت 200 میلیون تومان از یارانه ها در تحول سلامت در استان اصفهان هزینه می شود 164 میلیارد تومان برای اجرای طرح تا پایان سال اختصاص یافته است. تمام بیمارستان ها از ساعت 14 تا 8 صبح فردا متخصص حضور دارد. اینها خدمت نیست؟ اینها تلاش شبانه روزی برای حل مشکل مردم نیست و بعضی ها چقدر بی ا نصاف هستند که بی محابا به این دولت می تازند!

         در مناطق محتلف مردم اتنظار دارند که تغییر مدیریت هایی اتفاق بیفتد و نسیم جدیدی از سیاسیت های دولت بر آن مناطق بوزد این دولت از ابتدا اعلام کرده که ملاک ما در  انتخاب مدیران صلاحیت ، اهلیت و اعتدال است ، نیروهای اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل همه نیروهای این نظام هستند و  همه بایستی در اداره امور مشارکت داشته با شند منتها باید این خصوصیت ها را داشته باشند. تمام مدیران پابرجا هستند مشروط بر اینکه 4 شرط داشته باشند: 1- اعتدال 2- تخصص 3- کارایی 4- تعامل چون در تضاد و درگیری و اختلاف کاری انجام نمی شود. سیاست های استانداری در راستای سیاست های دولت و شخص آقای روحانی است نه سیاست های این جناح و آن جناح  . چه در انتخاب فرماندار و چه در انتخاب مدیران کل.

        کارگرازان نظام در هر دولتی باید 1- اعتقاد به سیاست های آن دولت داشته باشند 2- مبشّر و مبلّغ سیاست های آن دولت باشند 3- آن سیاست ها را به دقت اجرا کنند. اگر کسی این ویژگی ها را نداشته باشد باید جایش را به کسی دیگر بدهد که دارای این شرایط باشد چون در غیراینصورت کار انجام نمی شود. اگر کارگزاری این شرایط را ندارد جایش روی سر من ولی جایش را باید به کسی بدهد که اعتقاد به این کارها داشته باشد .

        در  انتخاب فرمانداران هم سعی کرده ایم مَرّ سیاست های دولت حرکت کنیم که ممکن است  با سیاست های جناح ها زاویه داشته باشد چون این دولت نه دولت اصول گراست و نه دولت اصلاح طلب ، دولت اعتدالگراست.

          آران و بیدگل ، شهرستان کاملا ویژه و متمایزی است . لیستی از مشاهیر و علمای این شهرستان به من داده اند اینهمه علما و ادبا و این سابقه فرهنگی نشان می دهد که این شهرستان یک شهرستان فرهنگی است. از بلوغ فرهنگی و سیاسی بالایی برخوردار ا ست و این خیلی مهم است در انتخاب فرماندار این شهرستان ، جناب آقای امیر منصوری هم درجریان هستند به تاخیر کشیده شد . تاخیرش هم شک و دودلی بود که من داشتم . تمام کسانی که به من مشورت دادند گفتند :"فرماندار غیربومی انتخاب کن. تابحال این شهرستان یک فرماندار بومی نداشته است. و خودتان را راحت کنید". مگر می شود شهرستانی با این بلوغ فرهنگی ، سیاسی اجتماعی بیایم فرماندار غیربومی انتخاب کنم؟. اگر گفتند مگر ما خودمان نیرویی نداشتیم چه جوابی دهم؟ تنها فردی که اصرار می کرد فرماندار بومی باشد جناب آقای منصوری بود.تمام فرمانداران قبلی و خیلی از سیاسیون گفتند که غیربومی بگذارید ولی من  اعتماد کردم به بلوغ و ظرفیت بالای فرهنگی سیاسی مردم آران و بیدگل . گفتم اگر من غیربومی بگذارم مورد سوال قرار می گیرم . حتما باید بومی بگذارم. از اولین فرماندار بومی حمایت کنید و کار را جلو ببرید.یک مقدار با عرض پوزش از همه مردم آران و بیدگل که انتخاب فرماندار طول کشید مال این شک و دوراهی بود که من داشتم و امروز خیلی خوشحال هستم که فرماندار بومی گذاشته ام چون فرماندار بومی شهرستان و مردم را می شناسد. نیازها را درک می کند.

         آقای معینی نژاد هم از این آب و خاک است از گوشت و پوست این مردم است می خواهد این منطقه را آباد کند یک چیزی را بگویم: " با اختلاف و حذف همدیگر هیچ آبی برای این شهرستان گرم نمی شود بلکه با همدلی ، هم افزایی ، یکرنگی و وحدت بستر لازم برای پیشرفت و توسعه شهرستان مهیا می شود.  من هم معتقدم شأن این مردم با این شهدا و امامزادگان و..... بالاتر از شرایط فعلی است و امکاناتی که باید در اختیار مردم این شهر قرار گیرد بیش از این است ولی شرطش  وحدت و یکپارچگی و یکرنگی و هم افزایی است. به مجرد اینکه کوچکترین اختلافی پیش بیاید همه مسئولین می گویند : حالا بگذار اینها اختلافشان را حل کنند در فرصت های آینده......"

دو درخواست نیز از مسئولین شهر عنوان نمود:

1- اقامه نماز در ادارات : زیباترین محل اداره ، نمازخانه باشد. مسئول اداره اولین نفری باشد که در نماز جماعت شرکت می کند.

2- پخش اذان در میادین شهر: باید چهره شهر اسلامی شود . باید موقع نماز از گوشه گوشه شهر ، عطر اذان بلند شده باشد  .باید تمام میادین شهر ، سیستم پخش اذان داشته باشد و در آخر سال اجرای این دستور را بررسی خواهیم کرد.

     در ادامه حکم فرمانداری آقای مهندس معینی نژاد قرائت گردید و هدایایی از سوی شهرداران به آقای رضایی اهدا گردید. در حالی که حضار منتظر سخنان فرماندار جدید بودند مجری اعلام نمود که کلیپی دو دقیقه ای پخش می شود تا بعد از آن به سخنان فرماندار جدید گوش دهیم. حدود ده دقیقه از کلیپ گذشته بود که آن را قطع کردند ولی به علت نزدیک شدن به موقع نماز ظهر ، جمعیت متفرق شده بودند.

   + mohammad - ۳:٠٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۳ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

شیخ اکبر

به نام خدا

      امروز کتاب " شیخ اکبر" نوشته آقای رفیع , برگرفته از خاطرات فرمانده شهید اکبر یارمحمدی را خواندم که به نظرم خیلی تاثیرگذار بود. بعد از تمام شدن کتاب یاد شهیدی افتادم که به دوستش گفته بود: من جوان با هزاران آرزو دارم می روم زیر خروارها خاک, به خدا قسم فردای قیامت جلوی تک تک شما را خواهم گرفت که بعد از ما چه کردید؟

   + mohammad - ۸:٢٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٧ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

پاسخ اکبرآقا

به نام خدا

نظر اکبرآقا:

سلام دکتر جان. به قول خودت می گی برای برون رفت اران و بیدگل از بن بست این جاده زده می شه نه برای نزدیک شدن راه مشهد. در ضمن فکر کنم همه این شهر هایی که نام بردی از این جاده برای مشهد استفاده کنند اما شما از این جاده رفت وامد نکنی.قبلا هم بهت گفتم اینقدر جوش نخور شیرت خشک خواهد شد.اینقدر غم وغصه داری برای خودت.دیگه جایز نیست خودتا اینقدر اذیت کنی. راستی سی سال است بر این مردم جفا می شه ،اون روز تا حالا کجا بودی .وجدانا این حرفات برای خداست یا خدای نکرده .......

--------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ:

سلام  آقایی که می خواهی ناشناس باشی و با اسامی مستعار نظر می دهی .

1- "به قول خودت می گی برای برون رفت اران و بیدگل از بن بست این جاده زده می شه نه برای نزدیک شدن راه مشهد"

وقتی برای برون رفت از بن بست جاده احداث می شود آیا باید رهگذری هم داشته باشد یا نه؟ اگر رهگذر نداشته باشد که بود و نبود جاده فرقی ندارد. رهگذران احتمالی  این جاده را برمی شمردم. اگر قرار باشد فقط مردم آران و بیدگل و نطنز و بادرود از اینجا عبور کنند که چندان از بن بست خارج نشده است. خب مردم این شهرها بیشتر به چه منظوری از این جاده استفاده می کنند.؟ غیز از سفر به مشهد مقدس است؟ سالی ، چند سالی یک بار یک نفر فامیل در سمنان یا خراسان داشته باشد یا بخواهد برای وضول طلب هایش به افغانستان سفر کند و از این جاده گذر کند ولی بقیه سفرهای احتمالی این جاده به مقصد مشهد مقدس خواهد بود.

2- "در ضمن فکر کنم همه این شهر هایی که نام بردی از این جاده برای مشهد استفاده کنند اما شما از این جاده رفت وامد نکنی"

جاده قم- گرمسار سالها پیش احداث شده و مسیر پرترددتری هم هست ولی به علت اشکالات فنی و تصادفات زیاد ، بسته است. جاده ای که علائم راهنمایی نداشته باشد ، خطوط سفید جداکننده لاین ها را نداشته باشد و به قبرستان ختم شود چه سودی می تواند داشته باشد؟ بله همین جا اعلام می کنم جاده ایمن با مسافت کمی طولانی تر را به جاده غیرایمن ولی کمی کوتاهتر ترجیح می دهم. همانطور که هم اکنون نیز برای سفر به نطنز از اتوبان عبور می کنم  و عوارض نیز می پردازم ولی از جاده قدیم نطنز که مسافت کمتری دارد نمی گذرم.

3- "قبلا هم بهت گفتم اینقدر جوش نخور شیرت خشک خواهد شد.اینقدر غم وغصه داری برای خودت.دیگه جایز نیست خودتا اینقدر اذیت کنی"

حالا چی شده که اینقدر نگران من شده ای؟ غم و غصه زیاد دارم بخصوص که منزلم روبروی موسسه ابریشمچی است و هر روز شاهد هستم که مردم برای تسکین مشکلاتشان به این موسسه مراجعه می کنند. اخیرا هم شنیده ام که خانواده ای از روی فقر به فحشا کشیده شده اند در حالی که هر روز از اختلاس های چند هزار میلیاردی خبر می رسد . سه هزار میلیاردی و هفت هزار میلیاردی و چند میلیارد دلاری و .... آدم باید خیلی پوست کلفت باشد که این وقایع را ببیند و ککش نگزد و به دست اندرکارانش لعنت نفرستد.

4- "راستی سی سال است بر این مردم جفا می شه ،اون روز تا حالا کجا بودی"

سی سال پیش که دانش آموز مدرسه راهنمایی بودم. بعد هم تا خودم را شناختم در جبهه بودم  که خودت هم شاهدی. بعد به دانشگاه رفتم و از زمان فارغ التحصیلی تاکنون نیز چنین غم هایی داشته ام.

5- "وجدانا این حرفات برای خداست یا خدای نکرده ......."

وجداناَ این حرفام برای خدا و استفاده بهتر از بیت المال است .اگر این جاده از جلو منزلم نیز عبور داده شود همین را می گویم. (تعداد دوستان آرانی ام اگر بیشتر از دوستان بیدگلی ام نباشند کمتر نیست)  به نظر شما اگر این هزینه صرف ایجاد اشتغال مثل استحصال منیزیم از دریاچه نمک شود و به تولید کشور افزوده شود بهتر نیست؟ به نظر شما اگر چند خودرو از این شهر بگذرند بهتر است یا چند خانواده از فقر نجات یابند؟ جاده خوب است ولی جاده ایمن خوب است نه جاده بدون امکانات.یک جاده ایمن بهتر از 10 جاده ناایمن است. سالانه کم تلفات تصادفات جاده ای داریم.؟

       در حال حاضر یک پایگاه مصوب فوریت های پزشکی برای جاده ارتباطی آران و بیدگل به کاشان هست ولی به علت راه اندازی پایگاه نوش آباد اجازه راه اندازی این پایگاه مصوب را هم نمی دهند . کنارگذر آران و بیدگل که قبلا شروع شده و قسمتی ا ز آن اسفالت هم شده است بلااستفاده مانده است و هنوز تریلی های فولاد از جاده های دیگر استفاده می کنند چرا؟ اخیرا هم صحبت از الحاق آران و بیدگل به استان قم می شود که شوخی بیمزه ای است. بسیاری از بیماران ما در کاشان درمان می شوند در حقیقت مسیر ارجاع بیماران ما به سمت کاشان است. بیمارستان معین بیمارستان سیدالشهدا ، بیمارستان شهید بهشتی کاشان است نیمی از بیمارانی که توسط آمبولانس های 115 جابجا می شوند مستقیم به بیمارستان شهید بهشتی منتقل می شوند. اگر قرار باشد این شهر توسعه یابد به نظر من راهی جز کنار آمدن با کاشان ندارد و فکر رقابت با کاشان را باید از سر بیرون کنند. اینکه عده ای ناآگاه در وبسایت یا وبلاگ، قصد تحریک کاشانی ها را داشته باشند یا توسط عده ای به بازی گرفته شوند به ضرر شهر فعالیت می کنند.  

   + mohammad - ۳:٤٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

جاده امام رضا (ع)

به نام خدا

     برای برون رفت شهر آران و بیدگل از بن بست , قرار است جاده ای از ضلع شمالی این شهر تا چرمشهر احداث شود تا به اتوبان قم- گرمسار متصل شود. نمی دانم هزینه این جاده چقدر است و چه زمانی به بهره برداری خواهد رسید ولی فکر نمی کنم توجیه اقتصادی داشته باشد:

شهرهایی که شمالی تر از کاشان هستند از طریق قم - گرمسار خود را به مشهد خواهند رساند. شهرهای اردستان و نایین به پایین ( از جمله استانهای  یزد ، فارس ، کهکیلویه و بویر  احمد  ) هم از طریق انارک- جندق - گرمسار یا حتی از مسیر خور- طبس به سوی مشهد خواهند رفت. استان های چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاهان ، ایلام و خوزستان نیز از طریق اصفهان - قم - گرمسار به مشهد خواهند رفت. استان های کردستان و همدان نیز از طریق قم- گرمسار خواهند گذشت. استان های کرمان و هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز از طریق نهبندان به سمت شمال حرکت خواهند کرد. کاشانی ها به لحاظ برخی مسائل از این جاده عبور نخواهند کرد این جاده می ماند فقط برای آران و بیدگل ، بادرود و نطنز و  کامیون های شرکت فولاد. اگر مسافران شهر آران و بیدگل را با هلی کوپتر هم به مشهد ببرند صرفه اقتصادیش بیشتر از این جاده می باشد چون فقط هزینه ساخت جاده نیست بلکه هزینه نگهداری جاده ، امنیت جاده ، راهدارخانه ، پاسگاه پلیس راه و ..... را هم باید در نظر گرفت.

   + mohammad - ۸:۳۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

در سوگ سحاب

به نام خدا 

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ار نه دوزخ

به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

   + mohammad - ٩:۱٠ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

ابوالفضل

به نام خدا 

          ان  شب که عباس و حسنعلی و هاشم شهید شدند ابوالفضل امدادگر بود امدادگر دیگر هم شهید شد .جراحات علیرضا را پانسمان کرد و همراه ما به عقب فرستاد. بعدا از مرتضی و اصغر شنیدم که علیرغم جثه کوچکش جنازه محمدتقی را از داخل کانال به خاکریز ایران رسانده است. ۲۸ سال گذشته است ایا  مسئولیت این شهر بی در و پیکر را بر دوش خواهد گرفت.? شهری که شمشیر به دست زنگی مست داده اند . شهری که کارمند یکی از اداراتش می گوید : دیگر کار مجانی انجام نمی دهم در حالی که همکارانم میلیاردر شده اند .

   + mohammad - ٤:۳٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()

قفس

به نام خدا

چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد 

و چه خوشترآنکه مرغی ز قفس رهیده باشد

پر  و بال ما بریدند و در قفس گشودند 

چه رها , چه بسته مرغی که پرش بریده باشد 

 

به یاد انهایی که با قطار سریع السیر رفتند :

رفتم که خار از پا کشم محمل نهان شد از نظر 

یک لحظه غافل گشتم و صد سال  راهم  دور شد

   + mohammad - ۳:٥۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۳
comment نظرات ()