ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

اندر احوالات شهرداری ناحیه

به نام خدا

      این روزها شهرداری بازی جدیدی را شروع کرده و با مهره بیدگلی در زمین بیدگل بازی می کند که اگر آگاهانه برخورد نشود نتایج زیانباری در پی خواهد داشت.

      از یک طرف نیروی دلسوز و باسابقه ای را در میان دو جبهه قرار داده که از هر دو طرف آسیب پذیر می شود و از طرف دیگر شهرداری ناحیه را که با پیگیری های فراوان ، خون دل خوردن ها ، زندان و ..... به دست آمده است را تضعیف می نماید.متاسفانه به جای آرام کردن فضا و حل مسئله ، سعی در پاک کردن صورت مسئله دارند  ولی این نکته را باید بدانند که شهرداری ناحیه ، باد آورده نیست که باد هم ببرد. اگر بیدگلی ها از فرماندار بیدگلی نومید شوند ، از شهرداری ناحیه دست نخواهند کشید و این از خطوط قرمز مردم است و این اقدامات باعث می شود که وقتی اهالی منطقه ، وضعیت شهرداری ناحیه را ناپایدار ببینند به فکر شهرداری جداگانه باشند.

   + mohammad - ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

همگام با مردم

به نام خدا

       چندی قبل که نماینده مجلس برای درمان در بیمارستان خصوصی بستری گردید تاسف خوردم که چرا در بیمارستان دولتی بستری نگردید تا از مشکلات و شرایط این بیمارستان از نزدیک آشنا شود . دیروز که شنیدم رهبر انقلاب علیرغم امکان استفاده از بهترین بیمارستان ها و هتلینگ ها در بیمارستان دولتی عمل جراحی کرده به ایشان دست مریزاد گفتم. باشد که برای بقیه مسئولین درسی باشد فراموش نشدنی.

   + mohammad - ٥:٢۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

کامنت حسن

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٦:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

گمشدگان

به نام خدا

      4نفر جوان گردشگر از تهران به قصد کویر مرنجاب به منطقه وارد می شوند و شب در بیابان گم می شوند. بدون دانستن مسیر به راه خود ادامه می دهند آنها در یک دو راهی به جای پیچیدن به سمت کاروانسرا ، مستقیم به راه خود ادامه داده و به سمت دریاچه می روند تا خودرو پرادو ایشان در گل می ماند . دو نفر کنار خودرو می مانند و بقیه برای یافتن کمک از آنها جدا می شوند.

      دو جوانی که در خودو مانده بودند و به مدت سه روز با آب رادیاتور خود را زنده نگه داشته بودند روز یکشنبه توسط رانندگان کامیون های معدن نمک نجات می یابند و به بیمارستان منتقل می گردند ولی از دو نفر دیگر ، خبری نیست. امروز نیز بالگرد هلال احمر در حال جستجوی گمگشدگان بود.

   + mohammad - ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

عدالت

به نام خدا

      امروز دو مطلب نظرم را جلب کرد:

1- چرا سعید مرتضوی می تواند با چهار محافظ مسلح وارد دادسرا شود؟

2- شعار مردم کابل : عدالت عدالت    خواست ما از حکومت

   + mohammad - ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

دومین دیدار

به نام خدا

     به دنبال درج مطلبی با عنوان مسئولیت ، روز چهارشنبه پیامکی از سخنگوی محترم شورای اسلامی شهر به من رسید و از من دعوت شد که به محل شورا بروم. قبل از ظهر بود که جهت اطلاع رسانی از  اوضاع درمان شهر و به ویژه فوریت های پزشکی 115 به عنوان شهروند به آنجا رفتم چون قبلا از مسئولیت 115 کناره گیری کرده بودم. رئیس و سخنگو جداگانه جلسه داشتند. مدتی صبر کردم تا آقای سعیدی جلسه را ترک کرد و برای گفتگو نزد من آمد و سپس در محلی جداگانه صحبت کردیم.

     از هر جایی سخنی بود بویژه از عدم اعتماد . گفتم برای جلب اعتماد مردم  دو نکته را در نظر داشته باشید:

1- بیدگلی ها از تصمیمات و اقدامات شورا آگاهی ندارند و از آنجا که در شورا نماینده ای ندارند و اعتماد هم ندارند  نگاهشان به کارمندان شهرداری ناحیه 2 و بویژه شخص مدیر ناحیه است. ایشان را نسبت به کارهای خود و رعایت عدالت توجیه نمایید که اگر این افراد قانع شوند کار شما راحت تر می شود.

2- برای جلب اعتماد ، از انتخاب فرماندار بیدگلی حمایت کنید.یک اقدامی انجام دهید تا در عمل ثابت کرده باشید . به حرف گفتن که نیست.

پاسخ ایشان :

1-  به علت عدم تمکین مهندس توحیدی ، تصمیم گرفته شد که به جای  ایشان آقای مطلبی به عنوان مدیر ناحیه 2 انتخاب شود.

2- انتخاب فرماندار را به نماینده مجلس واگذار کرده ایم و شورا وارد این بحث نمی شود و کاری هم به حرف کسی ندارند .

در ادامه خاطره ای تعریف نمودم:

     در سال 85 قرار بود به سمت مدیر شبکه انتخاب شوم. برای مصاحبه به اصفهان رفتم و مسئول مربوطه گفت: "تا ظهر ابلاغت آماده می شود. " آنجا بودم که آقای دکتر ...... آرانی وارد شد و به اتاق مسئول مربوطه رفت. مدتی طول کشید تا بیرون آمد و رفت. پس از او هم مقام مسئول از اتاق خارج شد و گفت: برو ابلاغت را بعداً می فرستیم ."

    در ادامه در مورد مسائل و مشکلات درمانی بویژه فوریت های پزشکی 115 تبادل نظر شد و مقرر گردید در جلسات کمیته بهداشت و درمان شورا دعوت شوم.

 

 

   + mohammad - ۸:٠۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

کدام گزینه راست است؟

به نام خدا

کدام گزینه راست است:

1- استیضاح وزیر ارتباطات مطرح نیست.( ابوترابی فرد)

2- قرار نیست وزیری را استیضاح کنیم.( حداد عادل)

3- موج سوال و استیضاح از وزرا در راه است. ( تابش)

   + mohammad - ٩:٢٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

درسی که آمرلی به ما آموخت

به نام خدا

        محاصره دو ماهه شهر کوچک آمرلی در عراق با جمعیت حدود 15000 نفر دیروز با عملیات ارتش عراق و داوطلبین مردمی شکسته شد . مقاومت جانانه اهالی این شهر به جای فرار به کوه ها ( همانند اهالی سنجار ) به همه آموخت که در صورت ایستادگی در برابر وحشی ترین جنایتکاران می توان از کیان و ناموس خود دفاع کرد و تاکتیک ایجاد وحشت را خنثی نمود. وحشتی که توان دفاع را از نیروهای مدافع برخی شهرها همچون تلعفر گرفته بود .

          نکته دیگر در مورد آمرلی می تواند احتمال همراهی ساکنین شهرهای سنی نشین همچون موصل با داعشی ها باشد که مانع آزادسازی این شهرها شده است و گرنه چگونه شهری 15000 نفری می تواند در مقابل داعش مقاومت کند ولی شهر دو میلیون نفری موصل یا فلّوجه ، تکریت ، رمادی و ..... بدون شلیک یک گلوله در تصرف داعش قرار می گیرد؟

   + mohammad - ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

پیام گیر

به نام خدا

      امروز پیام گیر را به حالت پخش گذاشتم . 57 تماس و شماره تلفن ولی حتی یک نفر نیز پیام نداده بود . شاید با نحوه کار پیام گیر آشنا نیستند.

   + mohammad - ۸:۳٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

تشبیه

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ۱:٥٤ ‎ب.ظ ; شنبه ۸ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

مسئولیت

به نام خدا


     از ابتدای شهریور از مسئولیت مرکز 115 نیز کناره گیری کردم تا مسئول کاستی ها نباشم. هر چه از کمبود امبولانس و نیرو و تجهیزات گفتم تاثیری نداشت  نه در مسئولین شبکه و دانشگاه و نه در مسئولین شهر. بنابراین وقتی دیدم کاری از من برنمی اید صلاح دیدم که کناره گیری کنم . شبی که در سالن دبیرستان  ابریشم چی جلسه بود و رئیس دانشگاه مطالبی واقعی و غیرواقعی بیان نمود و به اینجانب نیز اجازه صحبت نداد اعضای محترم شورای اسلامی شهر روبرویم بودند . برخی از کاستی ها را بازگو کردم و قرار شد شب بعد قرار ملاقات بگذاریم که نشد. واقعه تصادف آقای مسعود روحانی و دیر رسیدن آمبولانس به دلیل چینش نامناسب پایگاه های 115 می توانست تلنگری باشد به مسئولین شهر که به فکر مردم باشند ولی باز چنین نشد .

    

   + mohammad - ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۸ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

نخبه کشی سیاسی

به نام خدا

      برای زندگی در دنیای امروزی نمی توان مردم را از تکنولوژی محروم کرد و گفت : "مانند 1400 پیش زندگی کنید". برای استفاده از تکنولوژی هم یا باید مانند کره و مالزی و تایوان و .... از کشورهای پیشرفته گرفت یا باید روی پای خود ایستاد و از نیروهای بومی استفاده کرد. برای استفاده از نیروهای بومی کشور نیز دو راه وجود دارد یا باید از حوزه های علمیه کمک خواست یا از دانشگاه . اگر قرار است دانشگاه نیروی علمی کشور را تامین کند باید شرایطش را فراهم کرد که اولین شرط می تواند عدالت در پذیرش ، جذب و تربیت نیروی  انسانی  باشد. اگر با اِعمال تنگ نظری ، مغزها جذب نشوند و به جای انها افرادی در سطح پایین تر ( مانند بورسیه های غیرقانونی) جذب شوند با مشکل فرار مغزها مواجه می شویم و هزینه کشور صرف تربیت نخبه برای کشورهای دیگر شده است.

     استیضاح چند روز قبل وزیر علوم هم ناشی از برخورد دو دیدگاه بود: دیدگاهی که می گفت اساتید و دانشجویان دانشگاه نباید از دانشجویان مغایر با تفکر ما باشد و ستاره دارها باید اخراج شوند و دیدگاهی که معتقد بود نباید نخبه ها را با اقدامات تنگ نظرانه مانند ظلم در اعطای بورسیه مجبور به کوچ به  کشورهای دیگر  کرد که متاسفانه دیدگاه اول غالب شد و در حقیقت نقض غرض شد. اگر خواسته استیضاح کنندگان ، استقلال کشور بود باید به نیروهای خودی اعتماد می کردند ولی با این کار آب به آسیاب دشمن ریختند.

 

   + mohammad - ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()

جهاد

به نام خدا

      جهاد اصغر با تمام سختی هایش گذشت و نوبت به جهاد اکبر رسید. در این فکرم که افضل الجهاد چقدر سخت است.

   + mohammad - ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()