ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

استنتاج

به نام خدا

سوال : اگر شخصی بگوید :" برادران قاچاقچی ما در سپاه" و بعدا همین شخص از سوی مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین جهان به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی گردد چه نتیجه ای گرفته می شود ? 

   + mohammad - ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ; جمعه ۳۱ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

استیضاح

به نام خدا

     دیروز خیلی سعی کردم جلسه استیضاح را به طور مستقیم پیگیری کنم و خوشبختانه سخنان وزیر محترم را شنیدم ولی انعکاس آن از جمله آمار بورسیه های تقلبی را در بخش های خبری نشنیدم که مرا بر آن داشت که مانند خیلی های دیگر ، اخبار را از مراجع متضاد پیگیری کنم که بتوانم خبر واقعی را داشته باشم. 

      در شروع رای گیری تعداد نمایندگان حاضر  268 نفر اعلام گردید ولی نتایج 270 رای است 2 رای از کجا آمد؟

    آنچه بیش از همه برایم مهم بود بورسیه های غیرقانونی بود که وزیر هم به تعداد انها اشاره کرد ولی آیا با برکناری وی موضوع بورسیه ها هم به فراموشی سپرده خواهد شد؟ با توجه به  اینکه ایشان به عنوان مشاور رئیس جمهور انتخاب گردید فکر نمی کنم چنین شود که اگر چنین شود ظلمی بزرگ بر مردم است و کسی خواستار مشارکت در ظلم نیست.

  پی نوشت:

- برخورد با بورسیه های غیرقانونی 03/08/1393  

   + mohammad - ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳٠ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

تفنگ سر پر

به نام خدا

    وقتی کسی تفنگ خالی را به طرف دیگری نشانه رود هر دو نفر می ترسند : یکی از ترس تفنگ و دیگری از ترس لو رفتن خالی بودن تفنگ.

    یادمان هست که شخصی 8 سال گفت "بگم؟ بگم؟" ولی نگفت شاید اسلحه اش خالی بوده ولی الان کسی آمده که می گوید : "می گم. " احتمالا مطمئن است که اسحله اش پر است. باید صبر کرد و جلسه استیضاح را دید.

   

   + mohammad - ۸:٢٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

ادبیات

          سخنان  اخیر رئیس جمهور ، بازتاب ها و برداشت های مختلفی در سطح جامعه و رسانه ها داشت. شفایافتگان مجلس سعی کردند عبارت " به جهنم " را زشت و رکیک جلوه دهند  غافل از اینکه قبلاً ازعبارت " به درک "  هم استفاده شده بود پس" به جهنم" رکیک نیست.

برخی عکس العملِ شفایافتگان مجلس را به داستان عبور گله از جوی آب تشبیه کردند. هنگامی که در اثر پریدن یک گوسفند از جوی ، دنبه اش بلند شدو عورتینش پیدا شد بزها همه خندیدند و گفتند : "  دیدیم دیدیم"  ولی اصلا به روی خودشان هم نیاوردند که عمری دمشان بالا بوده و همه عورتینشان را دیده اند. در جواب این عده باید گفت که مثالشان اشتباه است چون مقایسه روحانی با رئیس جمهور قبلی ، ظلم به روحانی است. از طرف دیگر توقعی که از مدعی دولت تدبیر و امید هست از دیوانه نیست و باید سعه صدر بیشتری از خود نشان دهد.

برخی هم سخنان رئیس جمهور را از منظر شعر

چون که با کودک سرو کارت فتاد               پس زبان کودکی باید گشاد

قلمداد می کنند به عبارت دیگر رئیس جمهور روحانی با مخالفانش با زبان خودشان صحبت کرده که به نظر می رسد اگر هم چنین علتی داشته باز هم تصمیم اشتباهی بوده چون ممکن است در جاهای دیگر هم به کار برد

عده ای ترس دلواپسان را از مذاکره نمی دانند چون وقتی رئیس جمهور قبلی به اوباما نامه نوشت کسی نلرزید (هرچند اوباما اصلا به او جواب نداد که مذاکره ای در پی داشته باشد .)

به نظر می رسد رئیس جمهوری که محاسباتش غلط از آب درآمده یا باید خود را کنار بکشد ( چون دوران محلّل بودنش هم تمام شده ) یا باید تمام توان خود را برای خدمت به مردم انجام دهد ، از تکرار اشتباهات گذشته پرهیز نماید ، وارد بازی های سیاسی نشود و مدیرانی را که مجری تصمیمات او هستند به کار بگمارد . نگاهش به جلو باشد و اینقدر فلاش بک نکند. وقتی که وارد گود می شد می دانست که چه مملکتی را دارد تحویل می گیرد و از کی تحویل می گیرد. تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اموال بیت المال انجام دهد و از مواردی همچون از دست دادن منصب نهراسد چون دیر یا زود باید گذاشت و رفت .

ای که دستت می رسد کاری بکن  

پیش از آنی کز تو ناید هیچ کار

   + mohammad - ٧:۱٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

اینجا ایران است؟!!!

به نام خدا

  تیتر اول روزنامه ها در روز پس از سقوط هواپیما و سوختن 39 هموطن .

توضیح: سایت تابناک خبری با عنوان صفحه نخست روزنامه ها 930520 منتشر کرد و سریع هم برداشت .

   + mohammad - ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

اخبار

به نام خدا

     تا چندی پیش سعی می کردم در شبانه روز حداقل یک بار اخبار سراسری را از صدا و سیما پیگیری کنم ولی با توجه به افزایش رسانه ها و امکان انتخاب خبر مورد علاقه ، خبرهای داعش و جنایات آنها را از طریق اینترنت و تلفن همراه ( آخرین خبر) پیگیری می کنم. این روزها شرایط برای مشتاقان شهادت فراهم شده است. شاید برخی به فکر تهیه وسیله دفاع از خانواده خود باشند.

   + mohammad - ٧:٤٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

نقاط حادثه خیز جاده ای شهرستان

به نام خدا

    طی مدتی که در مرکز فوریت های پزشکی شهرستان بوده ام اعزام هایی برای سوانح و تصادفات جاد ه ای وجود داشته است که اکثر حوادث جاده ای در محدوده شهرستان بدین شرح بوده است:

1- در جاده ابوزیدآباد- کاشان: وجود دو پیچ خطرناک بین ریجن و علی آباد فخره باعث بروز چندین مورد واژگونی خودرو گردیده که اکثراً غیر بومی و ناآشنا به مسیر جاده بوده و قبل از پیچ ، از سرعت خودرو نکاسته اند.

2- در جاده سفیدشهر- کاشان : وجود دو پیچ خطرناک بعد از پمپ بنزین علی آباد باعث بروز تصادفات زیاد و تلفات انسانی بسیار گردیده است.

3- در جاده نوش آباد- علی آباد: در پی آسفالت نمودن  این جاده، سرعت وسائط نقلیه بیشتر شده ولی وجود دیوار در کنار پیچ جاده باعث کاهش دید رانندگان و بروز تلفات گردیده است.( جنب موتورخانه چاه آب)

4- در جاده یزدل- طاهرآباد: وجود پیچ خطرناک در این جاده نیز تاکنون چندین مورد واژگونی خودرو به دنبال داشته است.

5- در جاده مرنجاب وجود شیب تند خطب شکن باعث سرعت گرفتن خودروها و خروج آنان از جاده گردیده که واژگونی خودرو را در پی داشته است. علاوه بر آن وجود شن های روان در کنار جاده باعث گردیده تا رانندگان ناآشنا بر اثر کمی غفلت گرفتار شوند.

   + mohammad - ٦:٢۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

نظرات 3

به نام خدا

نظر کاربر:

اسنودن فاش نمود: گروهک داعش مهره سرویس های اطلاعاتی موساد هستند. خوب است این را هم بدانید که داعش فتوا به حرمت شرکت در تظاهرات روز قدس داده. این ها همه بدین معناست که داعش در تقابل با خط مقاومت در منطقه عمل می کند.

نویسنده: وحید

پاسخ:

        اینکه گروهک داعش دست پرورده غربی هاست درست است بلکه معتقدم داعش وجه مشترک غربی ها و کشورهای عربی است. حمایت مالی از کشورهای عربی و پشتوانه لجستیک و اطلاعاتی و تکنولوژیک از محور غربی انجام می شود و می تواند در ازای گروه های حزب الله و حماس که برای کاستن قدرت اسرائیل حمایت می شوند برای کاستن قدرت ایران به وجود آمده باشد و محور مقاومت را در داخل همان کشور تضعیف کند. از اینکه داعش آلت دست عده ای است شکی نیست. در مظلومیت غزه هم شکی نیست ولی صحبت چیز دیگریست:

1- اشتباه تاکتیک سران فلسطینی و چنگ زدن به هر وسیله :

که این امر منجر به اتخاذ سیاست های متضاد و تشتت نظرات آنها می گردد.خالد مشعل قطر و ترکیه را قبول دارد یکی از صدام حمایت می کند . یکی برای مبارزه بر علیه اسد به سوریه می رود . یکی با اسرائیل مذاکره می کند . ثبات قدم و ثبات عقیده و وحدت نظر ندارند. ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم.

2- تنها ماندن ایران در برابر اسرائیل و آمریکا.

عراق و سوریه که قبلا کمک بودند الان احتیاج به کمک دارند. حتی مردم کرانه باختری که خود فلسطینی هستند حاضر به کمک به غزه نیستند . در حالی که ابتدا انان باید به خروش می آمدند. وگرنه هیچ انسان سالمی  از کشته شدن کودکان و زنان و انسان های بی دفاع خوشحال نیست. باید نیرو و امکانات موجود را سنجید و از آن استفاده بهینه کرد. حفظ نظام از اوجب واجبات است سری به ادارات و جامعه بزن . ببخشید که بیشتر از این نمی توانم توضیح دهم.

 

   + mohammad - ۱:٢٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

نظرات 2

به نام خدا

نظر کاربر:

      با سلام بهتره آقای دکتر برید راز قطعنامه و خاطرات مستند آقای هاشمی را بخونید  تا ببینید کیا جام زهر را به امام نوشاندند اگه محسن رضایی بلد بود جلو پسرش را میگرفت هرز نره .اونایی که از کشور دفاع کردند کسای دیگه ای بودند نه امثال هاشمی که از یک شایعه ی پیشگویی زلزله در میره به سد لتیان و محسن رضایی هم که  پاسخ تفکرات و نظرات نابش را در جریان انتخابات گرفت . بعد هم من فکر میکردم شما خیلی مودب تر و پرحوصله تر باشید و از جا در نرید هنوز کار داریم! دکتر !

نویسنده: من انقلابی ام ( کاریش نمی شه کرد .)

پاسخ:

سلام. اولا کی صحبت از هاشمی کرد؟ چرا هرجا کم می آری به جاده خاکی می زنی؟

دوماً پسر نوح هم از غرق شدگان بود پس حضرت نوح.....؟!!!!!! این هم شد دلیل؟ تو هم مثل همونی که می گفت: بگم بگم.

سوماً اگر قرار باشد در انتخابات جواب گرفته شود پس دیگران مثل جلیلی هم جواب گرفته اند. حداد عادل  هم قبلا جواب گرفته بود.

چهارم : اگر وضعیت ایران در  زمان پذیرش قطعنامه را مطالعه کنی می بینی که در چه شرایطی امام قطعنامه را پذیرفت. نیرو برای پدافند خطوط اول هم به اندازه کافی نبود. شب قبل از حمله عراق به فاو در تاریخ 28/01/67 جابجایی نیروهای عراقی را رزمندگان ما دیده بودند ولی مهمات برای بارش آتش تهیه بر سر دشمن را نداشتند . وقتی امام قطعنامه را پذیرفت فاو و شلمچه و جزایر مجنون را عراق پس گرفته بود . حلبچه را ایران خالی کرده بود و به مرزها برگشته بود کجای کاری؟ آ ن زمان کجا بودی؟ ای کاش بودی و می دیدی. گفتم برو شنیده ها را از کسانی که دیده اند بپرس.

پنجم: اگر خیلی ادعات می شه که هاشمی ترسید و تو نمی ترسی یک هفته فقط یک هفته برای مقابله با جنایتکاران به عراق  برو و از حرم ائمه دفاع کن! چرا توفیق جهاد پیدا نمی کنی؟

ششم: هنوز فرق سوریه و فلسطین را نمی دانی . اگر  محمودرضا بیضایی در سوریه در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و در مقابله با  داعش یا النصره شهید شد چه ربطی به فلسطین داره که خون این شهید بی ارزش شده باشه؟ چرا آسمان و ریسمون را به هم می بافی؟

هفتم اینکه با عبارت " هنوز کار داریم" یعنی داری منو تهدید می کنی؟

   + mohammad - ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()

نظرات 1

به نام خدا

نظر کاربر:

     سلام یعنی به نظر شما از فلسطین حمایت نکنیم؟ (همونطور که میدونید فلسطین که برداشته بشه کم کم نوبت ایران می شه) پس چه کنیم؟ ضمنا شما که داعش و فلسطین رو یکی می دونید، پس چرا توی این جنگ داعش به فلسطینی ها کمک نمی کنه؟

نویسنده: محمد

پاسخ:

      سلام . به نظر من خطر داعش بیشتر از خطر اسرائیل است . چون هم اعمال وحشیانه تر از اسرائیل دارد و هم به مرزهای ما نزدیکتر است و هم قرار بود راه قدس از کربلا بگذرد . فعلا کربلا هم در خطر است . داعش و فلسطین را کاملا منطبق بر هم نمی دانم ولی از بین سوریه و حماس کدام را برمی گزینید؟ حماس در کنار داعش و النصره بر علیه سوریه می جنگید باز هم معتقدید هم باید به سوریه کمک کرد و هم به حماس؟

      دلیل اینکه داعش به غزه کمک نمی کند این است که داعش شیعیان را مشرک و بدتر از اسرائیل کافر می داند و به عقیده غلطش باید اول شیعیان را قتل عام کند بعد سراغ اسرائیل برود. بر خلاف القاعده که اولویت اولش مبارزه با کفار و امریکایی هاست اولویت اول داعش تشکیل حکومت و محو تشیع است.

     از این گذشته کی گفته فلسطین که برداشته بشه نوبت ایران می شه؟! اسرائیل در نگهداری اراضی اشغالی جنگ شش روزه هم مونده. صحرای سینا را که به مصر پس داد. جنوب لبنان را که حزب الله پس گرفت.

    برای آزادی قدس باید از عراق و سوریه و لبنان گذشت. فعلا هر سه کشور درگیر جنگ با داعش هستند. پس خطر اولی به نظر من داعش است. نمی خواهم اسرائیل را تطهیر کنم ولی جایی نشنیده ام که سربازان اسرائیلی با سرهای بریده فلسطینیان فوتبال بازی کنند یا مانند لباس به بند آویزان کنند.

پی نوشت:

- کوتاهی رسانه ای ما در قبال اخبار قتل عام های عراق

 

   + mohammad - ٩:٥٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۳
comment نظرات ()