ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

طب سنتی

به نام خدا

           چندی قبل یکی از افرادی که به صورت سنتی و بدون گذراندن دوره های آموزشی اقدام به درمان برخی بیماری ها از طریق اقداماتی مثل تیغ زدن و حجامت و زالو و .... می نماید توسط مراجع انتظامی معرفی گردید . نامبرده مدعی بود که می تواند 30 بیماری را درمان نماید و از من خواست که همراه او بر بالین بیمارانش بروم و شاهد بهبود بیماران باشم. شماره تماس دادم و قرار بود که خبرم کند ولی در موعد مقرر خبری نشد و نرفتم . از نظر اداری و قانونی تاکنون به چنین افرادی اجازه فعالیت داده نشده است و نمی توانستم برایش کاری بکنم. نه تایید و نه انکار. اخیرا بخشنامه ای رسیده و  متقاضیان می توانند با گذراندن دوره طب سنتی (پزشکان عمومی ، پیراپزشکان ) اجازه فعالیت محدود داشته باشند . خبرگان غیرپزشک دارای سابقه و تجربه در زمینه ارائه خدمات طب سنتی نیز می توانند با معرفی نامه از دانشگاه به معاونت طب سنتی وزارت بهداشت مراجعه نمایند تا پس از ارزیابی و تعیین سطح ارائه خدمات طب سنتی، گواهی مربوط، صادر و مراتب به دانشگاه مربوطه اعلام گردد.

  ادامه مطلب  
   + mohammad - ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

روحانی ؛ حلّال یا محلّل ؟

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٢:٤٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

روز قدس

به نام خدا

             امروز از رادیو پیام خبری در مورد برگزاری مراسم روز قدس در سوریه شنیدم . نمی دانم  آیا مردم سوریه در اون شرکت کرده اند یا نه؟ چون همانطور که می دانید در نبرد سوریه، فلسطینیان و جنبش حماس از مخالفین بشار اسد حمایت کردند و حتی برای مبارزه با ارتش سوریه به آن کشور نیرو فرستادند که چند نفر از آنها اسیر نیروهای حزب الله شدند و روابط حماس و حزب الله نیز به تیرگی گرائید حالا اگر مردم سوریه در این مراسم شرکت کرده باشند چه معنایی می تواند داشته باشد؟  

   + mohammad - ٧:٥٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۱ امرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

قفل ها و کلیدها

مشاهده یادداشت خصوصی

   + mohammad - ٧:٢٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

ترخیص از اورژانس

به نام خدا

     علم طب از علوم تجربی است و هر پزشک بنا به آموخته ها و تجربیات خود به درمان بیماران می پردازد لذا تشخیص ها و درمان ها کمی با یکدیگر تفاوت دارد. تفاوت موجود به نظر می رسد بیشتر به خاطر استفاده از تجربیات بیش از استفاده از علم است و اگر علم که همان تجربیات دیگران است در سرلوحه کار پزشکان قرار گیرد تفاوت ها کاهش یافته و بیماران فایده بیشتری خواهند برد. در این راستا از سوی دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ، اقدامات مفیدی صورت گرفته از جمله راهنمای ( گاید لاین) درمان 50 بیماری که با استفاده از نظرات اساتید مختلف در رشته های گوناگون و کتاب های مرجع تهیه و در اختیار بیمارستان ها قرار گرفته است.

    جهت راهنمایی بیماران و همراهان نیز دستورالعمل یکپارچه ترخیص از اورژانس (طرح دیتا ) تهیه گردیده که شامل راهنمای بیماران و اقدامات پس از ترخیص ، موارد نیازمند به مراجعه مجدد و ..... مربوط به 25 مورد اورژانس می باشد.

   + mohammad - ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٧ امرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()