ناظمی چنین نوشت:

استفاده از مطالب وبلاگ ( بدون دخل و تصرف) با ذکر منبع آزاد است

مسکن مهر گلستان (5)

به نام خدا

         هفته ی گذشته به من خبر دادند که روز یکشنبه 92/02/29 جلسه مسکن مهر در اصفهان تشکیل می گردد و قرار شد که من هم دنبال معاون فرماندار به اصفهان بروم تا پیشنهادم را مطرح کنم . عصر شنبه که برای هماهنگی با معاون فرماندار تماس گرفتم گفت: "مسئول مربوطه در مسکن استان تغییر کرده و جلسه به فرصت بعد موکول گردیده است."

        گویند در زمان های گذشته که برده داری رایج بود یکی قصد داشت غلامش را بفروشد . او را به محل برده فروشی برد و از صفات نیک برده اش گفت  که این غلام " تشنه شناس" است . شخص مایه داری این صفت را پسندید . او را خرید و به خانه برد.

جلسه سور تشکیل داد  و به آشپز سپرد که غذا را کمی شور تهیه کند. به مهمانان نیز گفت که غلام تشنه شناس خریده و لازم نیست کسی آب بخواهد . غلام به او آب خواهد داد. پس از صرف غذا کنار نشست تا هنر غلامش را به رخ دیگران بکشد.

کمی صبر کردند اما غلام به کسی آب نداد.

یکی از گوشه ای درخواست آب کرد ولی غلام گفت نه تو تشنه نیستی.

دیگری هم درخواست آب کرد ولی باز غلام تشنگی او را تایید نکرد.

بالاخره یک نفر بلند شد و  خود را به ظرف آب رساند. غلام گفت " او تشنه است"

ثبت نام کنندگان مسکن مهر گلستان هم  تشنه نیستند.

   + mohammad - ٧:٠٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

موفقیت مدرسه نیکبخت

به نام خدا

        در مرحله دوم مسابقه علمی در مدارس راهنمایی ، در کلاس دوم راهنمایی  دو تن از دانش آموزان مدرسه راهنمایی نیکبخت رتبه های اول و دوم و دو تن از دانش آموزان کلاس سوم این مدرسه رتبه های دوم و سوم را در سطح شهرستان به خود اختصاص داده اند. این موفقیت را ابتدا به خود آنان و سپس به مدیر مدرسه ، آقای سید عیسی هجری ، و تمامی آموزگاران این مدرسه و والدین گرامیشان تبریک عرض می نمایم. امید است در تمامی مراحل زندگی موفق و موید باشند. از سوی اداره آموزش و پرورش به 3% افراد برتر جوایزی اهدا شد و از مدرسه 80 نفری نیکبخت 6 نفر جایزه دریافت کردند.

اسامی دانش آموزان برتر این مدرسه:

کلاس دوم راهنمایی :

                     1- آقای امیرحسین عامری فرزند علی   رتبه اول شهرستان

 

                     2- آقای امیرحسین پورهاشمی فرزند سید محمد رتبه دوم شهرستان

کلاس سوم راهنمایی:

                   1- آقای عباسعلی رمضانی فرزند حسن    رتبه دوم شهرستان

                   2- آقای علیرضا بیابانی فرزند رحمت الله    رتبه سوم شهرستان

                   3- آقای علیرضا احمدی فرزند قربان ( تبعه افغانستان) رتبه نهم شهرستان                    4- آقای امیررضا ناظمی فرزند محمد رتبه دهم شهرستان

            با رشد پسر بزرگم و گذر از مرحله ابتدایی ، مدرسه راهنمایی  نیکبخت را انتخاب کردم و طی این سه سال در دو  مدرسه عضو و رئیس انجمن اولیا و مربیان بودم (با وجود درخواست معاف کردن اینجانب): مدرسه ابتدایی شهید رزاق زاده که سال گذشته با همت مدیر مدرسه ( جناب آقای عصاری) به عنوان مدرسه نمونه استان انتخاب گردید و مدرسه راهنمایی نیکبخت .

          در ابتدای سال به مدیر مدرسه متذکر شدم  که رسالت و وظیفه اصلی دانش آموزان آموختن علم است و باید به این امر توجه بیشتری نمود و از وی خواستم که  اگر برنامه های فوق برنامه در جریان درس بچه ها اخلال ایجاد کند از آن پرهیز شود. همچنین سال گذشته به 45 نفر دانش آموزی که مرحله اول مسابقه علمی را با موفقیت طی کرده بودند جایزه نقدی پرداخت گردید .

   + mohammad - ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

مسکن مهر گلستان (4)

به نام خدا

           پیرو جلسه مورخ 92/01/29  و ارجاع موضوع (  انداختن توپ ) به مرکز استان ، قرار بود جلسه در تاریخ 92/02/11 در اصفهان تشکیل شود که این جلسه به علت حضور معاون استاندار  از سوی مسئولین فرمانداری لغو گردید و جلسه به روز سه شنبه 92/02/17 موکول گردید.

        من نیز قرار بود در این تاریخ مسافرت کاری داشته باشم که به دلیل تقارن با جلسه مسکن ، آن را لغو نمودم. امروز دوشنبه به من اطلاع دادند که جلسه فردا از سوی مسئولین مسکن لغو گردیده و به آینده موکول گردیده است. حالا "از اینجا رانده و از آنجا مانده " شده ام. قابل توجه افرادی که نمی دانند این پروژه چرا پس از گذشت چندین سال هنوز در مرحله سفت کاری مانده است.

   + mohammad - ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

I.C.U

به نام خدا

       در بیمارستان های عمومی  یکی از بخش های ضروری بخش مراقبت های ویژه (I.C.U.) می باشد تا بیمارانی که به هر دلیل ، کاهش سطح هوشیاری طول کشیده دارند و خطر قطع تنفس آنها را تهدید می کند بستری و مداوا گردند . متاسفانه بخش های I.C.U. به موازات گسترش سایر بخش های بیمارستانی ، توسعه نیافته اند که این امر منجر به بروز برخی مشکلات برای بیمارستان ها می گردد وموجب می شود تا پزشکان معالج هنگام بستری بیماران در سایر بخش ها مثل جراحی عمومی ، جراحی مغز و اعصاب ، داخلی و .... حتی احتمال احتیاج به بخش I.C.U. هم بدهند بیمار را به بیمارستانی دیگر اعزام نمایند تا مشکلاتی برای بیمار ، پزشک و بیمارستان ایجاد نگردد.

        در شهر آران و بیدگل به دلیل فقدان بخش I.C.U. ، برخی بیماران به کاشان اعزام می شوند که اگر این امر را در کنار سایر مشکلات بخش جراحی ( مثل جذب جراح این بیمارستان به کاشان ،‌بیماری یکی از جراحان ) قرار دهیم متوجه می شویم که چه خطری بیمارستان را تهدید می کند : "کاهش درآمدها "

       برای احداث و راه اندازی بخش I.C.U. علاوه بر ساخت فضای فیزیکی (که توسط خیّر محترم آقای سحابی ساخته شده است ) ،نیروی انسانی ، تجهیزات پزشکی و متخصصین مربوطه نیز مورد نیاز است که در حال حاضر به دلیل گران بودن تجهیزات پزشکی ( هر تخت حدود 60 میلیون تومان تجهیزات لازم دارد ) و اولویت بندی غلط دانشگاه (که در پست های قبلی بیان کرده ام )، امکان راه اندازی این بخش (حتی با 5 تخت ) در شرایط فعلی وجود ندارد . امید است با ورود خیرین سلامت در این عرصه ، در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی این بخش و امکان خدمات رسانی بیشتر  به مردم  در بیمارستان سیدالشهدا باشیم

   + mohammad - ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

استعلام انتظارات

به نام خدا

 انتظار مردم آران و بیدگل از شورای شهر چیست؟

   + mohammad - ٧:٤٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

تورم

به نام خدا

        به منظور راه اندازی کلینیک چشم پزشکی در شهر ، سال ها قبل دستگاهی مستعمل از کاشان آورده شده که کار با این دستگاه به علت فرسوده بودن خیلی سخت و طاقت فرسا می باشد و اعتراض متخصصین چشم پزشکی را به همراه داشته و از چند سال قبل تصمیم به خرید این دستگاه بوده است.

      دو سال قبل که خیرین سلامت قصد خرید دستگاه لاپاراسکوپ برای بیمارستان سیدالشهدا را داشتند به آنها پیشنهاد گردید که به جای آن ، تجهیزات چشم پزشکی خریداری گردد تا هم بیماران بیشتری از آن بهره مند گردند و هم با این مبلغ بتوان دستگاه های دیگری هم تهیه نمود که به دلایلی مورد موافقت آنان قرار نگرفت.

    سال گذشته پیش فاکتور خرید آن از شرکت فروشنده به قیمت حدود 13 میلیون تومان گرفته شد که به علت عدم موافقت و تامین اعتبار قادر به خرید دستگاه نبودیم این در حالی بود که چندین برابر آن صرف کارهای غیرضروری می گردید. اواخر سال گذشته مبلغ 16 میلیون تومان برای خرید آن اختصاص یافت ولی به علت عدم وجود نقدینگی خریداری نگردید. قیمت دستگاه افزایش یافته بود و فقط یک شرکت ، یک عدد از آن را داشت که قصد داشت نقد بفروشد به قیمت 22 میلیون تومان. در آن زمان من نوشتم که این تخصیص " نوشدارو پس از مرگ سهراب است" که این جمله به مذاق مسئولین دانشگاه خوش نیامد.

      در حال حاضر متخصصین حاضر به کار کردن با دستگاه فرسوده نیستند ،‌ آخرین قیمت آن 26 میلیون تومان بوده است که شرکت فروشنده نصف قیمت آن را نقد دریافت می کند تا دستگاه را از خارج سفارش بدهد و سه ماه دیگر پس از تسویه حساب ، دستگاه را تحویل دهد.

      از طرف دیگر ، دانشگاه قصد دارد مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون تومان جهت تکمیل ساختمان غیرضروری....... هزینه کند.

.

   + mohammad - ٩:٥٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()

جوان گرایی در شورای شهر

به نام خدا

      از آنجا که جوان سرشار از انرژی است کارهایی که به جوانان سپرده شود غالباَ به خوبی به پایان می رسد به شرطی که به آنان اعتماد شود. انقلاب اسلامی و تغییر سرنوشت کشور توسط جوانان انجام شد. جنگ توسط جوانان اداره شد . در تیم های فوتبال نیز تیم هایی که دست به جوان گرایی زده اند نتیجه گرفته اند که معمولا درصدی از افراد باتجربه نیز در کنار آنان لازم است. شایسته است در اداره شهر و شورای شهر نیز به جوانان اعتماد کنیم و کارها را به آنان بسپاریم که اگر چنین شود  4 سال بعد ، پشیمان نخواهیم بود.

      

   + mohammad - ۸:٢٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()